Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 11 Home S L Midnight 3 In 1 [ X64 ] [22 H 2-22621.1105]

Alphonso_Elric
 Share

Recommended Posts

salihbyk, 2 dakika önce yazdı:

ne yaptıysak amd ekran kartı surucusunu yükleyemedik mecburen kaldırmak zorunda kaldım hocam ama sıstem cok guzeldi

bende nvidia 528.02 ekran kartı driver kuramıyorum. son kez ddu ile silip tekrar deneyeceğim. hala devam ederse bende sistemi üzülerek kaldırmak zorunda kalacağım. Sistem çok akıcı silmekte istemiyorum ama belki geri dönüşler sonrasında fixlenen bir sürüm çıkarsa tekrar denerim. 

• Like 1

sheqiLcocuq, Şimdi yazdı:

bende nvidia 528.02 ekran kartı driver kuramıyorum. son kez ddu ile silip tekrar deneyeceğim. hala devam ederse bende sistemi üzülerek kaldırmak zorunda kalacağım. Sistem çok akıcı silmekte istemiyorum ama belki geri dönüşler sonrasında fixlenen bir sürüm çıkarsa tekrar denerim. 

ddu ile bende sildim ama yine olmadı inş. sende olur hocam

• Like 1

salihbyk, 4 saat önce yazdı:

ne yaptıysak amd ekran kartı surucusunu yükleyemedik mecburen kaldırmak zorunda kaldım hocam ama sıstem cok guzeldi

Please register to see this content.
 Bununla denemeni tavsiye ederim.

• Like 2

SoNKraL_, 23.01.2023 - 11:30 yazdı:

Sisteme bayıldım SSD gelince kullanmayı düşünüyorum keşke sürümleri ayrı paylaşma şansınız olsa @Alphonso_Elric

Netim çok iyi 200 mbps alıyorum hızlıca indiririmde boyut gerçekten fazla ya birleşik paylaşmaya gerek varmıydı bilemedim

Elinize sağlık

Kusuruma bakmayınız lütfen işim nedeniyle sık şehir dışına çıkarım, şehir dışındayım. Ayrı ayrı olabilir miydi olabilirdi elbetteki dileyen istediğini kursun mantığı ile hazırladım, Ama şöyle yapalım dönüşte hazırladığım wim kalıpları silmediysem wim kalıp olarak eklerim.

rasgun, 23.01.2023 - 14:13 yazdı:

programlı olanı içinden nasıl çıkarabilirim???programlı olan çıkarsa boyut ne olur???

Yarım oldu ama Üst mesajda yazdım, kendinizde çıkarabilirsiniz. GİMAGEX veya DİSM++ ile rahatlıkla yapılabilir, kullanımı yaygın olarak mevcuttur. 

tuxedomask, 23.01.2023 - 15:17 yazdı:

Kurdum stabil,seri bir sistem olmuş şimdilik bir sıkıntısını görmedim,dijital home lisansımı girdim etkinleşti.

Görsellik olanı kurdum oldukça şık olmuş,başlat çubuğu ayarlamaları filan da güzel,yapılan performans gizlilik ayarları her şey güzel olmuş umarım büyük şubat-mart güncellemesi çıkınca da yenisi çıkarılır.

Teşekkür ederim.

salihbyk, 23.01.2023 - 16:41 yazdı:

hocam amd rx 480 driver yükleyemedik bir türlü 

" amd yazılımı ekran kartı sürücüsünün sisteminize yüklendiğini tespit etti" diye hata alıyoruz ama sistem on numara

Kendimde AMD ciyim 3 bilgisayarım var 3 üde amd ama ekran kartlarım geforce, RX serisi ekran kartlarında deneme şansım olmuyor maalesef burada şöyle yapacağız, RX serisi veya amd ekran kartı olan arkadaşlar not bırakırsa sadece uygun olur. Sorun sadece AMD ekran kartlarının tamamında mı meydana geliyor onu merak ettim, bilmenizi de isterim sürücülerin güncellenmesi, güncelleme aç/kapa gibi hususlara kesinlikle müdahale etmiyorum zaten doğruda bulunmuyorum. Geforce ekran kartlarımda bir sorun görmedim.

