Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Sandisk 3.0 Dual Yazma Hızı Ağırlaşması

focus2011
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar merhaba teknik desteğe ihtiyacım var.elimde çift girişli 3.0 sandisk flash bellek var şuana kadar sıkıntısız kullanıyordum okuöa ve yazma hızıda gayet iyiydi geçen gün telefona taktım dosya işletim sistemi exfat olduğu için telefon biçimlendirme istedi bende onay verdim baktım bitmek bilmiyor flashı çektim şimdi birşey kopyalamak istediğimde yazma hızı 45 m olan flash 0.19 mb ta kopyalıyor .defalarca ntfs exfat fat32 yaptım denedim olmadı.hd sentinal de smart değerleri çıkmıyor.hd tune error scan ile taratıyorum hata yık.victoria hdd ile yazma testi yaptığımda da blok at start at write error : abrt erişim engellendi hatası alıyorum.Bu konuda bilgisi oşan üstadlarıma danışmak istiyorum ne yapılabilir.okumada sıkıntı yok kopyalamada yapıyor ama çok mu çok ağır

uygun olan programlar la cihazın özelliklerine ulaşıp ve firmware bilgilerini alıp ürün satıcısının kendi sitesinde veya verdiğim sitede varsa tekrar yazılım atıp cihazı eski hızına ulaştırabilirsiniz. Dikkatli olun cihaz kullanım dışı olabilir hatalı firmware atmayın. Bende de 128 gb sandisk usb\type-c olan flash bellek var ve benzer sorunda çözüme ulaşmak için öncelikle image for windows ile usb belleğin boş imajını alıp işleme başlamıştım. Sistemin yedeği elimde olmadığı için dosya paylaşamıyorum maalesef ama önce diski diskpart komutları ile gpt yapıp sonra mbr formatına çevirin muhtemelen düzelebilir. 

DiskPart_public.7z

Please register to see this content.

Googleye = Usb bellek onarma yazın.. Bir yöntem var ama ezberimde değil.. Şöyle başlıyor; Komut istemine giriş... Diskpart yazıp enter. List disk yazıp enter.. Diskin numarası ne ise... Select Disk 3 (Bu numaraya dikkat edin) Gerisinide netten bulabilirsiniz... Dediğim gibi usb bellek onarma yazın, bir yerde karşınıza bu yöntem gelecektir... Saygılarımla...

focus2011, 3 dakika önce yazdı:

yada aynı 128 gb lık aynı marka dual flash belleğin imajını atsam olur mu

ikisininde orjinal imajlarını al sonra deneme yanılma yaparsın 

google sandisk flash memory firmware şöyle bişi çıktı 

focus2011, 3 saat önce yazdı:

deneyeceğim adna kardeşim varolasın

adnan kardeşim

peki model neydi aynısı bizde varsa imaj nasıl alınıyorsa bir denerdik benimde ilgimi çekti bu konu kolay gelsin

ben imaj için macrium reflect kullanıyorum bana göre acronisin babası

dispart list disk yöntemi işe yaramadı

mbr yi gpt ye çevirme işe yaramadı

hızlı formatı kabul ediyor yavaşı kabul etmiyor hızlıdada hızında bir değişim olmuyor

model sandisk dual 3.2 gen1 128 gb

bir tarafı usb bir tarafı type c adnan kardeşim