Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 11 Home X64 | Realite | 22621.1105 | 1.2 Gb |

polymorpha
 Share

Recommended Posts

akillialtay1995, 31 dakika önce yazdı:

ben oyun performansı konusunda işletim sistemi değil işletim sisteminin kurulduğu sistem önemli diye düşünüyorum. Her ne kadar kurulan işletim sistemi ne kadar performanslı olursa olsun sistemi ve ekran kartı düşük ise oyunlarda her türlü düşük fps alınır

Tabi ki  fpste ilk etken donanim, yazılımda bu kısmın detayı diyebilirim . Yazılımla ilgili düzenlemeler ile FPS in 10 ve üstü degerleri görmemiz de tesadüf değildir :) denedigim oyunlar forza horizon ve arcade idi  

polymorpha, 1 saat önce yazdı:

Tabi ki  fpste ilk etken donanim, yazılımda bu kısmın detayı diyebilirim . Yazılımla ilgili düzenlemeler ile FPS in 10 ve üstü degerleri görmemiz de tesadüf değildir :) denedigim oyunlar forza horizon ve arcade idi  

Benim ekran kartım Nvidia Geforce GT 730 denediğin oyun olan forzayı kaldırmıyor. Sistemde ne kadar performans ayarı yapılırsa yapılsın bu oyunu kaldırmaz. Kaldırsa da yüksek FPS vermez.

Senkron2, 1 saat önce yazdı:

Minimum donanım ile maximum performans elde edebilmek, tüm bu uğraşların asıl sebebi. Yoksa sizin dediğinizi yapmak isteyen herkes alır en yüksek özellikleri yapıştırır default windowsu odu bitti :D. Lakin atladığınız bir durum var editleme yöntemi ile default windowslardaki bir çok sıkıntının giderildiğine değinmeden edemeyeceğim. Tüm bunları görerek veya yaşayarak anlamanız için zamana, deneyime ihtiyacınız var. Düz mantıkla bas parayı al performansı olmuyor :) 

Nvidia Geforce GT 730 ile bu sistemde Forzi Horizon 5'te 60 FPSnin üstünde alabilir misin?

Ekran kartı seçiminiz yanlış r7 240 tercih ederdim ve evet forza horizon 5 açar sizde ki kart 20 FPS verir 

Aynı fiyata sahip r7 240 ise 

Please register to see this content.
 modlusurucu ve lite sürüm kullanırsanız 30 FPS ve üstü alırsınız. 

Burada yazılımının ne kadar etkili olduğunu göstermek istedim. 

polymorpha, Şimdi yazdı:

Ekran kartı seçiminiz yanlış r7 240 tercih ederdim ve evet forza horizon 5 açar sizde ki kart 20 FPS verir 

İşlemcim de intel core i7 860 2.80 GHz 1. nesil işlemci ondan kaldırmaz. Bir de 8 GB DDR3 Ramim var.

akillialtay1995, 8 saat önce yazdı:

Benim ekran kartım Nvidia Geforce GT 730 denediğin oyun olan forzayı kaldırmıyor. Sistemde ne kadar performans ayarı yapılırsa yapılsın bu oyunu kaldırmaz. Kaldırsa da yüksek FPS vermez.

Nvidia Geforce GT 730 ile bu sistemde Forzi Horizon 5'te 60 FPSnin üstünde alabilir misin?

arkadaşım imkansız donanıma imkansız işler yaptırmak değil minimum donanımla maximum verim alabilmek adına editleniyor bu kalıplar. :help:

Edited by Senkron2

Ben şu an forjest üstadın Windows 10 AERO Edition çalışmasını kullanıyorum gayet memnunum. Bunu kursam mı? Bu sistem gibi performans alır mıyım?

polik123, 22.01.2023 - 11:06 yazdı:

Bilgisayar rahatladı. Bolca dizi ve anime içeriği izleyen biri olarak çok donuyordu bilgisayarım eski olduğu için. Twitch gibi platformlarda bilgisayar bayılıyordu. Gerçekten sorunsuz bir sürüm ve güzel bir iş olmuş tebrik ederim. Tavsiye ederim gerçekten ben çok memnun kaldım.

Piyasadaki her sistemi denedim yabancı forumlar dahil. Bu kadarını ilk kez görüyorum akıcılıkta.

Minik bir not : Bilgisayarım ile alakalı olabilir ethernet ve wifi driver yüklenmedi açıldığında. Driver yedeklemekte fayda var. 

Benim de ethernet driverım kurulmadı 

Edited by akillialtay1995

polymorpha, 21.01.2023 - 19:19 yazdı:

arasında pek bir fark olduğunu sanmıyorum. Bu sürümde oyunlarla ilgili yaşanan sorunlar ve görev çubuğundaki iyileştirmeler giderildiği için editledim. Eksiklik ve hatalara gelince Windows defenderin hala legacy olması , Media playerin internet Explorer gibi hayalet kalması PowerShell de  bu gibi sorunlara değinilen bir sürüm olursa editlemesini yaparım.  

Yorumlarınız için teşekürler 

Artık martda sanırsam büyük güncelleme gelince yenilersiniz üstadım 🙂

• 4 hafta sonra ...

Hayran kaldım valla hem lite hem görsel temalar.Yükledikten sonra baktım C de sadece 4.5 GB yer kapsamış.Modem işlemcisini hazır bulundurun benim ağı bulamadı.Kutlarım dostum süper paylaşımın için teşekkürler.Bendende size bi katkı olsun katılımsız ofis pro 2010 lite sadece 90MB.
 Burdan buyrun 

• Like 1

arslanfm, 15 saat önce yazdı:

Hayran kaldım valla hem lite hem görsel temalar.Yükledikten sonra baktım C de sadece 4.5 GB yer kapsamış.Modem işlemcisini hazır bulundurun benim ağı bulamadı.Kutlarım dostum süper paylaşımın için teşekkürler.Bendende size bi katkı olsun katılımsız ofis pro 2010 lite sadece 90MB.
 Burdan buyrun 

Yorum ve paylaşımınız için teşekkürler 

• 11 ay sonra...
polymorpha, 19.01.2023 - 20:59 yazdı:

Hayır ,  Valorant gibi  oyunlarda sorun olmamasi acisindan Windows güvenliği silinmemistir.

Yalnız valorant Windows 11 de tpm 2.0 istiyor bende ki 1.2 tpm var valorant açmaz diye biliyorum yanlış mı biliyorum acaba 

polymorpha, 22.01.2023 - 16:05 yazdı:

Ustad eline sağlık sadece merak ettiğimden soruyorum 22631.3085 | 23h2 sürümü üzerinde yapmadınız bu güzel çalışmanızı. 

Kurulumda direkt görselde ki gibi mi görev çubuğu simgeler sola ayarlanmış win 10 gibi mi yaptınız startisback ile

Pc ler arası a dosya paylaşımı çalışıyor mu, defender komple kaldırılmış diye tahmin ediyorum. 

Edited by Pusat34Bjk