Q86OxJ.jpg

kocamanadam, 23.01.2023 - 16:48 yazdı:

Kıymetli kardeşim yeni çıkan güncellemeleri alacak mı? Defender olmadığı için almayacak mı? Saygılar,

Değerli abim, güncellemeleri sorunsuz almalıdır. Büyük güncellemeler geldiğinde göreceğiz ama bir sorun olmamalı. :) 

Alimertoglu25, 23.01.2023 - 21:44 yazdı:

Merhaba katılımsız programları indirip yüklediğim dosyaları virüs olarak algılıyor nasıl kapatabilirim.

Ne kadar kaldırsak kaldıralım defender gerçekten windows ile girift iç içe o kadar geçmiştir ki, belirli işlemleri kalabiliyor, örneğin sizim durumunuz MSMPENG.EXE buna sistem de sorunlar meydana getirebileceği için müdahale etmedim. Bu dosya nedir bizzat Microsoft tarafında geliştirilen malware defender ile içi içe çalışır birbirine entegre bir yazılımıdır. Ayrıntısı nette ayrıntısı bolca mevcuttur, dilerseniz defender aç veya kapama ile ilgili reg kayıtları ile ki sitede bolca mevcuttur deneyebilir çözmeye çalışabilirsiniz, veya benim yaptığım gibide yapabilirsiniz antivirüs kurabilirsiniz. Aslında RAM tüketiminde 100 mb de daha kar edebilirdim bundan ama herkes antivirüs kullanmıyor hiç olmazsa bu kalsın dedim. :)

Q86kNg.png

Senkron2, 23.01.2023 - 22:07 yazdı:
  İçeriği Görüntüle

Gayet güzel bir arayüz gayet güzel ve yerinde gereksiz servis ayıklaması. Performans ayarları yeterli. Tebrik ederim 

Teşekkür ederim.

AdnanGumus, 22 saat önce yazdı:

KRAL gelmiş iyiki gelmiş gözüm aramadı değil emeğine sağlık arşivde yerini alıcak haftaya anca kurarım tek sorum ilerleyen zamanda büyük güncellemeler gelince ayarların bozulma ihtimali olurmu ben zaten güncelleyi kapatırım başkaları sormasın diye yazdım.

Geçen ay çoğu eski windows çalışmaları sildim güncel olanları bıraktım Alphonso_Elric arkadaşın çalışmalarına kıyamadım bir kaç da eski ustadların sağlam adamlar sağlam yapıyor kolay gelsin iyi forumlar :thumbsup:

Defender, Cortana sorun olmamalı ama büyük güncellemelerde ince ayarlamaların default yani varsayılan olması durumu maalesef az bir ihtimal olmasa da olabilir, yapısal olarak büyük bir değişiklik olursa meydana gelebilir yoksa normal basit tip güncelleme alırsa pek bir etkisi olacağını tahmin etmiyorum. Büyük yapısal güncellemelerde hazırladığım görsel DLL dosyaları dahi sıfırlanabilir görecegiz öyle bir durum olursa tekrar güncelleyeceğiz  ve hazırlayacağız bu vesile çalışmayı da güncellemiş olacağız, umarım öle bişey olmaz. :) 

Uktecan, 20 saat önce yazdı:

Üstadım Eline Emeğine Yüreğine Sağlık.İndirip Kuracam.

Teşekkür ederim. Not bırakırsanız sevinirim.

ersinbakar, 16 saat önce yazdı:

Emeğine sağlık İconlar çok hoş.

Teşekkür ederim.

kocamanadam, 15 saat önce yazdı:

Arka plan resimleri hangi klasör içinde? Saygılar.

