Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 10 Privacy Edition 22h2 | X64

Emre028
 Share

Recommended Posts

Burak47, 04.03.2023 - 14:44 yazdı:

Üstadım sisteminizi kurdum ve beğendim, gayet hızlı ancak mağaza çalışmadığı için whatsapp'ı kuramadım bir yolu varmı acaba...

WhatsApp 2.2306.9.0 for Desktop x64 bu masa üstü uygulamasını indirdim ancak hata veriyor çalışmıyor.

Mağazalı olan sürümünü yayımlamıştım. Store üzerindne whatsapp'ı rahat şekilde kurabilirsiniz. -> Konu linki

Kurdum denedim her türlü zorlamayı yaptım Windows Çok güzel çalışıyor. Fakat microfonu etkinleştirmeme rağmen açılmıyor. açılıyor ama ses gitmiyor. Bence bunu etkin getirmelisin. bunun harici hiç bir hataya rastlamadım. Oyun oynayan biri olarak mic. şart

ssahinli, 53 dakika önce yazdı:

Kurdum denedim her türlü zorlamayı yaptım Windows Çok güzel çalışıyor. Fakat microfonu etkinleştirmeme rağmen açılmıyor. açılıyor ama ses gitmiyor. Bence bunu etkin getirmelisin. bunun harici hiç bir hataya rastlamadım. Oyun oynayan biri olarak mic. şart

Bunu ekleyip yeniden başlatıp bi denermisin ?

Please register to see this content.

Edited by Emre028

ismlcyrl, 5 dakika önce yazdı:

Emre hocam gece ışığı deaktif bunu nasıl açabiliriz 

Bunu kurarsanız daha fazla özelleştirilebilir bir mavi ışık filtresine sahip olabilirsiniz :) 

Spoiler

• Like 1

lord_figo18, 12 dakika önce yazdı:

üstad eline sağlık mikrofon etkinleştirme ile ilgili reg ya da cmd dosyası gibi bir şey yapabilir misin kullanım açısından daha kolay hizmetlerden açmayı unutabiliyoruz bazen 

Do07, 37 dakika önce yazdı:

Ellerine sağlık,Office 365 hesap bağlantısı kurulamıyor yerleşik uygulamalar için herhangi bir çözümü var mı? Teşekkürler.

Bulut özellikleri çalışmaz :D 

• Thanks 1

Üsdadım ellerine emeğine saglık  sistemi kurdum sorunsuz çalışıyor.

Bu sistemin 1809 kıvamında olmuş güzel iş çıkartmışınız.

Buna benzer bu kıvamda Wın-11 işletim sistemini vaktiniz oldugunda hazırlamanız mümkün olursa menmun olurum.

cankusa, 12 dakika önce yazdı:

Üsdadım ellerine emeğine saglık  sistemi kurdum sorunsuz çalışıyor.

Bu sistemin 1809 kıvamında olmuş güzel iş çıkartmışınız.

Buna benzer bu kıvamda Wın-11 işletim sistemini vaktiniz oldugunda hazırlamanız mümkün olursa menmun olurum.

• Like 1

bensuslu11, 7 saat önce yazdı:

Bluetooth çalışmıyor, çözümü var mı?

Klasik denetim masasından ekleyeceksiniz.

kemalaga42, 21.03.2023 - 13:36 yazdı:

@Emre028 Hocam sistem çok güzel programları kurup sysprep yapmaya çalısıyorum ama hata veriyor nasıl çözebilirim ? 

Alamazsınız, boşa uğraşmayın :D 

• Haha 1

Emre hocam senin imajı kullandım ve çalışmayan bluetooth gibi kısımları düzenledim. sistemden görüntüleri paylaşıyorum. Bluetooth felan hepsi çalışıyor. ayrıca sisteme mağaza ekledim. ram kullanımı resimdeki gibi

spacer.png

Edited by bensuslu11

bensuslu11, 13 dakika önce yazdı:

Emre hocam senin imajı kullandım ve çalışmayan bluetooth gibi kısımları düzenledim. sistemden görüntüleri paylaşıyorum. Bluetooth felan hepsi çalışıyor. ayrıca sisteme mağaza ekledim. ram kullanımı resimdeki gibi

Bluetooth çalışıyor defalarca anlattım. Denetim masasından aktifleştirin. Privacy(gizlilik) üzerine kurulmuş sistemde store no privacy oluyor. Ne bu sistemde nede diğer Windows 11 konumda kurulmayan yada çalışmayan herhangi bir bileşen yok :D bundan sonra ücretli olarak sunacağımı düşünüyorum gelir Tnctr giderlerine kullanılacaktır. 

