Jump to content

Windows 11 Privacy Edition 22h2 | X64

Emre028
 Share

Recommended Posts

efsanem1, 10 dakika önce yazdı:

teşekkür ederim hocam beklemekteyim, yalnız biraz araştırma yapınca gözüme birşey çarptı kms ile lisans yaparken bu ayarlar kuruluşunuz tarafından kısmı gelmekte diyor eğer lisans işlemi yaparken oluyorsa düzgün bir şekilde nasıl lisans ederiz saygılar diliyorum, ve sizi bekliyorum hocam...

Kms suite ile yapabilirsin. Sorunsuz kullanıyorum. @mephistooo2nin profilinden linkine bakarmısın. Şuanda mobildeyim.

• Thanks 1

efsanem1, 20 dakika önce yazdı:

teşekkür ederim hocam beklemekteyim, yalnız biraz araştırma yapınca gözüme birşey çarptı kms ile lisans yaparken bu ayarlar kuruluşunuz tarafından kısmı gelmekte diyor eğer lisans işlemi yaparken oluyorsa düzgün bir şekilde nasıl lisans ederiz saygılar diliyorum, ve sizi bekliyorum hocam...

hwid aktivasyon yapabilirsin

Please register to see this content.

Edited by bensuslu11
  • Thanks 1

• Editor
efsanem1, 29.03.2023 - 23:08 yazdı:

yaptım hocam aynı size zahmet çözümü bekliyorum başka format atmak istemiyorum şuan...

Kod satırı içeriğini not defterine yapıştırın, herhangi bir isimle uzantısı bat olacak şekilde kaydedin, çift tıklayarak işlemin bitmesini bekleyin, bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Sorun çözülmüş olmalı...

@echo off
%1 mshta vbscript:CreateObject("Shell.Application").ShellExecute("cmd.exe","/c %~s0 ::","","runas",1)(window.close)&&exit >nul 2>&1
reg delete “HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies” /f 
reg delete “HKCU\Software\Microsoft\WindowsSelfHost” /f reg delete “HKCU\Software\Policies” /f 
reg delete “HKLM\Software\Microsoft\Policies” /f 
reg delete “HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies” /f 
reg delete “HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsStore\WindowsUpdate” /f 
reg delete “HKLM\Software\Microsoft\WindowsSelfHost” /f 
reg delete “HKLM\Software\Policies” /f 
reg delete “HKLM\Software\WOW6432Node\Microsoft\Policies” /f 
reg delete “HKLM\Software\WOW6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies” /f reg delete “HKLM\Software\WOW6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsStore\WindowsUpdate” /f
pause
exit

Edited by mephistooo2
  • Like 2
  • Thanks 1

mephistooo2, 2 saat önce yazdı:

Kod satırı içeriğini not defterimne yapıştırın, herhangi bir isimle uzantısı bat olacak şekilde kaydedin, çift tıklayarak işlemin bitmesini bekleyin, bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Sorun çözülmüş olmalı...

@echo off
%1 mshta vbscript:CreateObject("Shell.Application").ShellExecute("cmd.exe","/c %~s0 ::","","runas",1)(window.close)&&exit >nul 2>&1
reg delete “HKCU\Software\Microsoft\WindowsSelfHost” /f reg delete “HKCU\Software\Policies” /f 
reg delete “HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsStore\WindowsUpdate” /f 
reg delete “HKLM\Software\WOW6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies” /f reg delete “HKLM\Software\WOW6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsStore\WindowsUpdate” /f
pause
exit

s.a üstadım win10 da işe yararmı

mephistooo2, 3 saat önce yazdı:

Kod satırı içeriğini not defterimne yapıştırın, herhangi bir isimle uzantısı bat olacak şekilde kaydedin, çift tıklayarak işlemin bitmesini bekleyin, bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Sorun çözülmüş olmalı...

@echo off
pause
exit

hocam öncellikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim ben mi beceremedim yoksa böyle bir hata alıyorum...

• Editor

bat dosyasında belirtilen kayıt defteri girdileri sizin windows unuzda kayıt defterinde olmadığı için komut satırı da böyle bir girdi yok silemiyorum diye uyarı veriyor...

"bu ayarlar kuruluşunuz tarafından yönetiliyor..." hatasını zamanında iş yerinde bir bilgisayarda size yukarıda verdiğim bat kodlarıyla çözmüştüm ama sizin bilgisayarınızda bu girdiler yok demek ki... araştırayım bulursam yazarım buradan...

• Thanks 1

mephistooo2, 1 dakika önce yazdı:

bat dosyasında belirtilen kayıt defteri girdileri sizin windows unuzda kayıt defterinde olmadığı için komut satırı da böyle bir girdi yok silemiyorum diye uyarı veriyor...

"bu ayarlar kuruluşunuz tarafından yönetiliyor..." hatasını zamanında iş yerinde bir bilgisayarda size yukarıda verdiğim bat kodlarıyla çözmüştüm ama sizin bilgisayarınızda bu girdiler yok demek ki... araştırayım bulursam yazarım buradan...

teşekkür ederim hocam fakat şimdilik windowsu değiştirecem :)

efsanem1, Bir saat önce yazdı:

hocam öncellikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim ben mi beceremedim yoksa böyle bir hata alıyorum...

:blink2:

Edited by Emre028

• 2 hafta sonra ...
damn2u, 15.03.2023 - 01:52 yazdı:

Denemeyi düşünüyorum, elinize sağlık. 