C:\Windows\Web\Wallpaper\Windows 11 Wallpaper

sheqiLcocuq, 12 saat önce yazdı:

Hocam öncelikle emeğine sağlık. Ben bu sistemi Monster Tulpar V21.6 bilgisayarıma kurdum. Yaşadıklarımı anlatayım.

-Rufus 3.18 versiyonu ile 16 GB Sandisk Cruzer usb belleğime kurulum dosyalarını yazdım.
-İlk önce programlı versiyonu kurmak istedim. Kurulum sırasında internete bağlı iseniz pin oluştururken sayfa bir türlü yüklenemiyor. PIN oluşturma problemini kör bir şekilde klavye kısayolları ile halletseniz bile ilk açılımdan sonra sürekli mavi ekran yemeye başladım. Her açılışta masaüstü gelir gelmez mavi ekranla karşılaştım. Ayrıca ilk açılma sonrası direk virüs tehdit uyarısı ile ekran karşılıyor bizi. 
-Programlı versiyonda bulunan programların ayrı bir indirme linki olsa çok sevinirim bu arada.
-Daha sonra programsız sade kurulum için kolları sıvadım ve kurulumu sorunsuz gerçekleştirdim. Fakat wi-fi bağlantısı kurmadan direk parola ile sınırlı kurulum yaparak tamamlamanızı öneririm. Eğer wi-fi bağlantısını yapıp internet erişimi ile kuruluma devam ederseniz PIN sayfasında problem yaşıyorsunuz. Belirtmek isterim.
-Şu an sade sistem kurduğum laptoptan bu açıklamaları yazıyorum. Sistem gayet akıcı ve hızlı. Umarım yazdıklarımın faydası olur.

Tekrardan elinize ve emeğinize sağlık. Program setuplarını ayrı link ile paylaşabilir misiniz?

***  Aktivasyon işlemini aktivasyon sayfasında 2. sırada bulunan KMS38 ile yaptım.

Geri bildirimiz için teşekkür ederim, banim hatam eklememişim, KURULUMU NET bağlantınızı keserek yaparsanız sorun olmamalı. Mavi ekran hatası ile ilgili hatanın nedeni genelde donanım ile ilgili olur görmeden birşey söylemem zor ama programlı versiyonunu eve döndüğümde masaüstü makinama kurup geri bildirim bırakacagım. Saglıcakla.

salihbyk, 9 saat önce yazdı:

Üst mesajda yazmıştım ama AMD ekran kartım olsaydı deneyebilir ve sorunu çözmeye çalışabilirdik. Ek olarak denediniz mi bilmiyorum ama otomatik sürücü kurum yapan yazılımlar ile deneye bilirsiniz. Snappy Driver Installer şiddetle tavsiye ederim offline sürümü 33 gb civarında bu arada da atın arşivinize.

sheqiLcocuq, 9 saat önce yazdı:

Üst mesajları kontrol edelim lütfen.

kocamanadam, 7 saat önce yazdı:

Üstaddan 24 saattir bir cevap yok,merak ettim.🤥

Yaşıyorum ama şehir dışındayım, kusura bakmayız lütfen.

Senkron2, 5 saat önce yazdı:

Bununla denemeni tavsiye ederim.

Denenmeli.

tapfer, 4 saat önce yazdı:

Yerel Disk C Windows\Web\Wallpaper Bu yolu izlerseniz arka plan resimlerine ulaşırsınız.

Teşekkür ederim.

Reisi, 1 saat önce yazdı:

Hocam güncellemeri denetle yaparsak windows defender ve cortana geri gelir mi? Sistemin stabilitesi bozulur mu?  

Üste mesajları kontrol edebîlerseniz yazmıştım. 

SAYGILARIMLA. 

Edited by Alphonso_Elric
  • Like 3

tuxedomask, 3 dakika önce yazdı:

Sadece bazen ses çubuğu simgesi kayboluyordu şu an geri geldi.

