Jump to content

Aioboot Gpt+mbr Oluşturma

lord_figo18
 Share

Recommended Posts

s.a arkadaşlar ben aioboot u çok beğendim kullanışlı fakat mbr+gpt yi bir arada oluşturabilir miyim hatasız ayrı ayrı daha iyi olur derseniz o şekilde yapacam şimdiden teşekkür ederim bugün acer marka bir pc ye kurulum yapmaya çalıştım mbr olmadı biostan legacy yaptım yine olmadı önerilerinizi bekliyorum 

lord_figo18, 2 saat önce yazdı:

s.a arkadaşlar ben aioboot u çok beğendim kullanışlı fakat mbr+gpt yi bir arada oluşturabilir miyim hatasız ayrı ayrı daha iyi olur derseniz o şekilde yapacam şimdiden teşekkür ederim bugün acer marka bir pc ye kurulum yapmaya çalıştım mbr olmadı biostan legacy yaptım yine olmadı önerilerinizi bekliyorum 

Bir arada olursa sıkıntılı olabiliyor, o yüzden şahsen tavsiye etmem. Multiboot Programlarından ise Ventoy'u tek geçerim. Herkese de tavsiye ederim.

• Like 1

lord_figo18, 12 saat önce yazdı:

dün ventoyu tekrar denedim legacy bir laptopta başıma bela oldu aioboot flash bellek seçiyor mu bende sandisk ultra 128 gb var desteği vardır diye tahmin ediyorum

kardeş ben denedim aioboot mbr uefi de sorunsuz çalışıyor bu konu üstünde durdum çözdüm meseleyi aioboot sorunsuz çalışıyor harici hdd problem vardı onu çözdüm tavsiye ederim ventoy pek tavsiye etmiyorum açıkçası

• Like 2
  • Thanks 1

lamont, 9 saat önce yazdı:

kardeş ben denedim aioboot mbr uefi de sorunsuz çalışıyor bu konu üstünde durdum çözdüm meseleyi aioboot sorunsuz çalışıyor harici hdd problem vardı onu çözdüm tavsiye ederim ventoy pek tavsiye etmiyorum açıkçası

Artık arkadaşa yardım edersin.

• Like 1

Kaç yıldır AIOboot programını kullanıyorum şu ana kadar gerek efi, gerekse de legacy bios kurulumlarında hiç sorun yaşatmadı bana. Ben AIOboot'u öneriyorum. Daha kolay olarak da Ventoy'da iyidir bu kapsamda. Taşınabilir disk olması yeterli boyutu markası önemli değil. Bende 500gb'lık harici usbdisk var, Bunun 60gb'tını ayırdım bu bölüme AIOBoot'u kurdum fat32 olarak. Hala daha kullanıyorum.

Edited by forjest
  • Like 1
  • Thanks 1

forjest, 16 dakika önce yazdı:

Kaç yıldır AIOboot programını kullanıyorum şu ana kadar gerek efi, gerekse de legacy bios kurulumlarında hiç sorun yaşatmadı bana. Ben AIOboot'u öneriyorum. Daha kolay olarak da Ventoy'da iyidir bu kapsamda. Taşınabilir disk olması yeterli boyutu markası önemli değil. Bende 500gb'lık harici usbdisk var, Bunun 100gb'tını ayırdım bu bölüme AIOBoot'u kurdum fat32 olarak. Hala daha kullanıyorum.

500gb lik diskin 100gbsine fat32 olarak aioboot kurdunuz kalan yaklaşık 400gb kısımda ntfs olarak iso dosyalarını falanmı ekliyorsunuz.çünkü fat32 kısma windows isolar sığmadığı için sıkıntı oluyor.bu şekil yapıyorsunuz diye tahmin ediyorum.

mustafakarasan, 12 dakika önce yazdı:

500gb lik diskin 100gbsine fat32 olarak aioboot kurdunuz kalan yaklaşık 400gb kısımda ntfs olarak iso dosyalarını falanmı ekliyorsunuz.çünkü fat32 kısma windows isolar sığmadığı için sıkıntı oluyor.bu şekil yapıyorsunuz diye tahmin ediyorum.

Evet aynen öyle 400gb'lık  kısma veri depoluyorum genellikle. Artık doldu yetmiyor bile bana 1TB'a geçmem lazım bir an önce. AIOBoot fat32 olarak büyük iso dosyalarını eklemiyor normal şartlarda, ayarlarına tıklayıp install.wim olarak ayıkla seçeneğini seçmek gerekli. Sistem eklenirken iki parçalı olarak wim olarak ekliyor multiboot'a. Bu ayar seçili değilse eğer hata iletisi vermektedir. 100gb dedim eski haliydi aklımda kalmış 60gb olarak alan ayırmışım yeni farkettim bende uzunca süredir kullanmadığımdan dolayı.

Resimle örnek verecek olursam eğer alttaki gibi ayarlar vs.

dz7zdos.png

Edited by forjest
  • Thanks 1

siz eski aioboot arayüz ile devam ediyorsunuz.bu yeni newgende fark ediyormu acaba.bu direk ntfs olarak kuruyor birde fat32 ufak bir bölüm yapıyor mantık aynı şekilde.ben ayrı bir multiboot olarak başka bir bellekte kullanıyorum bazı çalışmayan pcler için.teşekkürler bilgilendirme için

• Like 1

mustafakarasan, 23 saat önce yazdı:

siz eski aioboot arayüz ile devam ediyorsunuz.bu yeni newgende fark ediyormu acaba.bu direk ntfs olarak kuruyor birde fat32 ufak bir bölüm yapıyor mantık aynı şekilde.ben ayrı bir multiboot olarak başka bir bellekte kullanıyorum bazı çalışmayan pcler için.teşekkürler bilgilendirme için

Yeni sürüm hakkında bilgim yok neler geldi gitti özellikler vs. Ancak son sürüme el attığına göre geliştiricisi güzel bir program olacaktır yine. Denemek gerekli ben eski sürümden şu an için çok memnunum sorunsuz şekilde kullanıyorum.