Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows11pro_22h2_22621.1483tr.22.03.23

Azerbeycan82
 Share

Recommended Posts

Windows11Pro_22H2_22621.1483TR.22.03.23

Tüm PC Kullanıcıları için Orijinal Sistem

Rar İçerisindeki ISO Boyutu: 3.32 GB (ESD)

MD5: CBS5F2900D2F29B90C0EFB820469808B  

İNDİR: Rar Pass: Azerbeycan82

https://www.mediafire.com/file/cgcaq6qs2edynct/Win11Pro_22H2_22621.1483TR.22.03.23.rar/file  

SİSTEM ÖZELLİKLERİ

1.Sitesinden indirilen adı geçen bu sistem “WIM” formatındaydı. MD5 kontrolü wim üzerinden yapılmış olup,ESD ye dönüştürüldükten sonra bu kontrol yapılmamıştır. 32bit GPT_UEFI USB disk/4.7GB DVD-RW ra yazılabilmesi de sağlanmıştır.ESD siz orijinal boyutu 5.75 GB tır.

2.ESD ye dönüştürülen bu sistem Rufus 3.22 (Rar içerisinde mevcut) ile USB diske GPT_UEFI (32Bit) metoduyla kaydedilerek PC ye yüklelenerek testten geçirilmiştir.

3.Yeniden oluşturulan ISO dosyası “AIO BOOT/VENTOY” Yazılımına gösterilerek PC ye sorunsuz yüklemesi test edilmiştir.

4.Her hangi bir sanal makine yazılımı kullanmadığımdan teste tabi tutulmamış olup,şu an bizzat tarafımca aıo_uefi yazılımıyla iso dan PC me yükleyerek kullanmaya başladım. Her hangi bir sorun yok.

5.Orjinal Wim dosyasını ESD ye dönüştürme esnasında yalnızca MicrosoftNetFremork 1-3.5 entegresiyle birlikte aktivasyon/Lisaslama yazılımı  ilave edilmiştir. Bunların dışında başkaca bir ekleme/çıkarma yapılmamıştır.

6.PC ye yüklendikten sonraki boyut : 21.8 GB tır.

7.Tüm günceleme ve PC sürücülerini yükledikten sonra hiçbir program yüklemeden önce “Sistemi Temizle&Hızlandır” (Rar içerisinde mecut) yazılımını tam olarak çalıştırınız. Yani tüm seçenekleri işaretleyerek çalıştırırsanız 6 GB lık bir yer açılmaktadır. 21.8-6=15.8 GB üzerine programları yükleyebilirsiniz.

8.Sistemi Temizle&Hızlandır” yazılımı sonunda windows defender virüs koruma devre dışı kalacaktır.Kullanmak istiyorsanız işareti kaldırıp yazılımı öyle çalıştırınız. Aynı kural microsoft edge içinde geçerli olup,uygulama sonucu işaretlediğiniz halde faal durumdaysa edgenin en son sürümü varsa indirip yüklediğiniz de,yüklü olan edgeyi kaldırıp ondan sonra en son yeni versiyonu yüklemesini iptal ediyorsunuz. Böylece Edge den de kurtulmuş oluyorsunuz.

9."Windows11 Pro_22H2_22621.1483TR" Bu sistem 22.03.2023 tarihi itibariyle güncellemiş olup,sistem ile ilgili görseller aşağıdadır. Windows 12 çıkana kadar kullanmanızı öneririm. Hepinize kolay gelsin.

1.Sistem Bilgisi.jpg

2.Güncelsiniz.jpg

3.Win11_1483.Başlat Menüsü.jpg

4.Sistemi Temizle&Hızlandır.jpg

Edited by semsibey
şifre bilgisi eklendi
  • Like 3
  • Thanks 2

unsalicmez54, 12 dakika önce yazdı:

rar şifre nedir?