Am1444285427_2023-01-2423_29_56-.jpg.cad231b66e2d5a0ce276b9418fbf7264.jpgd apu kullanıyorum son sürümü sorunsuz yükledim.

Efendim ,üst mesajlarımda da belirttiğim gibi sürücülerin alınması vb. gibi donanım ile ilgili bir bileşene müdahale etmiyorum doğruda bulmuyorum zaten, geri bildirim için teşekkür ederim.

• Like 1

Ustam paylaşımınız için teşekkür ederim acaba kullandığınız arayüz paketini ayrı bir şekilde paylaşır mısınız? Diğer yapılacak paylaşımlara da öncülük etmiş olursunuz

Nacizane çalışmanız ile ilgili eleştirimi yapmak isterim; program eklenen hiçbir içeriği doğru bulmuyorum. Siz de biliyorsunuz ki uygulamalar sürekli güncelleniyor. Bunun yerine scripts ile otomatik kurulum yapılabilirdi üstelik daha az uğraşırdınız

Öte yandan çalışmayı indirmedim ancak install dosyası 4gb geçmiştir diye düşünüyorum. Gpt kurulum için sıkıntı oluyor, programlar ile partlara bölebiliyoruz, biliyorum ama ne gerek var?

Ram temizleme özelliği ne kadar sağlıklı? Bu tip uygulamalar genelde halihazırda birçok arka plan uygulamasını sonlandırdığı için, çalıştığımız uygulamaların hata vermesine, yanlış çalışmasına neden olabiliyor. Bilgisayarın ram kullanımının az olması hızlı olduğu anlamına gelmez.

Sanki genel kullanım için değil de şahsi kullanım için yapılmış bir çalışma gibi olmuş.

Tüm forum üyelerini abim, kardeşim gibi görüyorum hiçbir ücret talep etmeden çalışmalarınızı paylaşıyorsunuz. Ülkede herkes gergin, en ufak eleştiri kavga sebebi olabiliyor, kendi düşüncelerimi belirtmek istedim sürçi lisan ettiysek affola. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

• Like 1

zafer3355, 7 dakika önce yazdı:

Ustam paylaşımınız için teşekkür ederim acaba kullandığınız arayüz paketini ayrı bir şekilde paylaşır mısınız? Diğer yapılacak paylaşımlara da öncülük etmiş olursunuz

Nacizane çalışmanız ile ilgili eleştirimi yapmak isterim; program eklenen hiçbir içeriği doğru bulmuyorum. Siz de biliyorsunuz ki uygulamalar sürekli güncelleniyor. Bunun yerine scripts ile otomatik kurulum yapılabilirdi üstelik daha az uğraşırdınız

Öte yandan çalışmayı indirmedim ancak install dosyası 4gb geçmiştir diye düşünüyorum. Gpt kurulum için sıkıntı oluyor, programlar ile partlara bölebiliyoruz, biliyorum ama ne gerek var?

Ram temizleme özelliği ne kadar sağlıklı? Bu tip uygulamalar genelde halihazırda birçok arka plan uygulamasını sonlandırdığı için, çalıştığımız uygulamaların hata vermesine, yanlış çalışmasına neden olabiliyor. Bilgisayarın ram kullanımının az olması hızlı olduğu anlamına gelmez.

Sanki genel kullanım için değil de şahsi kullanım için yapılmış bir çalışma gibi olmuş.

