Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 11 Home X64 | Realite | 22621.1105 | 1.2 Gb |

polymorpha
 Share

Recommended Posts

izmirset, 29 dakika önce yazdı:

ÖNERİM VAR.. windows 11 android masa üstünde hazırlanmış olursa, çok güzel olur... benim akıllı telefonum düştü, ekranı siyah oldu... çok ihtiyacım var.. yardımcı olursanız, çok memnun olurum.

tam olarak anlayamadım , masaüstü bilgisayarlar için geliştirilen android sürümü var  

Please register to see this content.

izmirset, 26 dakika önce yazdı:

Windows 11 apk kurulum oluyor ama ben bir türlü kurmayı bilemedim.. sizler hazır hale getirip sunarsanız çok memnun olurum.. google play store istediğim apk kurmak istiyorum.

Henüz oluşturulmus bir gui yok cmd kodlamasiyla adbyi kullanarak yükleyebilirsiniz onda önce mağazadan android Amazon uygulamasını yüklemeniz gerekecek ve insider sürümleri destekliyor.

Uygulamalari kodlayark kurmaniz gerektigi için böyle bir sistem hazırlamak su an  olanaksız ama nasıl kurulacağına dair konu oluşturulabilir

Android Play Store  için bazı linux sistemler var windowsFX linux ile içerikte geliyor birde cromiumos tabanlı fydeOS var bulut tabanlı sistem içerisinde playstore açmak için bazı kodlamalar barındırıyor aynı win11 deki gibi 

birde bliss os var prime os birde onun daha eski sürümü phoneix os bunlar android tabanlı sistemler 

Usb live olarak düzenlenebilir

Eline sağlık. Güzel akıcı bir sistem olmuş.

Tüm driverlarımı kurdum. Basit programlarımı yükledim. Yaklaşık 8.5 GB yer kaplıyor.

Herhangi bir sorun yaşamadım.

Lite bir sistem ancak bu kadar sorunsuz olabilir.

NOT: Gördüğüm tek kusur "Korunan işletim Sistemi ve Dosyaları gizle seçeneği" AÇIK olarak geliyor.

Bu durum istemeden sistem dosyalarının silinmesine neden olabilir.

Sistemi kurduktan sonra ilk iş bu seçeneğin kapalı konuma getirilmesidir. (Aynı durum dosya uzantılarının gösterilmemesi içinde geçerlidir.)

• Like 2

NAMIKABI, 21 saat önce yazdı:

Eline sağlık. Güzel akıcı bir sistem olmuş.

Tüm driverlarımı kurdum. Basit programlarımı yükledim. Yaklaşık 8.5 GB yer kaplıyor.

Herhangi bir sorun yaşamadım.

Lite bir sistem ancak bu kadar sorunsuz olabilir.

NOT: Gördüğüm tek kusur "Korunan işletim Sistemi ve Dosyaları gizle seçeneği" AÇIK olarak geliyor.

Bu durum istemeden sistem dosyalarının silinmesine neden olabilir.

Sistemi kurduktan sonra ilk iş bu seçeneğin kapalı konuma getirilmesidir. (Aynı durum dosya uzantılarının gösterilmemesi içinde geçerlidir.)

windows 10 lite sistemine ek olarak eksik sürücüler vs gibi sorunlar bu sürümle düzenlenmiştir.  yorumlarınız için teşekkür ederim

3.Gündür kullanıyorum hemen yorum yapmadım iyice test edeyim dedim,Şu ana kadar sadece gizli dosyaların görünmesi dışında hiç bir sorun göremedim onuda zaten klasör görünüm ayarlarından gizleyebiliyorsun sorun sayılmaz yani,Gözlemlerim ise Hızlı Seri Akıcı çok Az yer kaplayan Güncellemeleri alan Sorunsuz bir sistem olmuş,Eline koluna emeklerine sağlık çok teşekkür eder başarılarının devamını dilerim...

SADECE BİR İSTEK. Fotograflara tıklayınca Paint açıyor resim özelliklerden değiştir diyip windows fotoğraf görüntüleyiciye alıyorum bu seferde paint gidiyor fotoğraf görüntüleyici ve paint arasında geçiş yapmak için ancak böyle yapmak zorunda kalıyorum acaba windows10 gibi fotografa sağ tık yapınca düzenle seçeneğinde  paint açılsa öyle olabilirmi  windows11 de sağ tıkta düzenle seçeneği eklenebilirmi...

fatih3475, 50 dakika önce yazdı:

3.Gündür kullanıyorum hemen yorum yapmadım iyice test edeyim dedim,Şu ana kadar sadece gizli dosyaların görünmesi dışında hiç bir sorun göremedim onuda zaten klasör görünüm ayarlarından gizleyebiliyorsun sorun sayılmaz yani,Gözlemlerim ise Hızlı Seri Akıcı çok Az yer kaplayan Güncellemeleri alan Sorunsuz bir sistem olmuş,Eline koluna emeklerine sağlık çok teşekkür eder başarılarının devamını dilerim...