• Like 1
  • Haha 1

Emre028, 12 dakika önce yazdı:

Bluetooth çalışıyor defalarca anlattım. Denetim masasından aktifleştirin. Privacy(gizlilik) üzerine kurulmuş sistemde store no privacy oluyor. Ne bu sistemde nede diğer Windows 11 konumda kurulmayan yada çalışmayan herhangi bir bileşen yok :D bundan sonra ücretli olarak sunacağımı düşünüyorum gelir Tnctr giderlerine kullanılacaktır. 

Hayırlısı olsun ne diyelim . Yıllardır tnctr sitesine aboneyim. Sevdiğim platform. Desteklemek isteriz

• Like 1

Emre028, 26.02.2023 - 13:54 yazdı:

Windows 10 PRIVACY Edition | 22H2 | X64 | 26.02.2023

=================================================================================================================

=================================================================================================================

Sistem yapımında tr-tr_windows_10_business_editions_version_22h2_updated_jan_2023_x64_dvd_2a34cc31.iso kalıbı kullanılmıştır.

Sistemden tüm bulut öğelerini, telemetri öğelerini, casusluk, izleme öğelerini, UWP bloatware'i, önerileri, reklamları vb. ortadan kaldırdım.

Ayrıca Windows Update'i manuel moda dönüştürdüm.

Windows 10'dan birçok şeyi kaldırdım, ancak bazılarını da ekledim.

.NET Framework 3.5, eski klasik uygulamalarla daha iyi uyumluluk için geri yüklendi.

DirectX 9 Haziran 2010, eski multimedya uygulamalarıyla (ör. eski oyunlar) daha iyi uyumluluk için eklendi.

Edge'i kaldırdım ancak Internet Explorer'ı bıraktım, çünkü pek çok eski yazılım bileşenlerine bağlıdır.

IE 11 bazen yararlı olabilir (örneğin, hala yalnızca IE aracılığıyla kullandığım ve kullanılan özel kurum web sitesi ve uygulamaları var).

IE 11 , daha iyi bir tarayıcı (Chrome vb.) indirmek için kullanılabilir ve onu sistemde bırakmak zararsızdır ve gizlilik üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

Lütfen Microsoft'tan Edge'in en son sürümünü indirip yüklediğinizde, onu tekrar kolayca kaldıramayacağınızı unutmayın. ( arka planda ortalama 200 MB üzerinde çalışıyordu )

Güncelleme ile sürekli ekliyorlar zaten, ancak bu sistemde bununda önüne geçmiş oldum, KURULMAZ :) 

Yükleme sırasında size yine de gizlilik tercihleriniz sorulabilir, ancak yanıtlar önemsizdir.

Yükleyici size Konum, Cihazınızı bulun vb. özellikleri etkinleştirmek isteyip istemediğinizi soracaktır.

Ancak, maksimum gizlilik düzeyine sahip grup ilkesi ayarları ayarlarınızın üzerine yazılacağından, ne seçtiğiniz önemli değildir. ( Klasik next next diyip geçin. :)

İkincisi, ilgili hizmetler, görevler ve izleyiciler devre dışı bırakılır, bu nedenle sistemin sizi izlemesinin bir yolu yoktur. ( Tecrübelerime güvenerek söylüyorum :D

Başka bir deyişle, maksimum gizlilik seviyesi (casusluk yok, reklam yok) zorunlu ve değiştirilmesi neredeyse imkansız. ( Ben gibi içinden geçmezseniz tabiki :D )

Windows Update, kurulumdan sonra devre dışı bırakılır ancak herhangi bir zamanda yeniden etkinleştirilebilir. ( AveYo'ya teşekkürler :give_rose:)

Windows Yönetimsel Araçlar'a Toggle Windows Update ( Windows Update'i Değiştir ) basit bir araç ekledim. Windows Update'i açar ve kapatır ve yeniden başlatma gerektirmez.

