Jump to content

En İyi Laptop Markası | Anket

AlijohnX
 Share

En iyi Laptop Markası  

1502 members have voted

1. 1. Kullandığınız veya Memnun Olduğunuz Ucuz Kaliteli Marka Hangisi?

• Acer
      164
    • Toshiba
      292
    • Casper
      72
    • Exper
      12
    • Vestel
      15
    • Beko
      7
    • Compaq
      7
    • Sony
      105
    • IBM - Lenovo
      69
    • Dell
      123
    • Packart Bell
      44
    • Asus
      221
    • HP
      163
    • Fujitsu-Siemens
      6
    • Monster
      27
    • MSI
      28
    • Apple
      37
    • Samsung
      74
    • Arçelik
      8
    • LG
      25
    • Crea
      9
    • Cbox
      4

Recommended Posts

• Replies 200
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

burda bahsedilen donanım bileşenleri değilki bahsedilen kasa malzeme kalitesi. montaj kalitesi kasa içindeki teknik donanım dizlimidir donanım(ekran kartı işlemci .vs) olarak algılayanın daha 40 fırın ekmek yemesi lazım..

hiç birinin üretimi yok. En iyi pc alabileceğin en kaliteli olanıdır. Benim laptop um arçelik özellikleri işime yarayacak derecede. elimde olmayan sebeplerle aldım. yazın yeni bir laptop daha alabilirim alırsam tercihim asus yada acer olacaktır. içindekiler hep aynı ben sadece tasarım için bunu diyorum...

IBM diye marka mı kaldı kaç senedir :D çin işi lenovo oldu o :D benim çalıştığım firmanın odtü itü okumuş pc mühendislerinin çoğu müdür aylık maaşı 5.000 tl -8.000 tllik insanların grş paylaştım ben saçma buluyosan sanada yine saygı duyarım........benimde dediğim o zaten kişisel tercihlerle en iyi marka anlaşılmaz yazdığımı bile tam anlamamışsın.!

Önceki cevabında, 9 senelik teknikerim diyordun, buna dayanarak cevap veriyordun. Şimdi işi mühendislere bilmem ne kadarlık maaşlara çektin, ona göre konuşuyorsun.

Önceki cevabında, 9 senelik teknikerim diyordun, buna dayanarak cevap veriyordun. Şimdi işi mühendislere bilmem ne kadarlık maaşlara çektin, ona göre konuşuyorsun.

msjım da pc dünyasının içinde göbeğinde biri olduğumu kastedmek istemiştim biraz devrik yazmışım haklısın sanki sadece benim önerim gibi durmuş ama dikkatli okununca genel bu işin ustası olan insanların grş le kendi grş harmanlamak istedim..saygılar.

"Yorumlarda Tartışma, Polemik gibi Düşünceler, Edalar Yapılmaması konusunda sizlerden rica ediyorum."

denilmiş ama nafile.

yalnız şunu belirteyim bende

elbette kullandığım marka laptop neyse en iyisi de odur

GÜZELE GÜZEL DEMEM GÜZEL BENİM OLMADIKÇA:

9 senelik tekniker olarak en tartışmasız kalite dell dir pc merkezinde göbeğinde çlaışan biri olarak aldığınız markayı oylamayın saçma casper ı işaretleyenlere çok gülerim......nokta....bu anketin sıradan kişilere yapılması kadar saçma bişey olmaz herkez aldığı markayı işaretler mantıksız..

