Jump to content

Televizyon Medyalarını Alma Ve Oynatma Sorunu

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

LG smart led televizyonumda yakaladığım anlık resim ve kaydettiğim bölümler (videolar) Dahili depolamada görünüyor televizyonda ama esasen televizyona taktığım 16 gb lık sandisk extreme usb3 flash belleğe kaydolmuş hepsi. Fakat televizyonda  flash bellek boş herşey dahili depolamada görülüyor. flash belleği çıkartıp bilgisayara taktım 000000bREC klasörleri olarak kayıtlı herşey ve hiç bir şekilde oynatamadım bilgisayarda.

Sonra LG sitesinden Smartshare dlna indirip kurdum bilgisayara tüm cihazlarda paylaş ı açtım fakat bilgisayara televizyondan hiç bir şey gelmiyor. Ama televizyona baktım bilgisayardaki tüm medyalar görülüyor.

Flash belleği tekrar televizyona taktım ilk baştan boş klasörler oluşmuş olarak göründü fotoğraf, video , müzik olarak. televizyonun dahili depolamasında ise hiç bir şey yok boşalmış görünüyor. Fakat kumandadaki ev tuşundan uygulamalara gidince son kullanılanlarda kayıtları aç var oraya tıklayınca her şey görünüyor. Böyle bir karışıklık var . neyse bunu açabildiğime göre sorun yok sayıyorum yada yerli yerine nasıl gelir bilen varsa bildirmesini rica ederim.

Benim asıl merak ettiğim ise televizyondaki içerik ve telefondaki içerik  bilgisayarda niye görünmüyor? aynı ağda çünkü.  Asıl sorunda televizyondaki kaydettiğim içerikleri bilgisayarda nasıl oynatabilirim. Televizyondan flash belleği çıkartıp bilgisayara takıyorum Fakat tüm içerik 000000bREC klasörleri şeklinde ve o klasörlerdede yine bir çok sonu str olan ve daha önce hiç görmediğim dosyalar var. yardımcı olursanız sevinirim. Teşekürler.

videoları pc de seyredebilmen için sitesinden video codeğini indirmen lazım yıllar önce hiremco marka pvr kaydeden bir cihazım vardı onunla flasa kaydettiğim videoları pc de izleyemiyordum sonra resmi sitesi olan merih video yazılım bölümünden o modelin kodeği olan dvr2mpeg i indirip pc ye kurduktan sonra izleyebildim kardeşim

• Thanks 1

focus2011, 4 saat önce yazdı:

videoları pc de seyredebilmen için sitesinden video codeğini indirmen lazım yıllar önce hiremco marka pvr kaydeden bir cihazım vardı onunla flasa kaydettiğim videoları pc de izleyemiyordum sonra resmi sitesi olan merih video yazılım bölümünden o modelin kodeği olan dvr2mpeg i indirip pc ye kurduktan sonra izleyebildim kardeşim

Peki bunları genelde kullanılan formatlara çeviremezmiyiz ki diğer cihazlardada kolaylıkla kullanabilelim.?

Ayrıca sitesinde kodek bulamadım. Pek fazla yazılım desteği yok sitesinde.

Edited by abdulhey_

Bu sorun eğer tv kayıt yapıp flash bellek te farklı bir biçimde uzantısı srt veya başka bir uzantısı tarafından kayıt yapmışsa korumalı bir uzantı olarak kayıt yapıyor. Yani firma kendine has bir format da kayıt yapmış. Kendi elektronik cihaz ile açıyor. Eğer X firma bu codegi kendi resmi sitesinde paylaşmış ise onu indirip açarsanız uzantıyi. Yoksa açmanız imkansızdir. 

Buna benzer daha önce başkası dijital fotoğraf makinesi ile bu başlığı açmıştı yanlış hatırlamıyorsam. 

• Thanks 1

bozart, 16 dakika önce yazdı:

Bu sorun eğer tv kayıt yapıp flash bellek te farklı bir biçimde uzantısı srt veya başka bir uzantısı tarafından kayıt yapmışsa korumalı bir uzantı olarak kayıt yapıyor. Yani firma kendine has bir format da kayıt yapmış. Kendi elektronik cihaz ile açıyor. Eğer X firma bu codegi kendi resmi sitesinde paylaşmış ise onu indirip açarsanız uzantıyi. Yoksa açmanız imkansızdir. 

Buna benzer daha önce başkası dijital fotoğraf makinesi ile bu başlığı açmıştı yanlış hatırlamıyorsam. 

Sözde bir kaç yerde şifreli olduğunu şifre sıfırlayıcı program olduğunu ve bu şekilde şifre çözülerek oynatabildiğini yazan site var. Ama incelemedim. 

Niye böyle bir önlem alınmış bilmiyorum ama hukuki bir risk doğurabileceğinden LG şirketi böyle bir şeye başvurmuş olabilir. 

