Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

En İyi Laptop Markası | Anket

AlijohnX
 Share

En iyi Laptop Markası  

1502 members have voted

1. 1. Kullandığınız veya Memnun Olduğunuz Ucuz Kaliteli Marka Hangisi?

• Acer
      164
    • Toshiba
      292
    • Casper
      72
    • Exper
      12
    • Vestel
      15
    • Beko
      7
    • Compaq
      7
    • Sony
      105
    • IBM - Lenovo
      69
    • Dell
      123
    • Packart Bell
      44
    • Asus
      221
    • HP
      163
    • Fujitsu-Siemens
      6
    • Monster
      27
    • MSI
      28
    • Apple
      37
    • Samsung
      74
    • Arçelik
      8
    • LG
      25
    • Crea
      9
    • Cbox
      4

Recommended Posts

Merhabalar...

Bilindiği üzere leptop kullanıcıları baya var. Bu kullanıcılar için çeşitli markalar sunulmuş. En iyi laptop markası, en sık kullanıpta şikayetçi olmadığınız, ucuz, kaliteli, performansından taviz vermeyen vs. kapsamlı bir laptopun anket seçeneklerinden hangisi olabileceğini düşünüyorsunuz?

Konumuzun açılma sebebi laptop alacak kişilerinde bu konudan yararlanarak icraatlerde bulunmasıdır...

NOT 1: Yorumlar tartışmaya açıktır. Tabi belirli bir kural çerçevesinde...

NOT 2: "Laptop markası değil özellikleri önemli" diyenler için başlığı ve anket sorusunu tekrar gözden geçirmesini istiyorum.

NOT 3: Seçenekler de işaretlemek istediğiniz Marka bulunmuyorsa öm ile bildiriniz.

Saygılarımla...

Edited by AlijohnX

• Replies 200
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

9 senelik tekniker olarak en tartışmasız kalite dell dir pc merkezinde göbeğinde çlaışan biri olarak aldığınız markayı oylamayın saçma casper ı işaretleyenlere çok gülerim......nokta....bu anketin sıradan kişilere yapılması kadar saçma bişey olmaz herkez aldığı markayı işaretler mantıksız..

Edited by istanbul82

2 yıla yakındır Dell İnspiron 1520 kullanıyorum Xp, Vista ve Win 7 de kullandım ne bir donanımsal uyumsuzluk ne de ısınma sorunu yaşadım. Hiçbir arıza vermediği için servisi ile muhattap olmadım. Kardeşime Asus F3Sr aldık aynı zamanlarda, Vista yüklü geldi yanında neler neler yüklemişler pc kasım kasım kasılıyordu. Kendimiz baştan format attık önce bir kendine gedi. Sonra baktık ısınma sorunu var 2 ay sonra xp ye döndük yarı yarıya ısınma sorununu çözdük. Asus ta henüz arıza vermediği için onunda servisi ile muhattap olmadık. Eşim daha öncelerden aldığı Hp Pavilion DV5000 kullanıyor onunda Xp,Vista ve Win7 de sorun çıkarmadan çalıştığını gözlemledim. Bu seridede ısınma sorunu olmadığından gayet güzel çalışıyor. Henüz bu laptopta (3.5 yıllık) arıza vermediği için servis ile muhattap olmadık. Eşimin kuzeni yeni sayılabilecek Hp Pavilion DV6 serisinden bir laptop kullanıyor fakat aşırı ısınma nedeni ile sıkıntı yaşıyor.

Genel itibari ile donanımsal sorun vermeyen ısınmayan performanslı bir laptop için Dell'i öneririm.

9 senelik tekniker olarak en tartışmasız kalite dell dir pc merkezinde göbeğinde çlaışan biri olarak aldığınız markayı oylamayın saçma casper ı işaretleyenlere çok gülerim......nokta....bu anketin sıradan kişilere yapılması kadar saçma bişey olmaz herkez aldığı markayı işaretler mantıksız..

hiçte bile ben suan datron marka laptop kullanıyorum ama bence dayanıklılık acısından en iyi toshiba stil ve görünüş açısından acer güç bakımındanda monster... yani bence hiçte kimse aldıgı veya kullandıgı laptop u işaretlemez(tabi memnun değilse) benim fikrim bu.

Sadece memnun olanlar kendi kullandığını yazar ki bu da kişinin ulaşmaya çalıştığı şey,yani memnun kalınmış bilgisayar adı bulabilmek,haksızmıyım üstad?

hiçte bile ben suan datron marka laptop kullanıyorum ama bence dayanıklılık acısından en iyi toshiba stil ve görünüş açısından acer güç bakımındanda monster... yani bence hiçte kimse aldıgı veya kullandıgı laptop u işaretlemez(tabi memnun değilse) benim fikrim bu.

yaşın kaç bu sektörde tecrüben kasa donanımı tecrüben nedir acaba 14-19 öğrenci gurubunun kişisel grş saygı duyarım ama acımasız gerçeklerde var bu sektörde senelerce olmanız lazım.??? ben bundan duydum şundan duydumlarla olmaz o toshibanın ne kadar anakart yaktığını söylesen şaşar kalırsın..

Edited by istanbul82

yaşın kaç bu sektörde tecrüben kasa donanımı tecrüben nedir acaba 14-19 öğrenci gurubunun kişisel grş saygı duyarım ama acımasız gerçeklerde var bu sektörde senelerce olmanız lazım.??? ben bundan duydum şundan duydumlarla olmaz o toshibanın ne kadar anakart yaktığını söylesen şaşar kalırsın..

yaşım 17 ayrıca istisnalar kaideyi bozmaz eminimki burada birçok kişi benimle aynı fikirde ve beni destekliyor.....

yaşım 17 ayrıca istisnalar kaideyi bozmaz eminimki burada birçok kişi benimle aynı fikirde ve beni destekliyor.....

burdaki bi çok kişi senin gibi öğrenci gurubundanda %85 destek alman çok normal ondan neyse fikrimi belirttim isteyen katılır istyen katılmaz saygılar....beni bilen bilir..bukadar..

Edited by istanbul82

Yaşın kaç ? Akıl yaşta değil baştadır...

Bu sektörde Tecrüben kasa donanımı tecrüben nedir ? Senin 15 yılda karşılaştıgın sorun ve çözümyolları ile tecrübe ettiğin olayı Bazı insanlar 1 kaç yıl içerisinde Tecrübe edemez mi ?

Bilgisayar içerisinde ki Donanımlar ve Verebildiği hatalar Yıllardır Belli degil mi ? Küçük araştırmalarla çözülemez mi internet denilen bilgi okyanusunda bir kaç kulaç atıp da ulaşılamayacak bilgi var mı ? :D

O markanın Kasası dayanıklı Şu markanın Anakartı sağlam Öbür marka şık olamaz mı ?

Gereksiz bir tartışma ve Tepeden bakış açısı benim her zaman tepki verdigim noktalardan birisidir.

Dip not: Tüm anakartlar ve Diger PC donanımları ÇİN / PRC üretimi ve Belli başlı kalitede değil mi ?

iyi forumlar.

Asus toshibayı satın alacakmış, tasarım olarak toshiba kesinlikle bir numara.

Ben laptop kullanmıyorum bu arada :D Satış/servis yapıyorum sadece.

Edit: Teknoloji ve servis olarakta asus bir numara.

Edited by akMurat

neden pekii