Edit: Rar Pass: Azerbeycan82

Rufus ile önyüklenebilir değil yada rufus desteklemiyor diye hata veriyor iso bilginiz olsun. 3.21 ve 3.22 ile de denedim

Arşivinizde WinPE Setup78 ile ESD dosyasından yükleyebilirsiniz. AIO Multiboot ve Ventoy ile de yükleyebilirsiniz. Bende Rufus 3.22 ile testten geçmişti,yeniden inceleyip test etmem gerekiyor. Kolay gelsin.

bkrydn68, 1 saat önce yazdı:

tpm ve microsoft hesabı isteme durumları var mı sayın hocam

Direk yüklüyorsunuz. Şifrenizi oluşturup masa üstüne ulaşıyorsunuz. " unsalicmez54" bu değerli form üyesi Rufus 3.22 ile flash diske yazdıramamış. DVD ye de yazdırılabilmek için ISO nun boyutunu küçültmüştüm. Sanırım linke yüklerken bi hata oluşmuş,çünkü bende yeniden test ettiğimde her hangi bir sorunla karşılaşmadım. Rufusla flash diske yazdıramayanlar aşağıda adresini vereceğim WinPE nin Windows Kur (Setup78) yazılımı ile ESD den yükleme yapabilirler. Her hangi bir yere aynı ismli bir klasör açıyorsunuz içerisine ESD dosyasıyla birlikte "$OEM$/autounattend" yazılımlarını da koyarak Setup78 ile PC ye yükleme yapıyorsunuz. Bu her 2 yazılımı kodlamazsanız TPM2 ve Microsoft hesabı/İnternet bağlantısı ister.

Ayrıca AIO Multibot/Ventoy yazılımlarıyla ISO dosyasından yükleme yapabilirsiniz. İşte tarafımca düzenlenen Windows 11 PE_x64 yazılımının adresi. Bu adresten indirerek hiç bir ilaca gerek kalmadan kullanabilirsiniz? 

Edited by Azerbeycan82
  • Like 1
  • Thanks 1

romeo_x30, 12 saat önce yazdı:

bendede aynı hatayı veriyor. ne ventoyla nede rufusla nede baska  programlarla yazılmıyor usbye

Direk yüklüyorsunuz. Şifrenizi oluşturup masa üstüne ulaşıyorsunuz. " unsalicmez54" bu değerli form üyesi Rufus 3.22 ile flash diske yazdıramamış. DVD ye de yazdırılabilmek için ISO nun boyutunu küçültmüştüm. Sanırım linke yüklerken bi hata oluşmuş,çünkü bende yeniden test ettiğimde her hangi bir sorunla karşılaşmadım. Rufusla flash diske yazdıramayanlar aşağıda adresini vereceğim WinPE nin Windows Kur (Setup78) yazılımı ile ESD den yükleme yapabilirler. Her hangi bir yere aynı ismli bir klasör açıyorsunuz içerisine ESD dosyasıyla birlikte "$OEM$/autounattend" yazılımlarını da koyarak Setup78 ile PC ye yükleme yapıyorsunuz. Bu her 2 yazılımı kodlamazsanız TPM2 ve Microsoft hesabı/İnternet bağlantısı ister.

Ayrıca AIO Multibot/Ventoy yazılımlarıyla ISO dosyasından yükleme yapabilirsiniz. İşte tarafımca düzenlenen Windows 11 PE_x64 yazılımının adresi. Bu adresten indirerek hiç bir ilaca gerek kalmadan kullanabilirsiniz? 

USB diske rufusla yazdıracağım diye uğraşmanıza hiç gerek yok. Sitesinden (Üçretsiz) "

Please register to see this content.
" bu yazılımı indir ve "ventoy-1.0.89-windows.zip" flash diske yükle,yazılımın kendisi yükleme sırasında flask diski  2 part olarak kodluyor. 1.sini 32 bit olarak formatlayarak kendi kullanacağı yazılımı yüklüyor. (Çok küçük boyutlu) 2.sini ise NTFS olarak biçimlendiriyor. Flash diskin ne kadarsa. Örneğin : 8,16,32,64,128 GB. gibi. Bu kısma indirmiş olduğun en son Win 11 rin ISO dosyasını koy,diskin boyutuna göre doldurana kadar başka ISO larda koyabilirsin.

Biosdan "Ventoy" yüklediğin USB diski 1. sıraya al ve pc yi başlat. PC açılınca Ventoy yazılımının ana menüsü karşına gelecektir. Menüden ISO dosyasını göster ve yüklemenin sonlanmasını bekle. Bu arada Winpe/AIO Mutiboot yazılımlarıyla da bu işlemi gerçekleştirebilirsin. Bu sistemin en büyük özelliği w11 rin en son versyonu olması ve yükleme sonrası sana windowsu özelleştirme sunması. Yani kendi kendin bi Lite sistem  win11 oluşturmandır. Kolay gelsin.

