Jump to content

En İyi Laptop Markası | Anket

AlijohnX
 Share

En iyi Laptop Markası  

1502 members have voted

1. 1. Kullandığınız veya Memnun Olduğunuz Ucuz Kaliteli Marka Hangisi?

• Acer
      164
    • Toshiba
      292
    • Casper
      72
    • Exper
      12
    • Vestel
      15
    • Beko
      7
    • Compaq
      7
    • Sony
      105
    • IBM - Lenovo
      69
    • Dell
      123
    • Packart Bell
      44
    • Asus
      221
    • HP
      163
    • Fujitsu-Siemens
      6
    • Monster
      27
    • MSI
      28
    • Apple
      37
    • Samsung
      74
    • Arçelik
      8
    • LG
      25
    • Crea
      9
    • Cbox
      4

Recommended Posts

• Replies 200
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

uzun suredir toshina kullaniyorum (2 tane var evde ve iste) core duo 1.66 gz 4 gb ram var..digeri daha iyi ama en buyuk sorun ISINMA si bu kadar isinan alet olamaz..win7 soba gibi istiyo kisin gazdan tasarruf ediyorum..diger markalari bilmoiyorum teknikerde degilim ama kesin bir daha toshiba almam..burdaki sonuca gorede bir laptop almayi dusunuyorum..fuji-siemens ve sony favorim ama DELL deniyor bunuda arastiracagim tesekkurler..

kardeşim eğer kesene uygun bişi arıyorsan bn sana IBM Lenovo yu öneririm...hem kaliteli hem sağlam hemde arıza çıkarmayan bi sistemdir...yok birass daha kaliteli bişi isterim diosan ikinci sırada sana SONY derim ama onun da fiyatı epeY bi uçuKK...we bi sonraki tavsiyem ise dierleri kadar kaliteli we saĞLam olomasa da ASUS...bu değerlendirmeyi bi bilirkişi olarak veriorum sana çünkü 150 markanın yetkili satış we servisliğini yapıorUss... ama bana en iyisi lasım diosan kuşkusuz düşüncesiss APPLE derim... çünkü bn yıllardır APPLE kullanıorm...gerçek bi bilgisayar we teknoloji hissini yaşatıyor sana... arıza we sorun denen şeyi unutursun...APPLE bir numara... dierlerini de sürekli kullanıorm her yeni seriyi test ediorm ama bilgisayar lasım bise kanka tost makinesi deil.....xD...

....beyni olan herkez anlar..

kimsenin karakteri hakkında yorum yapmam senin gibi hakaret etmem..

evet hakaret etmediiğin ortada.bi kere bu başlığa yorum yapan kaç kişiye AŞAĞILAYICI BİR ÜSLUPLA CEVAP YAZMADIN?

kendine göre çok iyi bildiğini düşünebilirsin.gerçek hayatta ki sorunlarını sanala yansıtmazsan daha iyi olur.

toshıba sony hp bunları digerleri ile kıyaslaman hata tabii APPLE bunların içine koymuyorum o başlıca ayrı bir sey ve hiçbiri apple macbooklara kafa tutamaz

teşekkür ederim bnm laptopum APPLE MACBOOK AIR... yıllardır kullanıorm we böle giderse wazgeçmeyeceğim tek sistemdir...insanlar bilmio bunu...bise laptop lasım yani dewrim bişi tost makinesi saymış adamlar... yok HP yoK arçelik vestel DeLL vs vs... ama bi sıralama yapmak gerekirse bireysel sistemlerde AppLe , Sony , Toshiba ,IBM Lenovo ve istemeyerek de olsa Asus... Kurumsal sistem olarak en başta MSI , HP ,Creative , Philips ve Dell...

Moster ve Apple varken diğerlerinin listede tutulması gereksiz :D ya bunlar listeden çıkartılıp adil bir anket olmalı ya da herkesin kalitelerini bileceği kadar ucuz olmalı ;)

katılıorm sana kardeşim... yıllardır apple we ürünleri kullanıorm... laptopum appLe macbook air 3.50... muhteşem... kalite , donanım ve sağlamlıktan asla ödün wermior... apple ürünlerinden yıllardır wazgeçmedim... diğer markaların bütün yeni we eski serilerini kullandm we işim gereği halen kullanmaktayım... tost makinesi gibiler yHaaa...

valla bende ve bir arkadasımda toshiba diğer bir arkadasımda samsung var toshibadan ikimizde memnun değiliz samsung un performansı daha hoşumuza gitti ayrıca toshibanın bizim gibi ülkeler için daha düşük nitelikli üretildiğini duydum yanlış hatırlamıyorsam üzerinde etikettede bu yazıyor ama genede suna inanıyorum pazarlama payı toshibanın yüksek yoksa en iyisi değil

