Jump to content

20 Metra Usb Kablonın Ucuna Vebcam Bağlanırmı ?

mosfet35

Recommended Posts

Arkadaşlar 2 gün önce bizim arka depo soyuldu neyse usun hikaye uzatma usb kablo kullanarak ucuna webcam takam acaba bilisayarımı tıklayıp ordanda vepcamı tıklasam görüntü alabilirmiyim,, birde usb bablonun hangisi 5 volt ve hangisi data sinyalleri taşır bilen varsa lütfen acil...

10 metreden sonra usb kablolarda verı kaybı olmaya baslanıyor dıye bılıyorum sahsen bende wıreless aparatını evden 10 mt lık kablo ıle dısarı uzatarak oradan nete baglanıyorum :p ama kablo alırken danıstım 10mt den sonra verı kaybı yanı kesıntılı gelmesı tarzı vs olabılır demıslerdı ama denemek lazım :D zaten pıyasadada cok uzun usb kablolar yok dıkkat edersenız :)

Aslında be 20 mt ethernet kablosu aldım denedim bu aygıt tanınmadı dedi, bende acaba kablo uzun die hani adaptörlerin sargısı olayındaki gibi kablo uzadıkça voltaj azalmaımı yaşanıyor die düşündüm, şimdide usb adaptörler satılıyo piyasada elektrik voltajını vepcamın daha yakınından vercem, fakat data veri kablosu malum gene uzun olacak o sorun olurmu die düşünüyorum, sizce???voltajı yakından duvardki usb adaptör vasıtasıyla alacak ama veri :p

aynı dertten muzdaribim bu konuda bilgisi olan olan arkadaşlar yadımcı olur inşallah

ben yarın işyerinde denicem sana bilgi veririm değişik fikirlerim var aslında ama denemek gerek, benden önce deneyen oludumu acaba dedim ama

Arkadaşlar, hangi şehirde yaşıyorsunuz bilemiyorum ama İstanbuldaysanız karaköy yada tahtakaleden kablosuz kamera alın ve sorununuzu çözün. 20 Metreden iş görürler. Normal web cam büyüklüğünde olanlar, 60 ile 90 lira arasında, mini boyutlu olanlar(Gizli kamera gibi kullanılanabilenler) ise 100 ile 130 lira arasında değişiyor. Ayrıca adaptörde almıyorsunuz. Paket(Kutu) kapsamında o da var.

Edit: Açık alanda 20 metrede iş görür ama araya bir duvar girerse mesafe 5-10 metreye düşer.

Bence oLur hiç bir problem çıkmaz Neden diye soracak olursan sonuçta KabLo üzerinden direk aLıcaz görüntüyü DownLand yani Biraz Donuk olabilir sadece başka bir problem çıkmaz Çıkarsa Eğer beni tnCtr ye Rezil rüsva :p et

Bence oLur hiç bir problem çıkmaz Neden diye soracak olursan sonuçta KabLo üzerinden direk aLıcaz görüntüyü DownLand yani Biraz Donuk olabilir sadece başka bir problem çıkmaz Çıkarsa Eğer beni tnCtr ye Rezil rüsva :p et

Olmaz. çünkü iletkenin iyi olması lazım yani kablonun.

iyiden kastım kesitinin büyük olması.

ses sistemlerinde kullanılan kablolardan kullanırsanız bi sorun yaşamassınız ( benim bildiğim )

Ewet arkadaşım ses sistemi yaniblendajlı kablo biraz kafama yattı sanki büyük ihtimalle o iş görecek woltaj olayını çözdüm sinyalide belandajlı kablo %90 görecek yarın deneyip bilgi vereyim çk sağolaun yormlarınız için arkadaşlar, ben izmirden Erdinç...

Olmaz. çünkü iletkenin iyi olması lazım yani kablonun.

iyiden kastım kesitinin büyük olması.

ses sistemlerinde kullanılan kablolardan kullanırsanız bi sorun yaşamassınız ( benim bildiğim )

O kabloyu altındanda kullansanız 20 metreden verim alamazsınız. Olay miliamper derecesinde akım ile 5 volt ister istemez düşer.

Edit: Yazım hatası

Ewet arkadaşım ses sistemi yaniblendajlı kablo biraz kafama yattı sanki büyük ihtimalle o iş görecek woltaj olayını çözdüm sinyalide belandajlı kablo %90 görecek yarın deneyip bilgi vereyim çk sağolaun yormlarınız için arkadaşlar, ben izmirden Erdinç...

bende tireden ayhan )

görüşürüz kal sağlıcakla

10 mt den sonra calısmayacaktır bosuna deneme helekı cat 5(ag kablosu ) ıle asla calsımaz depo soyuldu dıyorsun cok basıt bır kamera ıle ugrasıyorsun 120-130$ vereceksın bır tane ıp kamera alcaksın bılgısayarınada programı yukleceyeksın hem ses hem goruntu pasa pasa kaydedıp ızleyeceksın yada ucuzundan bır tane dvr kayıot kartı ve bırtane kamera alıp takacaksın dıyer turlu hem ugrastıgına hemde parana yazık cocuk odasına koyup cocuk ızlemeyeceksın depoyu ızleyceksın