Arkadaşımız dogru bir konuya deyinmiş del gerçekten leptoplar arasında işletim sistemleriyle uyumlu çalışabilen ve sorun vermeyen bir markadır

Please register to see this content.

bu adreside inceleye bilirsiniz isteyenler sadece örnek olarak verdim

hp kullananlar ısınma ve kapnma sorunlarıyla yakınıyor

packbell diyenler tam bir baş belası o leptop

casper sadece marka görüntü var ses yok cinsinden

bir bilgisayarcı olarak benimde önerim dell den yanadır ayrıca del ödüllü bir bilgisayar oldugu için devlet tarafından bile bir ara dagıtılıyordu bununda bilgisini vermiş olayım

masaüstü bilgisayar alırken toplama alıyoruz parçaları ona göre ayarlayıp perfornmansı artıra biliyoruz uyumluluk saglattıra biliyoruz ama leptoplarda böyle bir şansımız olmadıgından dell öneririm

bilgisayarla haşir neşir olmayanlar sadece kullandıkları modelleri övsün kulaktan duyma övgüler yapıp milleti yanılgıya düşürmesin

dell bu kadar sağlamda millet mi bilmiyo dell in kalitesini?

hatırladığım kadarıyla yakın zamanda bir kaç fabrikasını kapattı.

laptop satışlarında da yüzdelik olarak çok gerilerde kalan ve orta gelir grubuna hitap eden bir marka olmasına rağmen nasıl oluyor da bu kadar kötü bir duruma düşebiliyor?

kaynak:

Ben dell kullanıyorum inanılmaz memnunum. ancak biliyorumki monster gibi bi pc yok. neden onu almadın diyenler için az daha para bulsaydım onu alırdım zaten. özellik olarak en ucuu bile bayağı bi yüksek odugu için fiyatları yüksek gibi. ancak parça fiyatları gayet iyi şarjı filan. bide laptopa istediğin parçayı koydurabiliyosun. hangi laptopta var böyle bi özellik? toshiba diyenler önce donanımsalı gözden geçirsin lütfen. bende bi süre hp serviste çalıştığım için gayet iyi biliyorum ve yaşım da 18 değil. şimdiden bildireyim. okish. hayde eywallah..

Arçelik ,BEKO ,Datron,Exper Bu markalar Çin li Laptop imalatcılarına sipariş ile sadece marka Bastıran ve Plastik aksamda ufak değişikliklerle sanki yeni bir ürünmüş gibi müşteri gözünü Boyayan markalar. Hiçbirinde AR-GE yok. Yaptır ,sat arızalanırsa Model değiştir. Prensip Bu. HP,DELL,Samsung,LG,Sony. Bunlar Sektörde Elektronik aksam üreten,Kaliteye önem veren AR-GE si Mevcut Olan Köklü Firmalar.Büyük bir Markanın yetkili servisinde Bilişim Ürünlerine hizmet veriyorum. Boş Zamanlarımda Arkadaşlarımın ve Dostlarımın bir Çok Laptopuna Müdahale ettim. HP Pavilion Serisi Mesela. Isınan bir Model. Anakart Chipleri Korumasız ve Darbelere ve Sarsıntıya karşı Dayanıksız. Acer ise Çok Sık anakart Chipsetlerinde problem çıkaran bir Marka. Örneğin Dell Taş gibi Sağlam bir Marka. Soğutma Sistemlerini kendileri tasarlıyor. LG Anakarını hertürlü Manyetik alandan Korumak için Alüminyum İle Plastik Kasayı sarmış.Tüm Anakart ve devreler Süper Koruma altında. SONY tartışmasız elektronik konusunda Efsane.

Son Söz Olarak işinizi görecek Bi alet alın ama Marka ve modeli forumlarda Soruşturun. Yoksa Servis ile ev arasında Bolca Spor Yaparsınız...

dell bu kadar sağlamda millet mi bilmiyo dell in kalitesini?

hatırladığım kadarıyla yakın zamanda bir kaç fabrikasını kapattı.

laptop satışlarında da yüzdelik olarak çok gerilerde kalan ve orta gelir grubuna hitap eden bir marka olmasına rağmen nasıl oluyor da bu kadar kötü bir duruma düşebiliyor?

kaynak:

valla google tr ile çevirimi yaptın yoksa ortaöğretim yüksek ingilizcenlemi bilemiycem :D hp 1 sırada 2 sırada dell 13.6 denmiş..orta seviyemi hahaha en pahalı kazık laptop markalarından biride dell olduğunu bilmeyen varmı bu zaman da.....