Buna ne gerek var bunu yapabilecek bir çok cihaz var dersekte internet ortak bir kullanım alanı ama televizyon tek ondan galiba.

Bilgisayarımda usb tv kartı var. Orada da mesela aynı şekilde görüntü, kayıt aldım. Onların formatı nedir hiç dikkat etmedim. ?

Şöyle bir durum var. Tv firması kayıt yapılan film veya müzik den dolayı mahkemelik ve telif hakkıyla uğraşmasın diye şifreli uzantı koymuştur tedbir amaçlı. 

Mesela LG firmasınin tv sinin ile kayıt yapılan film den dolayı filmler korsan duruma giriyor. Olursa mahkemelik olursa yapılan dosyanın kriminal laboratuvar da hangi cihaz ile kayıt yaptığı çok rahatlıkla bulunur. Ve ceza kesilir. Bu konuma ve itibarına zarar gelmemesi namına bu şekilde diğer firmalar da şifreli kodekler le kayıt yapıyor. Bunun önüne geçiyor. Ama pc ile yapılan tv kartından dolayı sıkıntı vermez. 

Eskiden tv kartında HD görüntü verilmiyor du çanak anten görüntüsü VHS 352x488 çözünürlük veriyordu ayari çok kalitesiz ve Bulanık tir. 

Daha iyi anlamanız için kendim den bir örnek vereyim. Bundan 15 yıl önce kırtasiye de çalışıyordum. Bir müşteri geldi renkli fotokopi çekecekti başkasının. Çektiği fotokopi başkasının olup kağıt üzerindeki resmi takstil ile silip kendi resmini koyacaktı illegal bir istekti.. Bende bi şeyden haberim yok niyeti bozuk olduğundan. Sonra kırtasiye sahibi geldi yanımıza. Fotokopi işi neden uzadı diyince. Bende anlattım yaptığı işlemci illegal olduğu için iptal etti. Müşteriyi salladı... 

Bana döndü dedi ki patron bu adam a yaptığı şeyi verseydin sonra ilerde bir durum sıkıntı çıksaydı bu renkli A3 özel kağıdın tek bizde olduğu için başımızı belaya girerdi. Çünkü bazı işlemleri kimin ne ve nasıl yapıldığı ortada. 

Verdiğim örnekler anlaşılması yönündendir 

• Thanks 1

bozart, 29 dakika önce yazdı:

Şöyle bir durum var. Tv firması kayıt yapılan film veya müzik den dolayı mahkemelik ve telif hakkıyla uğraşmasın diye şifreli uzantı koymuştur tedbir amaçlı. 

Mesela LG firmasınin tv sinin ile kayıt yapılan film den dolayı filmler korsan duruma giriyor. Olursa mahkemelik olursa yapılan dosyanın kriminal laboratuvar da hangi cihaz ile kayıt yaptığı çok rahatlıkla bulunur. Ve ceza kesilir. Bu konuma ve itibarına zarar gelmemesi namına bu şekilde diğer firmalar da şifreli kodekler le kayıt yapıyor. Bunun önüne geçiyor. Ama pc ile yapılan tv kartından dolayı sıkıntı vermez. 

Eskiden tv kartında HD görüntü verilmiyor du çanak anten görüntüsü VHS 352x488 çözünürlük veriyordu ayari çok kalitesiz ve Bulanık tir. 

Daha iyi anlamanız için kendim den bir örnek vereyim. Bundan 15 yıl önce kırtasiye de çalışıyordum. Bir müşteri geldi renkli fotokopi çekecekti başkasının. Çektiği fotokopi başkasının olup kağıt üzerindeki resmi takstil ile silip kendi resmini koyacaktı illegal bir istekti.. Bende bi şeyden haberim yok niyeti bozuk olduğundan. Sonra kırtasiye sahibi geldi yanımıza. Fotokopi işi neden uzadı diyince. Bende anlattım yaptığı işlemci illegal olduğu için iptal etti. Müşteriyi salladı... 

Bana döndü dedi ki patron bu adam a yaptığı şeyi verseydin sonra ilerde bir durum sıkıntı çıksaydı bu renkli A3 özel kağıdın tek bizde olduğu için başımızı belaya girerdi. Çünkü bazı işlemleri kimin ne ve nasıl yapıldığı ortada. 

Verdiğim örnekler anlaşılması yönündendir 

O zaman bende istediklerimi internetten alırım. Örneğin bazı sahneler görüntüleri tam istediğim gibi olduğu için direkt televizyon depolamasından alıp kullanabilirim sanıyordum. Ama alamıyormuşuz. O zaman televizyonda anı gibi depolayıp istediğimizde izleyeceğiz. 

Gerekirse de aynı görüntüleri internetten alıp dilediğimiz gibi kendi özelimizde kullanacağız..

• Like 1