Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Telefonda Microsd Karttaki Resimlerin Açılmama Sorunu.

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

Bende telefon duvar kağıdı merakı var. Bu yüzden 6000 civarı telefon arka plan resmini tek klasöre koyup telefondaki SD karta attım. Gerçi bu kadar çok resmi bilgisayardan SD karta kopyalamak bile epey zaman alıyor.  Boyut olarak 800 mb civarı.

Telefonda bu klasöre tıklayınca lütfen bekleyin açılıyor diyor fakat açılmıyor.

Nasıl açabilirim? Telefon Lenovo P2. SD kart Sandisk ultra scx c10 64gb.

Edited by abdulhey_

• abdulhey_ changed the title to Telefonda Microsd Karttaki Resimlerin Açılmama Sorunu.
AdnanGumus, 34 dakika önce yazdı:

sd kart okuyucu varmı onunla yap ya telefon yavaşlamıştır yada sd kartda arızalanmıştır ihtimaller olabilir deneme yapman lazım

Rom kısmında benzer miktarda resim var uygulamalarda ilgili program ve galerideki ilgili kısımda açılıyor. Dosya yöneticisi ndeki klasöründe romdakide SD karttakide açılmıyor. 

Haa aklıma bir şey geldi dur bakalım..  oldu be ☺️ galeride varmış. Boşuna SD kart kalitesiz diye 119 TL ye Sandisk ultra aldım. Ama bir yandan iyi oldu. Çünkü öteki gerçekten yavaş çalışıyordu.  

Bu Galeri canmış. APK olarak kuruyorum yoksa telefonun galerisi yok. Gerçekten sade ve kullanışlı bir uygulama.  Neyse teşekkürler. Dosya yöneticisi ndede açılsaydı iyiydi ama işlemciye aşırı yüklenme mi oluyor nedir olmadı. Bunada çözümü olan söylerse sevinirim. 

Konu devam ediyor yani..

MrRush, 2 saat önce yazdı:

Kopyalama programı olarak TeraCopy denermelisin.

Telefonda Galeri uygulamasında romunda SD kartında tüm medyaları varmış. Bunu akıl etmemiştim. Sonradan aklıma geldi dediğim gibi sade ama zengin bir uygulama indirmeden tutta Whatsapp, yazı yazma , müzik video hepsi varmış. Orada ne kadar çok olursa olsun anında açıyor.

Sorun Dosya yöneticisi kısmında. Orada küçükleri açıyorda büyükleri açmıyor. Aslında klasör içindeki boyut değilde adet önemli. 800 mb ama 5800 küçük resmi açmıyor fakat 9.3 GB ama 700 adet içerikli klasörü açıyor. Ve dediğim gibi Dosya yöneticisinde rom yada SD kart farketmeksizin açmıyor.

Bu durumda teracopy nasıl bir çözüm getirecek?

abdulhey_, 3 saat önce yazdı:

Telefonda Galeri uygulamasında romunda SD kartında tüm medyaları varmış. Bunu akıl etmemiştim. Sonradan aklıma geldi dediğim gibi sade ama zengin bir uygulama indirmeden tutta Whatsapp, yazı yazma , müzik video hepsi varmış. Orada ne kadar çok olursa olsun anında açıyor.

Sorun Dosya yöneticisi kısmında. Orada küçükleri açıyorda büyükleri açmıyor. Aslında klasör içindeki boyut değilde adet önemli. 800 mb ama 5800 küçük resmi açmıyor fakat 9.3 GB ama 700 adet içerikli klasörü açıyor. Ve dediğim gibi Dosya yöneticisinde rom yada SD kart farketmeksizin açmıyor.

Bu durumda teracopy nasıl bir çözüm getirecek?

Dosyaları bilgisayara kopyalayıp düzenlersen tekrar sd karta atmak için çözüm olabilir.

• Like 1

MrRush, 5 dakika önce yazdı:

Dosyaları bilgisayara kopyalayıp düzenlersen tekrar sd karta atmak için çözüm olabilir.

Zaten öyle yaptım. Çünkü bilgisayarda telefon ve SD kartı takıp kopyalamak müthiş uzun sürüyor. Çünkü SD kartların yazma hızı düşük. Hatta bilgisayarda klasörden klasöre kopyalama hızı 16-17 mb/sn. yanlış tesbit etmediysem. Başka yapabileceğim birşey varmı?

abdulhey_, 13 saat önce yazdı:

Zaten öyle yaptım. Çünkü bilgisayarda telefon ve SD kartı takıp kopyalamak müthiş uzun sürüyor. Çünkü SD kartların yazma hızı düşük. Hatta bilgisayarda klasörden klasöre kopyalama hızı 16-17 mb/sn. yanlış tesbit etmediysem. Başka yapabileceğim birşey varmı?

