Jump to content

Sagem'in "elüstü Bilgisayarı" Türkiye'de


XeLLoS

Recommended Posts

Vodafone, Sagem tarafından üretilen elüstü bilgisayarı Spiga, dünyada bir ilk olarak Türkiye'de satışa çıkardı.

hbr_6626_d.jpg

Geçtiğimiz yılın ekim ayında tanıtılan Sagem Spica, dünyada ilk kez Vodafone aracılığıyla Türkiye'de satışa çıktı. Mini dizüstü bilgisayarlardan daha küçük, akıllı cep telefonlarından ise daha büyük olan cihaz, internet ve ofis işleri için tasarlanmış.

4.8 inç dokunmatik ekran, Intel Atom işlemci, 8 Gb dahili depolama alanı, 3G desteği, web kamerası ve microSD hafıza kartı yuvası (8 GB'a kadar kartları destekliyor) donanımı olan Spiga, bir de standart klavyeye sahip. Ancak USB bağlantısı olmayan cihaz veri aktarımı esnasında sıkıntı yaratabilir, sesli görüşme için kullanılamıyor, klavyesi ise Türkçe karakterlere sahip değil.

5 GB'lık 3G internet paketi dahil olarak 18 ay boyunca ayda 99 TL taksitle (toplamda 1.782 TL) alınabilen cihaz, istenirse kontratsız 1.199 TL satış seçeneğine de sahip. Ekran görüntülerinden anladığımız kadarıyla Windows XP işletim sistemi kullanan bu dostumuz, 315 gram ağırlığıyla bilgisayar taşırmış hissi yaratmıyor. Ancak sanırız bu fiyatı ödemişken USB bağlantısı ve Türkçe klavyesi olan 3G'li bir mini dizüstü almak daha kullanışlı olacaktır.

Kaynak: yahoyt

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...