Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 10 Apra Edition - Mayıs

ApRa
 Share

Recommended Posts

SON_VATAN, 26 dakika önce yazdı:

Dokunmatik ekran geri kazandırılabilirmi?

Kaldırılan Windows bileşenlerini yüklemek için birkaç yol vardı şu an bulamadım, tekrar yüklense bile belki stabil çalışmayabilir bu konuda kesin bir şey diyemem.

• Like 1

KHEDIRA, 12 saat önce yazdı:

iso boyutu neden devasa hocam? 7 gb çok fazla değil mi?

Haklısınız tek bir sürüm için bu boyut fazla, profesyonel olarak bu tarafa yönelmediğim için çok üzerine düşmedim boyutun. Boyut konusuna gelince sıkıştırma tekniğinden ve biraz düzenlemelerden kaynaklı.

Bu forumda bu konuda bir sürü ISO yapan arkadaşlar var onlar daha çok kitle için hareket ederken, ben daha çok kendim için düzenliyorum sonrasında isteyen olursa diye paylaşıyorum.

Edited by ApRa
  • Like 1

ApRa, 12 saat önce yazdı:

Haklısınız tek bir sürüm için bu boyut fazla, profesyonel olarak bu tarafa yönelmediğim için çok üzerine düşmedim boyutun. Boyut konusuna gelince sıkıştırma tekniğinden ve biraz düzenlemelerden kaynaklı.

Bu forumda bu konuda bir sürü ISO yapan arkadaşlar var onlar daha çok kitle için hareket ederken, ben daha çok kendim için düzenliyorum sonrasında isteyen olursa diye paylaşıyorum.

yine de denemeye değer. format için bahane lazımdı zaten :D 

• Like 1

ApRa, 20 saat önce yazdı:

Testlerden sonra dönüş sağlarsanız sevinirim :) 

şu an senin sistemden yazıyorum. gayet stabil çalışıyor. şu ana kadar herhangi bir hataya rastlamadım. tek eleştirim, gerek iso boyutu gerekse kurulumdan sonra kapladığı alan çok fazla. 

• Like 1

derken ilk sıkıntı çıkmaya başladı bile. mouse anlamsız şekilde aşırı yavaş hareket ediyor. bir önceki sistemde bu problem yoktu yani mouse sağlam. imleç hareket ederken aşırı şekilde yavaş hareket ediyor. görev yöneticisinde arka planda işlem de yok. ilginç.

• Like 1

KHEDIRA, 3 saat önce yazdı:

şu an senin sistemden yazıyorum. gayet stabil çalışıyor. şu ana kadar herhangi bir hataya rastlamadım. tek eleştirim, gerek iso boyutu gerekse kurulumdan sonra kapladığı alan çok fazla. 

Bir sonraki sürümü yayınlarsam boyut kısmının üzerine düşeceğim.

KHEDIRA, 3 saat önce yazdı:

derken ilk sıkıntı çıkmaya başladı bile. mouse anlamsız şekilde aşırı yavaş hareket ediyor. bir önceki sistemde bu problem yoktu yani mouse sağlam. imleç hareket ederken aşırı şekilde yavaş hareket ediyor. görev yöneticisinde arka planda işlem de yok. ilginç.

Diğer forumlar dahil ilk olumsuz dönüşü sizden aldım bu şekilde. Fare ayarlarından kontrol sağladınız mı? Orada oluşan bir şey var mı? Ek olarak fare sürücüsünü kaldırıp tekrar bir kurulum sağlar mısınız? Bir de laptop üzerinde mi bir kurum sağladınız, masaüstü mü?

Edited by ApRa

KHEDIRA, 12 saat önce yazdı:

Bu sistemi kurmadım ama ilginçtir; benim de Sandisk 128 GB Ultra flash belleği taktığım zaman fare sapıtıyor. Daha doğrusu metal kaplamalı flash belleklerde oluyor. Çıkarttıktan sonra durum düzeliyor. (@TR_by'ın Windows 10 Professional sürümünü kullanıyorum.)

ApRa, 19 saat önce yazdı:

Bir sonraki sürümü yayınlarsam boyut kısmının üzerine düşeceğim.

Diğer forumlar dahil ilk olumsuz dönüşü sizden aldım bu şekilde. Fare ayarlarından kontrol sağladınız mı? Orada oluşan bir şey var mı? Ek olarak fare sürücüsünü kaldırıp tekrar bir kurulum sağlar mısınız? Bir de laptop üzerinde mi bir kurum sağladınız, masaüstü mü?

fare ayarlarında sorun yok hocam. sürücüyü kaldırıp tekrar kurdum. masaüstü pc. mouse'nin pillerinden şüphelenip yeni pil taktım şuan sorun görünmüyor. bakalım umarım pildendir. yoksa sistem gayet stabil çalışıyor.

• Thanks 1