SD Kart alacak olanlar clas10 olmasına dikkat etsinler. (benim; 7 yıllık telefonumun sd kartı samsung clas10 ve telefon hafızasını sd kart ile birleştirdim ve o zamandan beri hiçbit takılma veya donma olmadı sd kartta)

CEM0KA, 2 saat önce yazdı:

SD Kart alacak olanlar clas10 olmasına dikkat etsinler. (benim; 7 yıllık telefonumun sd kartı samsung clas10 ve telefon hafızasını sd kart ile birleştirdim ve o zamandan beri hiçbit takılma veya donma olmadı sd kartta)

Tabiki clas 10 zaten ilk postta belirttim. SD kartı telefona taktığınızda zaten ilk bunu soruyor harici bellek gibimi kullanmak istersiniz yoksa dahili gibimi diye. Ben herhangi bir karışıklık olur endeşesiyle hep harici bellek depo gibi kullanımı seçtim. Karışıklık falan olmaz ise dahili bellek olarak evet iyi olur gibi geliyor . Yalnız işte sonuçta ayrı bir bellek olduğundan yanlışlıkla program dosyaları silinir çalışmaz diye çekincem var. .?

Anladığım incelediğim kadarıyla SD kartı dahili bellek gibi kullanmak pek tutarlı sonuçlar doğurmuyor. Belki süper hızlı bir SD kart tutarlılık sağlarmı bilemem. O da 1100 TL ye aldığım ikinci el bir telefon için fahiş bir masraf olur.

Telefonu 3 yıl önce 2.el aldım ama Lenovo P2 nin kendi olası güncel fiyat bandında yerini hala doldurabilecek telefon yok bence. Bence güncel 8 bin liralık bandta.

Onun yerine en temizi tersini yapmak. Yani SD kartı romdan kullanabilecek bir uygulama ki zaten var işte. Kullanışlı sade güzel bir Galeri uygulaması. Teşekkürler.

Bu arada bir şey sormak istiyorum kısaca benzer. Bu Facebook bildirimlerinde , 40+ ürün az önce alım satım gruplarına eklendi bildirimi var. O da çok kasıyor. Oysa benzer başka şeylerde kasmıyor. Sizdede varmı bu sorun? Neden oluyor acaba? Tıkladığında bir kaç tanesini gösteriyor ancak ve Facebook donup yeniden başlıyor.

abdulhey_, 8 saat önce yazdı:

Anladığım incelediğim kadarıyla SD kartı dahili bellek gibi kullanmak pek tutarlı sonuçlar doğurmuyor. Belki süper hızlı bir SD kart tutarlılık sağlarmı bilemem. O da 1100 TL ye aldığım ikinci el bir telefon için fahiş bir masraf olur.

Telefonu 3 yıl önce 2.el aldım ama Lenovo P2 nin kendi olası güncel fiyat bandında yerini hala doldurabilecek telefon yok bence. Bence güncel 8 bin liralık bandta.

Onun yerine en temizi tersini yapmak. Yani SD kartı romdan kullanabilecek bir uygulama ki zaten var işte. Kullanışlı sade güzel bir Galeri uygulaması. Teşekkürler.

Bu arada bir şey sormak istiyorum kısaca benzer. Bu Facebook bildirimlerinde , 40+ ürün az önce alım satım gruplarına eklendi bildirimi var. O da çok kasıyor. Oysa benzer başka şeylerde kasmıyor. Sizdede varmı bu sorun? Neden oluyor acaba? Tıkladığında bir kaç tanesini gösteriyor ancak ve Facebook donup yeniden başlıyor.

Telefonuz rootlu değilse bellek birleştirmesi yapmayın. Ama; belli başlı uygulamalar dahili bellekten başka yere yüklenmezler, bu da telefonun dahili belleğinde yer kaplamasına sebep olur. Facebook, Twitter, Telegram, Tiktok gibi uygulamaları browserden açın, inanın uygulamalardan daha hızlı açılır.

CEM0KA, 2 saat önce yazdı:

Telefonuz rootlu değilse bellek birleştirmesi yapmayın. Ama; belli başlı uygulamalar dahili bellekten başka yere yüklenmezler, bu da telefonun dahili belleğinde yer kaplamasına sebep olur. Facebook, Twitter, Telegram, Tiktok gibi uygulamaları browserden açın, inanın uygulamalardan daha hızlı açılır.

Telefon Chrome browserinde denedim o bahsettiğim bildirim yine aynı. sanki internet hızı yetişmiyor gibi tuhaf bir durum var. oysa hız tutarlı biçimde en az 30 mb. Sadece bilgisayarda sorunsuz açılıyor.

abdulhey_, 6 saat önce yazdı:

Telefon Chrome browserinde denedim o bahsettiğim bildirim yine aynı. sanki internet hızı yetişmiyor gibi tuhaf bir durum var. oysa hız tutarlı biçimde en az 30 mb. Sadece bilgisayarda sorunsuz açılıyor.

Bir de Opera browser de deneyin, vpn değitirin..

• Like 1

CEM0KA, 4 saat önce yazdı:

Bir de Opera browser de deneyin, vpn değitirin..

Gözünü seveyim bu Opera nın.  Zaten genelde Opera kullanırım. Telefonlar için ilk browser çıkaran da Opera mini diye biliyorum. Güvenlik gerekçesiyle tarayıcıdan kullanmıyorum Facebook u.  VPN siz de bahsettiğim grubu gayet rahat açtı. Çok teşekkürler.