Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Macos Sistem Yedeği (imajı) Alma

kerem2018
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar.

MACOS'ta Sistem yedeği (imajı) nasıl alabiliriz ? Belgeleri yedeklemeye ihtiyaç yok, sadece sistemi imaj aldığımız yere geri döndürmek istiyoruz. 

Daha doğrusu işletim sistemini o ana döndüreceğiz. Not : Time Machine işe yaramıyor, time machine sadece verileri yedekliyor, benim veri yedekleme gibi bir sorunum yok. (Mesela Windows'taki gibi Acronis, Ghost ve Drive Snapshot imajları oluşturup sonra kısa sürede o ana dönmek)

Cihaz nedir? Hackintosh için önerdiğim yazılımı kullanıyorum. Aplle cihaz ise durum değişir. Kendi içinde gelen yazılımı kullanmalısın. Çünkü usb bellekten boot etme özellikleri yok diye biliyorum. BootCamp ile belki olabilir ama baya araştırma ve deneme gerekli.

• Like 2

MrRush, 5 saat önce yazdı:

Cihaz nedir? Hackintosh için önerdiğim yazılımı kullanıyorum. Aplle cihaz ise durum değişir. Kendi içinde gelen yazılımı kullanmalısın. Çünkü usb bellekten boot etme özellikleri yok diye biliyorum. BootCamp ile belki olabilir ama baya araştırma ve deneme gerekli.

Macbook m2 Air 8 ram 256 ssd. Ventura 13.2 var

Aslında mac os içinde bulunan Disk Utility aracı ile yapabilirsiniz direk diskten diske kopyalama yada diski drop alma şeklinde oluyor ama şuan bir mac bilgisayara sahip olmadığımdan tam yönergeleri hatırlamıyorum.

Birde yeni sürüm mac os sistemlerinde apfs dosya sistemi işi biraz zorlaştırıyor. 

Yada Carbon Copy Cloner var oda yapıyor.

• Like 1