Edited by istanbul82

istanbul82 size bir bilgi vereyim.Neyi ne kadar bildiğine ben bu sitede pek bakmam.Neyi nasıl söylediğine bakarım.Edindiğiniz tecrubeleri yansıtma biçiminiz bir hayli yanlış.Belki haklısınız ama bunu üyeleri kırmadan onların tepkisini çekmeden yapınız.

Benim oyum Packard Bell'e niye mi?Çünkü bana ait bir tane var da ondan.Yok falanca oyunu oynatıyor mu.Yok windows7'i kaldırır mı?Umrumda değil.Açıyorum işlerimi hallediyorum.Kapatıyorum .Yetiyor da artıyor bile.

Bence dizüstü alırken en önemli etkenlerden biri dekişinin dizüstünü ne amaçla kullanacağıdır.İşine yaramayacak(e-sata2 ve hdmi çıkışı gibi) bir sürü ıvır zıvır donanımı olan bir dizüstüne neden daha fazla para ödeyeyim ki?Benim ihtiyaçlarımı karşılamada zorlanmayacak bir donanıma sahip olsun yeter.

Saygılarımla

dell ve asus favorim kapadım konuyu ama 1. değişmezim dell dir kırdığım arkdaşlar olduysa özürdilerim ama bişey desteksiz sallanınca kendimi tutamıyorum tekrar özürdilerim...yağmuradam masaüstü olsa bu dediklerine katılırdım ama laptoplarda kasa kalitesi ve montaj tekniği va kalitesi uzun süre kullanılması için cidden önemli..saygılar..

Edited by istanbul82

evet asus ve toshiba laptop da 1 numara diyebiliriz hp de var ama ben pek beğenmiyorum ve yeni katılan firmalardan samsung ve lg de piyasada bu firmalarla rahatlıkla hem görünüm hemde performans olarak yarışabilecek laptoplar yapıyorlar packard bell gerçekten casperden bile daha güzel ürünlere sahip bence casper reklama çok para harcıyor ama sadece Türkiyede satabiliyor vestel vs zaten bu işlerin firmaları değil :D yani kendimize ait iyi bir laptop markamız yok :D

istanbul82,aldığım yerde casper,vestel,arçelik vardı.packard bell benim bildiğim yılların firması.Yanılabilirim.Ama şunu iyi biliyorum.Üzerinde işletim sistemi olan bir dizüstü hayatta almam.Bir çok arkdaşım donanımı iyi olmasınra rağmen asus,hp gibi dizüstülerine xp kurmak zorunda kaldı.Gelip bana gösteriyorlar ama ben pek iyi bilmediğim için sadece çalışan servislre bakıyorum aman Allahım 70-80 tane çalışan servis var.

Gereksizleri kapatıyorum ama yine de performansta ciddi sıkıntılar oluyor.Kalıbına baksan adam zannedersin dizüstünü ama görsen performans yerlerde sürünüyor.Bu dediklerim Asus ve HP marka dizüstülerdi.İkisinin de 4 gb rami vardı.

Dizüstünde dediklerine katılıyorum.Dizüstü alırken bence şunlara dikat etsin üyelerimiz.

1.Ne amaçla kullanacağı.

2.Servise ulaşılabilirlik ve kalitesi

3.Dizüstünün 2-3 yıl içinde arıza verme oranları(araştırın bulursunuz)

4.Donanım kalitesi

5.Donanım çeşitliliği

Saygılarımla

valla google tr ile çevirimi yaptın yoksa ortaöğretim yüksek ingilizcenlemi bilemiycem :D hp 1 sırada 2 sırada dell 13.6 denmiş..orta seviyemi hahaha en pahalı kazık laptop markalarından biride dell olduğunu bilmeyen varmı bu zaman da.....

dell pahalı öylemi sana senin üslubunla cevap vermek vardı ama neyse...