• Thanks 1

WİNDOWS 11 PE_x64-TR.2023 UYGULAMASININ GÖRSEL ANLATIMI

Windows işletim sistemlerinin WinPE aracılığıyla {ISO+WIM+ESD} dosyalarının PC ye nasıl yükleneceği amatör kullanıcılar için kısaca görsel olarak anlatılmıştır. Umarım yararlanan form üyeleri olur. Görsel anlatım aşağıdadır. Hepinize kolaylıklar dilerim.

Please register to see this content.

Azerbeycan82, 35 dakika önce yazdı:

WİNDOWS 11 PE_x64-TR.2023 UYGULAMASININ GÖRSEL ANLATIMI

Windows işletim sistemlerinin WinPE aracılığıyla {ISO+WIM+ESD} dosyalarının PC ye nasıl yükleneceği amatör kullanıcılar için kısaca görsel olarak anlatılmıştır. Umarım yararlanan form üyeleri olur. Görsel anlatım aşağıdadır. Hepinize kolaylıklar dilerim.

• Like 1

kipkip, 18 saat önce yazdı:

Maalesef verdiğin her iki sistemde kurulum başında hata verdi. Ventoy'da USB ile ikisini de denedim olmadı. Emek için teşekkürler...

Ventoy' la ISO dan yükleme yapar,WinPE de ise = ISO+WIM+ESD den yükleme yapar. Her iki yazılımla ilgili görsel ve metinsel açıklamalar yapılmış olup,Uygulamaları nasıl yaptığınızı bilmediğim için yardımcı olamıyorum. Üzgünüm. Kolay gelsin

• Like 1

Azerbeycan82, 22 saat önce yazdı:

Ventoy' la ISO dan yükleme yapar,WinPE de ise = ISO+WIM+ESD den yükleme yapar. Her iki yazılımla ilgili görsel ve metinsel açıklamalar yapılmış olup,Uygulamaları nasıl yaptığınızı bilmediğim için yardımcı olamıyorum. Üzgünüm. Kolay gelsin

Vermiş olduğunuz her iki iso dosyasını usb 3.0 flash diskimde kurulu bulunan Ventoy'un ilgili yerine direk attım ve kuruluma geçtim. Fakat iso dosyalarını görmesine rağmen  daha kurulum başlar başlamaz hata verdi ve kurulum olmadı.

• Like 1

kipkip, 5 saat önce yazdı:

Vermiş olduğunuz her iki iso dosyasını usb 3.0 flash diskimde kurulu bulunan Ventoy'un ilgili yerine direk attım ve kuruluma geçtim. Fakat iso dosyalarını görmesine rağmen  daha kurulum başlar başlamaz hata verdi ve kurulum olmadı.

yazgan44 Ventoy ile sıkıntısız şekilde kurulum sağladım. şu an bu sistemden yazıyorum, eline sağlık güzel bir sistem olmuş

kipkip : Önce usb 3.0 flash diskini tam formatla. Format sonrası flash diskin tek parça olduğunu gör ve yukarıda vermiş olduğum adresten  "Ventoy 1.0.89" vesiyonunu indir. USB 3.0 flash diskine yazdır,sonrasında  flask diskiyin 2 parça olduğunu göreceksin,NTFS li boş kısma indirmiş olduğun ISO dosyasını koy ve talimatları uygulayarak yüklemeyi gerçekleştir. Buarada " Vermiş olduğunuz her iki iso dosyasını usb 3.0...."  iki iso dosyasını nerden buldunuz? İndirmişseniz şayet rar içerisinde bir adet iso dosyası mevcut lütfen iki iso olayını açıklayabilirmisiniz?

Hadi Ventoyu ilk defa kullanıyorsunuz bi hata oluştu diyelim,o zaman bu adresten = 06.jpg.3ed2bc7ae34c6a13c1b0da6c75ecb4b6.jpg

"Windows11pe_x64tr.2023" indir ve flash diske 32 bit olarak yükle ve tüm işlemlerini bu yazılımla gerçekleştir. Açıklama talimatlarını lütfen incele. Kolay gelsin.