Tüm forum üyelerini abim, kardeşim gibi görüyorum hiçbir ücret talep etmeden çalışmalarınızı paylaşıyorsunuz. Ülkede herkes gergin, en ufak eleştiri kavga sebebi olabiliyor, kendi düşüncelerimi belirtmek istedim sürçi lisan ettiysek affola. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Yok ne demek, aksine çokta mutlu oldum, hiç bir kötü düşüncem de olamaz, beni bilen bilir zaten. 2006 dan beri forumdayım, genel olarak şöyle bir geçmiş konularıma bakabilirseniz XP/Windows 7 yıllarından beri aşağı yukarı 10 yıldır modifiye hazırlarım çalışma sayısı onlarca olmuştur sanırım onu bilemiyorum ama aşağı yukarı her hazırladığım modifiyeyi sanki kendim kullanıyormuşçasına ince eler sık dokurum ve de kullanırım zaten öylede olması gerekir, hakaret edilmediği sürece hiçte gocunmam aksine mutlu olurum, olumsuz bir durum varsa onu da her zaman yazabilirsiniz. Hazırlanan çalışmaların şeffaf olması yani kullanıcılar tarafından artı veya eksinin bilinmesi sizi gibi olumlu veya olumsuz yorum arkadaşlarımızın eleştirileri ile oluyor, kimse yoğurdum ekşi demez yoğurdun ekşi diye siz yazacaksınız ki, bende sonraki çalışmada elimden geldiğince toparlayacağım. Şu da  bir gerçek özelden olsun diğer konularda çok fazla istek gelebiliyor dürüst olmak gerekir her şeyi yaparım dersem de yalan söylemiş olurum. Saygılarımla.

kocamanadam, 23.01.2023 - 16:48 yazdı:

Kıymetli kardeşim yeni çıkan güncellemeleri alacak mı?Defender olmadığı için almayacak mı?Saygılar,

Modifiyeli sistemleri güncellemeyin zira silinenlerin geri gelme,yapılan ayarların bozulma vs. hep olası durumlardır ben şahsen tavsiye etmem

Yine güzel çalışmalar geliyor bence arayı fazla açmadan güncel modifiyelere devam demelisiniz Teşekkürler.

• Like 2

Üstat paylaşım için teşekkürler. Ellerinize ve Emeğinize sağlık. Üstat Defender sistemden tamamen kaldırıldı'mı yoksa pasif durumda'mı ? Program Dosyaları(x86) içerisinde Defender dosyası hala gözüküyor. Windows Media Player'i sisteme nasıl ekleyebiliriz? Saygılarımla.

Edited by tapfer

tapfer, 13 saat önce yazdı:

Üstat paylaşım için teşekkürler. Ellerinize ve Emeğinize sağlık. Üstat Defender sistemden tamamen kaldırıldı'mı yoksa pasif durumda'mı ? Program Dosyaları(x86) içerisinde Defender dosyası hala gözüküyor. Windows Media Player'i sisteme nasıl ekleyebiliriz? Saygılarımla.

Gözüküyorsa kalıntısı mutlaka kalmıştır

• Like 1

razorstreet, 26.01.2023 - 01:47 yazdı:

Es reis ama defender silinmemiş çalışıyor sağ tıktada var 

iso yu inceledim defender silinmiş ancak windows defender ayarları devre dışı bırakılmamış ve windows güncellemelerindede kötü amaçlı yazılım güncellemeside devre dışı bırakılmadığından bu güncellemeyi yaparak pasif veya aktif olarak gene devrede kalıyor,Ayrıca one drive'de silinmemiş ama devre dışı bırakılmış sadece

Edited by SON_VATAN
  • Like 1

Amd olanı kurmalısın muhtemelen. Genelde tablet tarzı laptoplarda arm kullanılır. Dokunmatik ve işlemci değeri düşük olanlar arm kullanır

elifbeyza7, 22 dakika önce yazdı:

HOCAM bir sorum olcak win 11 arm amd var bu ne oluyor benim bilgisayar intel i5 mesela

Kesinlikle. Eğer istersen bu linkten orjinal Windows kurulum indirebilirsin. 32 gb usb bellek gerekiyor

elifbeyza7, 6 dakika önce yazdı:

benim normal lonovo laptop hocam amd mı kurmak gerekiyor

Edited by bensuslu11