Sadece çalıştırın ve sisteminizi güncelleyin.. Güncelleme tamamlandığında, otomatik güncellemeleri devre dışı bırakmak için tekrar çalıştırın. ( Çiçek gibi tertemiizz 8) )

Mikrofon ve Kamera erişimini varsayılan olarak devre bıraktım, ancak 2 tıklama ile yeniden etkinleştirilebilirsiniz.

Gizlilik için, uygulamaların varsayılan olarak mikrofona erişmesini istemiyorum. Ancak Ayarlar, Gizlilik'te kolayca değiştirilebilir ve tekrar etkinleştirilebilirsiniz. 

Bazı gizlilik ayarlarını da yeniden etkinleştiremezsiniz. 

Bunlar ( Konum, teşhis, sesli aktivasyon) gizlilik hedefleyen sistemle tamamen uyumsuz oldukları için grup politikaları aracılığıyla devre dışı bırakmaya zorladım. 

Amacım, Windows 10'un standart olarak geldiği modern bulut tabanlı işletim sistemi değil, klasik, gizlilik odaklı bir Windows (Windows 7 - 8.1 gibi) oluşturmaktı, bunu başardım. :D

Yaklaşık bir haftayı aşkın süredir @amd_turkey'in başını ağrıtarak bak şurayı şöyle yaptım burayı böyle yaptım seninde böyle varmı? diyerek :D şakalaştığımı da eklemek istiyorum :D 

Diğer amacımsa, 4 GB RAM / 128 GB SSD ile piyasaya sunulan PC'ler..

Valla bana çok denk geliyor, çalıştığım kurumdan dolayı genel olarak tüm PC'ler bu şekilde oluyor ve güncel işletim sistemi çoook çookk ağır geliyor. 

Güncelleme yapmak isteyen olursa veya güncelleme istiyorum diyenler için ayrılmış depolama alanını aktif bıraktım. ( Kapatmak isteyenler için konu altında gerekli komut var )

Çünkü 128 GB SSD olduğunu varsayarak hazırladım..

LTSB / LTSC sürümlerindeki duruluğu ve sadeliği bir tık uzağınıza getirdim. :p ( Abartmadım demi.. :D

Hem Profeyonel , Hem Güncel, Hem Hızlııı !!!

Masaüstü açıldığında ekrana bir yada birkaç tane CMD penceresi açılacak bunları kapatmayın ve bekleyin kurulduktan 1 dk. sonra yeniden başlatın hepsi bu kadar.. 

::. SİSTEMDEN GÖRÜNTÜLER .::

İçeriği Görüntüle

image.jpeg.5da13240b2b5c534e7f636aa0f2db837.jpeg

Ad: Win10.Pro.Lite.22H2.x64.iso
Boyut: 3814424576 bayt (3637 MiB)
CRC32: A36E3E70
CRC64: 2D2DFB59AC4CF151
SHA256: 3870d0057b9345a0f47d50da21a3e3c0a7d71dcdfdf95c6baded055846618aab
SHA1: 63ed67e935213091cc0b2d576c19fd80ba7ab2fc
BLAKE2sp: 9b20033a962c8b2cf321443d30b63bf7e4af8ceb9f5c6c21f18931242846ed60

==========================================================================

Emeğine sağlık emre kardeşim sanal bilg.da bi süre denedim program yükle kaldır yaptım sorun çıkarmadı güzel iş çıkartmişsın yalnız UEFİ  olarak yüklemeye çalıştım 2 kere

yüklemedi bios görüntüsünde kaldı bir de normal MBR modunda denedim disk bölümüne kadar geldi yalnız bilg.da windows 8.1 UEFİ modunda yüklü oldugu için vazgeçtim

diski MBR ye çevirmemek için UEFİ mod desteklemiyor gibi iyi çalışmalar kolay gelsin..