Edit: Dayanamadım indirdim, az sonra kuracağım fakat dosyayı flash'a yazdırmak dosyayı indirmekten 10 kat daha uzun olunca insan sinir olmuyor değil.

hocam bu indirme programının adı ne 

selamın aleyküm üstad'ın açıklaması çok önemli /Amacım, Windows 11'un standart olarak geldiği modern bulut tabanlı işletim sistemi değil, klasik, gizlilik odaklı bir Windows oluşturmaktı, bunu başardım    /ağzımın suyu aktı :) yine  ; merak ettiğim bir konu var /Microsoft Store ve Windows Update silinmediği gibi bunlara bağlı hiçbir bileşene dokunulmadı./ @Emre028 hocam bunları silersen ne olur daha fazla hız elde etmiş olmazmıyız ? bir talep veya istek değil öğrenmek amacı ile soruyorum. ayrıca @KiNGHaZe üstad'da forumdaymış saygılarımı sunarım

ozanbey86, 3 saat önce yazdı:

selamın aleyküm üstad'ın açıklaması çok önemli /Amacım, Windows 11'un standart olarak geldiği modern bulut tabanlı işletim sistemi değil, klasik, gizlilik odaklı bir Windows oluşturmaktı, bunu başardım    /ağzımın suyu aktı :) yine  ; merak ettiğim bir konu var /Microsoft Store ve Windows Update silinmediği gibi bunlara bağlı hiçbir bileşene dokunulmadı./ @Emre028 hocam bunları silersen ne olur daha fazla hız elde etmiş olmazmıyız ? bir talep veya istek değil öğrenmek amacı ile soruyorum. ayrıca @KiNGHaZe üstad'da forumdaymış saygılarımı sunarım

Güncelleme yapamaz ve storedan kullanılan bazı gerekli yazılımlara ulaşamazsın. 

dayanamayıp kurdum fakat herşey sanki geri geldi [edge yardımcıları , ara çubuğu geri geldi ] resmi sürümdede %35 idi ram kullanımı bunda da aynı oldu :) ama kesinlikle akıcılık arttı 

kurduğum programlar aynı hatta anakartın yardımcı programlarınıda daha yüklemedim windows güncelleme almıyor diyenler fazlasıyla alıyor :) 

1063613107_Adsz1.jpg.e1e005367fb58e977d7f6476f256ed06.jpg

1641959562_Adsz.jpg.e37a6a0fcc741490dbfc925c2b7d51af.jpg

• Like 1

Sanki ram kullanımı çok fazla, ben bugün kendime bir sistem yaptım , 24 gb ram bilgisayarımda 2.2 kullanıyor

ozanbey86, 3 dakika önce yazdı:

dayanamayıp kurdum fakat herşey sanki geri geldi [edge yardımcıları , ara çubuğu geri geldi ] resmi sürümdede %35 idi ram kullanımı bunda da aynı oldu :) ama kesinlikle akıcılık arttı 

kurduğum programlar aynı hatta anakartın yardımcı programlarınıda daha yüklemedim windows güncelleme almıyor diyenler fazlasıyla alıyor :) 

1063613107_Adsz1.jpg.e1e005367fb58e977d7f6476f256ed06.jpg

1641959562_Adsz.jpg.e37a6a0fcc741490dbfc925c2b7d51af.jpg

bensuslu11, 21 dakika önce yazdı:

Sanki ram kullanımı çok fazla, ben bugün kendime bir sistem yaptım , 24 gb ram bilgisayarımda 2.2 kullanıyor

ilk kurulumda o civarda seyrediyor   arkada çalışan programlar hemen hemen aynı hatta eksik olanlar var. çalışan majör programlar discord, ea games, epic games, xbox game, G HUB, idm, bunların dışında egde yok , one drive yok MSI yardımcı yazılımlar yok ,ben sadece startallback i deaktif ettim diğer yüklü programlar arkada aktif çalışan programlar değil media player var bide nvidia driver yazılımları çalışıyor :) 

• Like 1

• 1 ay sonra...
ottomantr1453, 7 dakika önce yazdı:

kardeş paylaşımını yükledim çok memnun kaldım ama bende oyun modu menusu yok.senin paylaştığın resimlerdede yok.nasıl yuklerım bana yardımcı olurmusun.kolay gelsin

Spoiler

konuda belirtildi :( 

Sistemden tüm bulut öğelerini, telemetri öğelerini, casusluk, izleme öğelerini, UWP bloatware'i, önerileri, reklamları vb. ortadan kaldırdım. ( Tüm tuşlara bastım işe yaradı :D )

• Haha 1

Emre028, 14 dakika önce yazdı:

konuda belirtildi :( 

Sistemden tüm bulut öğelerini, telemetri öğelerini, casusluk, izleme öğelerini, UWP bloatware'i, önerileri, reklamları vb. ortadan kaldırdım. ( Tüm tuşlara bastım işe yaradı :D )

Yani oyun modu gereksiz mi diyorsun.eger öyleyse sıkıntı yok o zaman

ottomantr1453, 50 dakika önce yazdı:

Yani oyun modu gereksiz mi diyorsun.eger öyleyse sıkıntı yok o zaman

Klasik Windows 7 tadında problemsiz bir sürüm :) güncellemeleri sıkıntısız şekilde alıyor.

k1nju75u, 2 saat önce yazdı:

mart ayından beri kullanıyorum. çok memnunum. acaba yeni versiyon çıkar mı bu aralar. Yeni format zamanım da gelmişken ilaç gibi gelir.

Büyük bir değişim göstermedi şuanda 23H1 gelirse belki yeni bir sürüm eklerim. Şuanda sistemler güncelleme almaktadır.

• Like 1