SADECE BİR İSTEK. Fotograflara tıklayınca Paint açıyor resim özelliklerden değiştir diyip windows fotoğraf görüntüleyiciye alıyorum bu seferde paint gidiyor fotoğraf görüntüleyici ve paint arasında geçiş yapmak için ancak böyle yapmak zorunda kalıyorum acaba windows10 gibi fotografa sağ tık yapınca düzenle seçeneğinde  paint açılsa öyle olabilirmi  windows11 de sağ tıkta düzenle seçeneği eklenebilirmi...

eski paint sistemden silindiği için ona bağlı regedit uzantıları da silinmiş bu yüzden düzenle seçeneği gelmiyor. bununla ilgili regedit ayarlarını bulursam paylaşırım teşekkürler

polymorpha, 19 saat önce yazdı:

eski paint sistemden silindiği için ona bağlı regedit uzantıları da silinmiş bu yüzden düzenle seçeneği gelmiyor. bununla ilgili regedit ayarlarını bulursam paylaşırım teşekkürler

W11de yeni bir paint yapıyorlardı usta sanırım önizleme sürümlerinde vardı Martda sanırsam büyük güncellemeyi yayınlayacaklardı orda bu yeni paint yeni mediaplayer gibi eski olan bir çok dosyayı yeni sisteme entegre edicekler 

MrChame, 1 saat önce yazdı:

W11de yeni bir paint yapıyorlardı usta sanırım önizleme sürümlerinde vardı Martda sanırsam büyük güncellemeyi yayınlayacaklardı orda bu yeni paint yeni mediaplayer gibi eski olan bir çok dosyayı yeni sisteme entegre edicekler 

Bu windows11 içinde yeni paint var, Sorun sadece paint ve fotograf görüntüleyici arasında her seferinde geçiş yapmak zorunda kalmak, Amaç windows10 gibi resim üzerine gelip sağ tık düzenle seçeneğine tıklayınca resmi paint açması  normal tıklayıncada fotograf görüntüleyici açması. polymorpha ustanın açıklamasında windows11 de bu özellik yokmuş dedi, Ancak regedit den ayarlanabilirmiş onunda kodlarını araştırmak gerekiyormuş...

Edited by fatih3475
  • Like 1

Lite çalışma üstelik güncellemeleri falanda almakta düşük donanımlı cihazlar için yani w11'i normal kurulmayan cihazlarda kullanılabilecek bir sistem. Henüz deneme şansım olmadı ancak lite çalışma olduğu için bu kanaatteyim. Lite çalışmaları kurarken eksiklikleri göz önünde bulundurarak kurmak gereklidir bunu bilmek lazım. Arkadaşımızın ellerine sağlık güzel iş çıkartmış. Saygılarımla.

• Like 1

polymorpha, 19.01.2023 - 20:59 yazdı:

Hayır ,  Valorant gibi  oyunlarda sorun olmamasi acisindan Windows güvenliği silinmemistir.

"Sistem kurulumunda TPM sorunu yok"

weass, 1 saat önce yazdı:

Çalışma için teşekkür ederim. W11 sistem gereksinimlerini karşılamayan bilgisayara da kuruluyor mu? 

"64 bit çalıştıran herhangi bir bilgisayara bu sistemi sorunsuz kurabilirsiniz."

fatih3475, 19.01.2023 - 13:13 yazdı:

Ben kullandığım tüm sistemlerde resim/fotoğraf gösterici olarak IrfanView programını kullanırım. Türkçedir, ücretsizdir, çok hızlıdır, pluginleri boldur, keser biçer, ölçek düşürür, çevirir vs. vs. herşeyi çok kolay ve hızlı bir şekilde yaparsınız.

Ben bu sistemde de IrfanView programını kurdum ve varsayılan fotoğraf olarak IrfanView'i gösterdim. Bu arada istediğim zaman istediğim resim türüne sağ tıklayıp "Paint" ile aç veya "Windows Fotoğraf Görüntüleyici" ile aç diyorum. Yani resim/fotoğraf türü dosyaları istediğin program ile açabilirsin. O konuda sorun yok.

polymorpha arkadaşımız gerçekten güzel iş çıkarmış. Tekrar teşekkür ederim.

• Like 3

MrChame, 6 saat önce yazdı:

22621.1192 Çıkmış üstadım varmı güncel çalışmalarınız :) 

arasında pek bir fark olduğunu sanmıyorum. Bu sürümde oyunlarla ilgili yaşanan sorunlar ve görev çubuğundaki iyileştirmeler giderildiği için editledim. Eksiklik ve hatalara gelince Windows defenderin hala legacy olması , Media playerin internet Explorer gibi hayalet kalması PowerShell de  bu gibi sorunlara değinilen bir sürüm olursa editlemesini yaparım.  

