Jump to content

Virüs Mü?

bitmez13
 Share

Recommended Posts

bitmez13, 16 bitlik eski bir programı, çok yeni bir işletim sisteminde çalıştırmaya çalıştığınız için de böyle bir mesaj alabilirsiniz. Uyumluluk modunda çalıştırmayı deneyebilirsiniz. Aynı işletim sisteminde daha önce çalışıpta şimdi çalışmıyorsa ve aynı hatayı diğer prog. da da veriyorsa dediğiniz gibi virüs de olabilir.   

SON_VATAN, 19 saat önce yazdı:

Aslında crack lı hiç bir program kullanmamak lazım zira virüs barındırmayan hiçbir cracklı program yoktur siz bakmayın virüs filan yoktur demelerine

Aslında ben de buna inanıyordum. Sonradan öğrendin ki, Free olan uygulamalar bile katılımsız yapıldığında Virüs olarak algılanıyor. Kendim yaparak deneyimledim. Free ve crack vb. olmayan bir uygulamayı Winrar ile katılımısz yaptım. Ve nedense defender virüs olarak algıladı. Dediğiniz gibi yalan söyleyenler çok bu konuda ama emin olduğunuz bir yerden indiriyorsanız virüs olmadığına inanabilirsiniz. Benden söylemesi. :) :)

Edit = Pardon ya, konu çok farklıymış, katılımsızla ilgili birşey söylememişsiniz.

Edited by va7eyla

Daha evvel yüklenmiş bir uygulama, işletim sistemiyle uyumlu olmamasından kaynaklı ileti vermekte. Yüklenilen programın adını tam biliyorsanız eğer hibit uninstaller program kaldırıcı ile tamamen iz bırakmadan kaldırın programı.

ya da

Windows başlangıcında çalışıyorsa eğer başlat çalıştıra, msconfig komutunu girerek başlangıçta adını görürseniz eğer iptal edebilirsinizde. Sistem başlangıcında çalışmaz o zaman.

Virüs olsaydı eğer sistemi tamamen bozardı, ya da özel dosyalara müdehale ederdi dosyalar hiç açılmazdı bu sefer. Dosya'ya bilgisayarınızda erişirseniz eğer, Virus totale yükleyerek virüslü olup olmadığını anlayabilirsiniz. 

Please register to see this content.