Bizede haber ver üstadım ya merak ediyorum hemde bence oLur bir sorun olmaz sonuçta elektirik verisi olduğu için az düşük gelir o düşüklükte dondurur diye düşündüm bizi bilgelendiriresen teşekkür ederim saoL:)

Biz yazıcılarda denedik 10 metreden sonra sıkıntı çıkartmaya başladı yanlız siz dükkana güvenlik kamerası yerine web cam ile iş yapmaya çalışıyorsunuz. Gece görüşlü bir kamera alın modemden portlarınızı açın evinizden ip ile izleyin en temizi bu geçmiş kayıtlara döner izlersiniz tekrardan. Hem hareket algılamayla kayıt yapıyor hemde sürekli kayıt hangisini seçersen. Web cam ile dükkanı koruma biraz şaka gibi :blink:

Şu anda ben 25 mt olarak kullanıyorum Her hangi bir sorun görmedim (evin değişik köşelerinde de denedim) sadece ışığı ayarlaman gerekiyor...

Kolay gelsin...

nun63 - ByNeC

ben de 25 metre kablo ile wireless alıcısı kullanıyorum. Alırken 5 metre den fazlası olmaz dediler bende 2 tane kablo aldım 10-15 metre . 10 metrelik olanın bir ucunda bir ara birim daha var . veri kaybı olmasın diye . Şu anda saniyede 600 kb ile upload yapıyorum bir sorun olmuyor yani :blink: Ama unutma kablonun birini arabirimli alıcaksın (recieverlı deniyordu sanırım :D )

Arkadaşım oncelikle wepcami guvenlik kamerası için kullanmak aykın mesafe için dogrusur zaten dusuk cozunurlukle ileri mesefeleri goremezsin 20mt olayına geline denme bile.

USB 1.1 ve USB 2.0 da en ideal kablolama mesafesi 5 metredir. 5 metrenin üzerine çıkmanız halinde veri kaybı yaşayabilirsiniz. Örneğin bilgisayara mikrofonlu bir webcam bağlarsanız 5 metreye kadar ses ve görüntüde sorun olmaz. Fakat mesafe arttıkça görüntü ve senkron kaybı yaşanır. 15 metreyi aştığınızda sadece ses alabilirsiniz. Bir extender veya repeater yardımı ile bu kablolama mesafesini 43 metreye kadar uzatabilirsiniz. Bunun nedeni 5 volt'luk enerjinin 43 metrelik kablo içinde yok olmasıdır.[/CODE]

Wiki

usb coklayıcı ( adaptorlu ) alırsan bu işi yapabilrsin ama verdiğin paraya yazık bu işi apcam diyorsan ya ip cam al yada dvi kartı ile gercek guvenlik kamerası al

Arkadaşlar USB nin ideal mesafesi 5 mt dir.10 mt kablolarda var tabi aparatlı(extension) lu kullanılabilir sorun yaşanmadan daha uzun mesafeli kullanmak isteyenler için ise 60-100 mt`relik usb extension aparatlar var Bir ucu usb den cat5 çeviriyor , Diger ucunu cat5 ten usbye

Arkadaşlar meraba, ben bugün denedim bu olayı şöyle aanlatayım, 22 metre kabloda kesin çözüm oluyor webcam a voltajı 2 metre yakınındaki pirize takılı olan orjinal nokia cep telefon şarzını kulandım yani voltaj 20 metre ileriden değil 2 metre den geliyor, data kablosu 22 metrede sorun çkmıyor faka burda önemli bi nokta var mecburan ek oluor kablolarda ve bu eklediğimiz yerleri mutlaka lehimle memeizgerekiyor iki kablonun birbirine randımanlı sinyal iletme açısından ben yaptım olduetherhe kablosunun turuncu ve turncu çizgili olan tellerini kullandım diğe 6 tel boşta, arkadaşların dedği gibi net bir görüntü olmuyor, buarada benim amacım profesyonel bir güvenlik kamerası değil sürekli kayı etsin foto çeksin hareket duyarlı vs gibi bişiy değil, deponun 4 bir yanı duvarlı cam dahi yok sadece havalandırma delikleri yanlızca kapının önünden kimler geldi geçti onu göreyim kafi bunun içinde en düşük 400-450 tl fiyat veriyorlar bence günah, yorumlar verdımlarınız için çok teşekkür ederim hepinize...

standartlarına göre usb uzerinden 1,5 mt den sonra bozulma başlar bunun için özel kameralar var. dvr denilen kartlarla bilgisayara baglanabiliyor. kameralarda ip cam diye geçiyor herhalde iki tanesi için daha bugun fiyat baktım kurulum dahil 2 tanesine kocaeli de 433 tl istediler

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...