Yorumlarınız için teşekürler 

• Like 2

Bilgisayar rahatladı. Bolca dizi ve anime içeriği izleyen biri olarak çok donuyordu bilgisayarım eski olduğu için. Twitch gibi platformlarda bilgisayar bayılıyordu. Gerçekten sorunsuz bir sürüm ve güzel bir iş olmuş tebrik ederim. Tavsiye ederim gerçekten ben çok memnun kaldım.

Piyasadaki her sistemi denedim yabancı forumlar dahil. Bu kadarını ilk kez görüyorum akıcılıkta.

Minik bir not : Bilgisayarım ile alakalı olabilir ethernet ve wifi driver yüklenmedi açıldığında. Driver yedeklemekte fayda var. 

Edited by polik123
  • Like 4

polik123, 15 dakika önce yazdı:

Bilgisayar rahatladı. Bolca dizi ve anime içeriği izleyen biri olarak çok donuyordu bilgisayarım eski olduğu için. Twitch gibi platformlarda bilgisayar bayılıyordu. Gerçekten sorunsuz bir sürüm ve güzel bir iş olmuş tebrik ederim. Tavsiye ederim gerçekten ben çok memnun kaldım.

Piyasadaki her sistemi denedim yabancı forumlar dahil. Bu kadarını ilk kez görüyorum akıcılıkta.

Minik bir not : Bilgisayarım ile alakalı olabilir ethernet ve wifi driver yüklenmedi açıldığında. Driver yedeklemekte fayda var. 

@polymorpha bu işte milli gururumuz. Daha önceki editleride yabancılardan daha iyiydi ve olmayada devam ediyor. Beni çok şaşırtan şey şu ki, windows temelinde ingilizce olduğundan en performanslı ve küçük boyutlardaki editlerde haliyle ingilizce olanları. Arkadaşımız türkçe hazırlamasına rağmen bu başarıyı nasıl yakalıyor bilemedim, tool olarak neler kullanıyor merak ettim :D 

• Like 2

Senkron2, 56 dakika önce yazdı:

@polymorpha bu işte milli gururumuz. Daha önceki editleride yabancılardan daha iyiydi ve olmayada devam ediyor. Beni çok şaşırtan şey şu ki, windows temelinde ingilizce olduğundan en performanslı ve küçük boyutlardaki editlerde haliyle ingilizce olanları. Arkadaşımız türkçe hazırlamasına rağmen bu başarıyı nasıl yakalıyor bilemedim, tool olarak neler kullanıyor merak ettim :D 

polymorpha gerçekten bu işi çok iyi biliyor başarılarının devamını diliyorum, umarım kendisini daha da çok geliştirir. Bazıları gibi iki üç tane sistem bileşeni silerek, windows 11 ikon ve duvar kağıdı ekleyerek (sanki fabrikasyon ürünü gibi hep birbirinin aynısı) lite mod bilmem ne diye paylaşmıyor, gerçekten emek verip kafa yoruyor.

• Like 4

Senkron2, Bir saat önce yazdı:

Yorumlarınız için teşekkürler . 

Windowsun guncelleme notlarını inceleyerek editliyorum " hangi derlemede en hızlı sürümü  oluşturmuş" İlk  22621 sürümlerine nazaran bu derlemenin daha akıcı olduğunu gördüm. Kullandığım uygulamalar Winreducer ve dism++ . 

Oyun testlerinin de karşılaşmasını yaptım. 

Önceki Windows 10 lite sürüm oyunlarda 10 FPS daha fazla  puan almıştır.  Böylelikle Windows 11in oyun kullanıcıları için henüz windows 10 önüne geçmemiştir.

Test ettiğim grafik kartı GTX 1050

• Thanks 1

akillialtay1995, 16 dakika önce yazdı:

ben oyun performansı konusunda işletim sistemi değil işletim sisteminin kurulduğu sistem önemli diye düşünüyorum. Her ne kadar kurulan işletim sistemi ne kadar performanslı olursa olsun sistemi ve ekran kartı düşük ise oyunlarda her türlü düşük fps alınır

Minimum donanım ile maximum performans elde edebilmek, tüm bu uğraşların asıl sebebi. Yoksa sizin dediğinizi yapmak isteyen herkes alır en yüksek özellikleri yapıştırır default windowsu odu bitti :D. Lakin atladığınız bir durum var editleme yöntemi ile default windowslardaki bir çok sıkıntının giderildiğine değinmeden edemeyeceğim. Tüm bunları görerek veya yaşayarak anlamanız için zamana, deneyime ihtiyacınız var. Düz mantıkla bas parayı al performansı olmuyor :) 

• Like 1