Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 10 Pro X64 19045.2913 Lite 2,4gb Esd

amd_turkey
 Share

Recommended Posts

emeğinize sağlık hocam beklentim aslında bu tip sistemler kırpılıp varsayılan şekilde bırakmak köylü arkadaşın mantığı tam bana hitap ediyor ltsc kurup mağaza kurmak zaman alıyor bu aynı mantıkla pro versiyon benden 10 puan :)

• Thanks 1

cankusa, 1 saat önce yazdı:

Ellerine emgine saglık çok teşekür ederim. Başalt menüsünde yazdırma yöntemi varmıdır.

Bu mudur Ramazan abi?

Please register to see this content.

• Like 1

Sistemi kuruduktan sonra Drevırleri kurdum güncelleme ayarlarını yapdıktan sonra sistem en son güncellemeleri aldı

Host Name:                 DESKTOP-xxxxx
OS Name:                   Microsoft Windows 10 Pro-Lıte
OS Version:                10.0.19045 N/A Build 19045-2913
Original Install Date:  3.05.2023, 23:38:01
System Boot Time:    4.05.2023, 18:09:28
Logon Server:              \\DESKTOP-xxxxxx
Hotfix(s):                 5 Hotfix(s) Installed.
                           [01]: KB5022502
                           [02]: KB5012170
                           [03]: KB5015684
                           [04]: KB5025297
                           [05]: KB5025315

Çok güzel tam da istedigim gibi Wın-10 Pro-Lıte sistem olmuş elerine emgine saglık çok teşekür ederim

Kurulumda  ve Güncelleme alımında kullanmış oldugum programların  kurulumunda ve kullanılmasında sorun yaşamadım.

Edited by cankusa
  • Thanks 1

Ramazan abi sanrıım bundan sonra bu mantıkta yapacağım. Ne kadar müdahale edersem birilerinde o kadar hata çıkıyor. 

Zaten masaüstünde araç gereç var. Onunla kullanıcı dilediği ince ayarı yapsın. 

Beğendiğine sevindim. Güzel günlerde kullanman dileğiyle 

• Like 1
  • Thanks 1

Hazırlamayı düşündügünüz işletim sistemlerini burada kullanmış oldugunuz yöntem ve uygulamalar dogrultusunda yapabilirseniz mükemmel bir sistem olur kanısındayım.

Lite sistemin bu kadar mükemmel ve hatasız çalışması sizin çalışmanız.

• Thanks 1

İçerisinde dism++ var. Masaüstü araçlar programlar klasöründe. 

Dism++ açın

Sistem iyileştirici/işlem merkezi tepsisi gizlensin

Ordaki tiki kaldırın. Yaptığım bir kaç basit ayar geri alınabilir nitelikte.. 

• Like 3
  • Thanks 1

Olumlu: Sistem 2965 güncellemesini aldı 

Kısmi olumsuz: bu güncelleme defenderı tekrar aktif etti. Panda yı pasif edersem defender devreye giriyor. Tekrar kapattım defender ı

• Like 1

amd_turkey, 2 saat önce yazdı:

Ramazan abi planda yok.. 

Sagolson hazırlamış ellerine emegine saglık dün kurdum gayet güzel akıcı çalışıyor

Edited by cankusa
Metin eklemesi yapılacak
  • Thanks 1

• 2 hafta sonra ...
tomyblack, 10.05.2023 - 15:42 yazdı:

Emeginize saglik calismalarinizda kolayliklar dilerim.

ctfmon.exe - Basari

unknown hard error

Bugun sistemi kurdum fakat PC ekranina surekli bu hata geldi fazla kurcalamadim ve eski sitemimi geri format atmak durumunda kaldim ne oldugu hakkinda bilginiz varmi? Tesekkurler.

tomyblack, Bir saat önce yazdı:

ctfmon.exe - Basari

unknown hard error

Bugun sistemi kurdum fakat PC ekranina surekli bu hata geldi fazla kurcalamadim ve eski sitemimi geri format atmak durumunda kaldim ne oldugu hakkinda bilginiz varmi? Tesekkurler.

amd_turkey, 50 dakika önce yazdı:

Klavye hatası alıyorsunuz. Ben hiç böyle bir sorun yaşamadım. Durun bakalım anlayanlar cevap yazar

Öncelikle çalıştırdan veya başlat menüsünden regedit (kayıt defteri düzenleyicisi) yazıp aç. Daha sonrasında sırasıyla Bilgisayar\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run yollarını izle. Run klasörüne geldikten sonra sağ tarafta başlangıçta yer alan uygulamaların listelendiğini göreceksin. Daha sonra beyaz ekrana sağ tıklayıp yeni dize değeri oluştur. Adını ne koyduğunun bir önemi yok istiyorsan ctfmon.exe verebilirsin sana kalmış. Oluşturduğun dosyaya 2 kez tıkla ve değer verisi kısmına ‪C:\Windows\System32\ctfmon.exe yazıp kaydet ve bilgisayarını yeniden başlat sorunun çözülmüş olacak.

• Like 1
  • Thanks 1

amd_turkey, 10.05.2023 - 10:08 yazdı:

Olumlu: Sistem 2965 güncellemesini aldı 

Kısmi olumsuz: bu güncelleme defenderı tekrar aktif etti. Panda yı pasif edersem defender devreye giriyor. Tekrar kapattım defender ı

Ben modifiyeli sistemleri kesinlikle güncellemiyorum zira yapılan ayarlar bozulup özelliklede büyük güncellemelerde defender geri geliyor,gelmesini geri bırakın artık normal bir düzendede çalışmıyor.

• Thanks 1

Kendim kullandığım sistemlerde pasif edip panda kuruyorum. Biribirine bağımlı çok şey, düşüncenize saygı duyuyorum, bana göre defenderı silmek çok iyi bir şey değil.