1.Lisans Mezunuyum.

2.Dünyanın Merkezi Senin Bulunduğun Yer Değil.

3.Oradaki rakamlara dikkat edersen amerikadan bahsettiğini görürsün.

4.İngilizceme laf ettirmem.

5.Bilgisayar servisinde mi açlışıosun nerde çalışıyosun hiç umrumda değil ama ADAM OL... ki ben senin mağarada yaşadığını düşünüyorum.

hiiç insanlık yüzü görmemişin sanki.insan ilişkilerinde hiç iyi değilsin!

ASIL DESTEKSİZ SALLAMA AÇIKCASI DELL in PİYASADAKİ EN SAĞLAM PC OLDUĞUNUN SÖYLENMESİDİR

Edited by kotukoylu

kotukoylu ve istanbul82 birbirinizle atışmayı bırakın.Son uyarıdır.Kendinize zorla uyarı verdirtmeyin.Varsa bilgileriniz ayrıntılı biçimde anlatın.Bizde size teşekkür ederim.Yaptığınız doğru değil.Saygılarımla

usta bizim mesajları(buda dahil olmak üzere) sil laf kalabalığıda ortadan kalksın ya da konuyu kapa ne bilim karar senin

dell pahalı öylemi sana senin üslubunla cevap vermek vardı ama neyse...

1.Lisans Mezunuyum.

2.Dünyanın Merkezi Senin Bulunduğun Yer Değil.

3.Oradaki rakamlara dikkat edersen amerikadan bahsettiğini görürsün.

4.İngilizceme laf ettirmem.

5.Bilgisayar servisinde mi açlışıosun nerde çalışıyosun hiç umrumda değil ama ADAM OL... ki ben senin mağarada yaşadığını düşünüyorum.

hiiç insanlık yüzü görmemişin sanki.insan ilişkilerinde hiç iyi değilsin!

ASIL DESTEKSİZ SALLAMA AÇIKCASI DELL in PİYASADAKİ EN SAĞLAM PC OLDUĞUNUN SÖYLENMESİDİR

1.senin bahsettiğin şey dellin satışının yerlerde olduğudu konuyu gösterip örenek verdin linki saptırma dediğinin aksine 13.6 2.ci sıradaydı....beyni olan herkez anlar..

2.Polimiğe girmek istemiyorum..sanal ortamda adı üstünde sanal bu piyasada olupda(senelerdir) dellin kalite olduğunu herkez bilir..2 3 bilgisayarcı arkadaş yorum yaptıda zaten..kimin adam olup olmadığını sahte dünyada anlayamassın gerçekle sahteyi karıştırma piskolojin bozulur farkettiysen kimsenin karakteri hakkında yorum yapmam senin gibi hakaret etmem..iyigeceler..

Edited by istanbul82

arkadaşlar gereksiz tartışmalara girmeyelim az önce bir araştırma yaptım laptop fiyatlarıyla ilgili alırkende yapmıştım

ben samsung r 522 kullanıyorum

işlemci core 2 duo p8700 3mb

4 gb ram

ati mobility radeon hd 4650 1gb gdr3

aynı özellikteki markalar arasında araştırma yaptım en ucuzu samsung hele sony ile arasında uçurum var samsung laptopla beraber orta yollu bi laptop bile alınabilir hemen hemen bütün markalara baktım samsung laptop işine yeni girdi ama markasını kanıtlamış bir markadır (diğer sektörlerde) ve donanım habere bakarsanız geneli çok memnun samsung tan

performans sarj oyun performansı ısınma sorunu olmayan ayrıyeten soğutucu gerektirmeyen anti bakteriyel klavye 100 derece suya dayanıklı hepsi samsungta varken diğerlerine göre daha ucuz iken neden diğer markalara daha fazla para vereyim

yeni laptop alacaklara samsung şiddetle tavsiyemdir.