Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Lenovo Ideapad 110-15acl Bios Sorunu

lamont
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar Lenovo Ideapad 110-15acl Laptop anlamadıgım bir sorunum var fn +f2 bios girmiyor sadece f2 de girmiyor yan tarafta delikteki butona basınca menü geliyor bios seçiyorum yeniden başlatıyor bilgisayar nasıl giriliyor biosa daha önce böyle bir sorunla karşılaşan oldumu  

lamont, 13 saat önce yazdı:

Arkadaşlar Lenovo Ideapad 110-15acl Laptop anlamadıgım bir sorunum var fn +f2 bios girmiyor sadece f2 de girmiyor yan tarafta delikteki butona basınca menü geliyor bios seçiyorum yeniden başlatıyor bilgisayar nasıl giriliyor biosa daha önce böyle bir sorunla karşılaşan oldumu  

1. Başlat Menüsü düğmesine tıklayın Windows 10'da Windows düğmesi veya klavyedeki Windows tuşuna basın.
  2. Menünün sol tarafından Ayarlar simgesini seçin Başlat menüsündeki ayarlar simgesi Ayarlar Penceresini açmak için.
    • Dokunmatik ekran kullanıyorsanız, ekranın sağ kenarından içeri doğru kaydırın ve ardından Ayarlar öğesine dokunun.
    • Başka bir seçenek de Başlat'a sağ tıklayıp Ayarlar'ı seçmektir.
       Ayarlar
  1. Ayarlar penceresinde Güncelleme ve güvenlik öğesini seçin.
    Windows 10'da güncelleme ve güvenlik
  1. Kurtarma'yı ve ardından Şimdi yeniden başlat'ı seçin.
    Şimdi yeniden başlat
  1. Yukarıdaki prosedürler uygulandıktan sonra Seçenekler menüsü görünecektir. Sorun Gider'i tıklayın.
    Seçenekler menüsü
  1. Gelişmiş seçenekler'i seçin.
    Gelişmiş seçenekler
  1. UEFI Üretici Yazılımı Ayarları'na tıklayın ve ardından Yeniden Başlat'ı seçin.
    UEFI Üretici Yazılımı ayarları
  1. Bu, BIOS kurulum yardımcı programı arayüzünü görüntüler.
    Yardımcı arayüz

Not: Lenovo önceden yüklenmiş Windows 10, UEFI önyüklemesi ile ayarlanmıştır. Bilgisayarda UEFI önyüklemesi yoksa ve UEFI aygıt yazılımı ayarları mevcut değilse, işlev fn+f2 veya NOVO düğmesi aracılığıyla BIOS kurulumuna girin.

TR_by, 17 dakika önce yazdı:
  1. Başlat Menüsü düğmesine tıklayın  veya klavyedeki Windows tuşuna basın.
  2. Menünün sol tarafından Ayarlar simgesini seçin  Ayarlar Penceresini açmak için.
    • Dokunmatik ekran kullanıyorsanız, ekranın sağ kenarından içeri doğru kaydırın ve ardından Ayarlar öğesine dokunun.
    • Başka bir seçenek de Başlat'a sağ tıklayıp Ayarlar'ı seçmektir.

1. Ayarlar penceresinde Güncelleme ve güvenlik öğesini seçin.
  1. Kurtarma'yı ve ardından Şimdi yeniden başlat'ı seçin.
  1. Yukarıdaki prosedürler uygulandıktan sonra Seçenekler menüsü görünecektir. Sorun Gider'i tıklayın.
  1. Gelişmiş seçenekler'i seçin.
  1. UEFI Üretici Yazılımı Ayarları'na tıklayın ve ardından Yeniden Başlat'ı seçin.
  1. Bu, BIOS kurulum yardımcı programı arayüzünü görüntüler.
    Please register to see this content.

Not: Lenovo önceden yüklenmiş Windows 10, UEFI önyüklemesi ile ayarlanmıştır. Bilgisayarda UEFI önyüklemesi yoksa ve UEFI aygıt yazılımı ayarları mevcut değilse, işlev fn+f2 veya NOVO düğmesi aracılığıyla BIOS kurulumuna girin.

bunuda denedim malesef olmadı

muski, 3 dakika önce yazdı:

Fast boot aktif olduğu için yetişemiyorsunuz. Size tavsiyem bir elinizle Fn+F2 yada yalnızca f2 üzerinde durmadan basıp çekerek power tuşuna basıp deneyiniz.

işe yaramıyor anlamış degilim update de izin vermiyor 

lamont, 43 dakika önce yazdı:

secureboot kapatmak istiyorum

Secure Boot u kapatmanız şart mı? Onu kapatmadan da işlemleri yapabilirsiniz. 

UEFI Üretici Yazılımı ayarları

Ya da bu arkadaşın yöntemi ile BOS a giriş yapabilirsiniz.

Veya Fn+F2(sadece F2) veya Boot Menu Fn+F12(sadece F12) de BIOS Setupdan giriş yapıabilirsiniz.

agriengineer, 1 dakika önce yazdı:

Secure Boot u kapatmanız şart mı? Onu kapatmadan da işlemleri yapabilirsiniz. 

Please register to see this content.

Ya da bu arkadaşın yöntemi ile BOS a giriş yapabilirsiniz.

Veya Fn+F2(sadece F2) veya Boot Menu Fn+F12(sadece F12) de BIOS Setupdan giriş yapıabilirsiniz.

denedim olmadı anlamış degilim ?

lamont, 7 saat önce yazdı:

işe yaramıyor anlamış degilim update de izin vermiyor 

Piliniz arızalı ise yüklemez .  dos 98 bootable USB disk oluşturup bios dosyasini USB klasöre ekleyip USB ile başlattıktan sonra 

Alakalı kod ;

Afudos.exe biosdosyasiadi /p /b /n /c 

en etkili force update yöntemidir.

Edited by polymorpha

southbridge, 7 saat önce yazdı:

Makine kurumsal cihaz mı kilit koymuş olabilirler mi? Takipteyim yan tuşu olan bir ideapade yan tuş ile format atmıştım biosuna girip, f tuşları bozuk diyecem windowstan da geçiş yapmıyor ilginç

Windows açıldıgında tuşlar çalışıyordu test ettim kurumsal cihaz degil ama kilit var sanırım nasıl aşacam çözemedim lakin boot ediyor formatta attım lakin biosa girmiyor