Toshiba Dv9000 geçenlerde servise getirmişlerdi format için...17 " ekran var laptopta azım açık kalmıştı makinaya taki format atıp kendi sitesinden çektigim ekran kartı driverini tanımayana kadar. kendi çalışmakta oldugum teknik servisin dışında 2 teknik servise daha ******ürdüm onlarda içinden çıkamadı....aradım Toshiba yetkili merkezini sordum..Adam bana gönderin biz yaparız diyo ve driver adresini vermiyo varmıdır böyle bi anlayış.......Kendileride format dahil yanlış hatırlamıyorsam 70 lira gibi bi ücret istediler.... Diyeceğim şu akıllı olun ve seçiceginiz marka ve modeli iyi düşünün....en çok satan ürünlere bakın ve çok iyi bi araştırmadan sonra alın....Bu arada Crea Nu4 serisi kullanıyorum 2 senedir tık yoktu taki geçenlerde raytıra elim takılana kadar....bu laptop celeron...ama inanın harikalar başarıyor... :) iyi günler.

Arkadaşlar Direk olarak benim işim Notebook tamiri BGA-Rework (anakart çip değişimi) işiyle uğraşıyorum

Size şunu söyleyim

En çok ACER ve HP arıza yapıyor

En az arıza yapan bence Sony

Ve yeni Notebook alacak arkadaşlar AMD li cihazlardan uzak durun derim marka önamli değil.

ve son olarak parası olan Sony alsın derim orata sevye için ise Toshiba - Lenovo - Samsung alabilirler

laptoplarda ucuzluk kalite ve performans olarak asus , kalite ve performans olarak toshıba

exper , casper bunlar boş lenovoda iyi fena değil

şimdi size birşey söyliyim kim reklam vermeye ihtiyaç duymaz asus u hiç televizyonda duydunuzmu bence duymadınız toshıbayı tuymuş olabilirsiniz o dünyada daha fazla satıp piyasayı kendine çekmek istiyor o biraz daha pahalı diğerlerine göre biz o farkı sadece marka için ödüyoruz bi kere toshıba kendini tutturmuştur onun için reklam veriyor ama şahsen ben asusu televizyonda hiç görmedim..

Arkadaşlar Direk olarak benim işim Notebook tamiri BGA-Rework (anakart çip değişimi) işiyle uğraşıyorum

Size şunu söyleyim

Ve yeni Notebook alacak arkadaşlar AMD li cihazlardan uzak durun derim marka önamli değil.

ve son olarak parası olan Sony alsın derim orata sevye için ise Toshiba - Lenovo - Samsung alabilirler

Dikkatimi çekti bu yorumunuz.

Beni biraz aydınlattı doğrusu. Teşekkür ederim..

Asus toshibayı satın alacakmış, tasarım olarak toshiba kesinlikle bir numara.

Ben laptop kullanmıyorum bu arada :D Satış/servis yapıyorum sadece.

Edit: Teknoloji ve servis olarakta asus bir numara.

bence asusun servisi berbat hatta berbattan otesı bır durumda bence en iyi urun toshiba veya sony vazgecılmez...

9 senelik tekniker olarak en tartışmasız kalite dell dir pc merkezinde göbeğinde çlaışan biri olarak aldığınız markayı oylamayın saçma casper ı işaretleyenlere çok gülerim......nokta....bu anketin sıradan kişilere yapılması kadar saçma bişey olmaz herkez aldığı markayı işaretler mantıksız..

kardeş bende 7 senedir birfiil bu işin içindeyim, yaş 26:) öncelikle Dell kalitesi tartışılmaz ama, zamanında bataryadan vb durumlardan dolayı dell bilgisayarlarda da sorun yaşanmıştı. ayrıca casper marka bilisayarların senin küçümsediğin kadar kötü olmadığını belirtmek isterim. istersen kullanılan donanımları yakından incele birdaha. evet bazı modellerinde problem var, onu da işin içinde olanlar bilir. ama az önce söylediğim gibi büyük markaların da hatalı ürünleri olabiliyo. bir diğer nokta ise, kusura bakma ama madem çok profesyonelsin bu sektörde, milletin yaş ortalamasını beğenmiyorsun, o zaman bu forumda ne işin var. yııların deneyimine, bilgi birikimine sahip olmak kimseyi küçümseme hakkı tanımaz. TNC-TR'de bu duruma kayıtsız kalmaz. hadi selametle.......

Size şunu söyleyim

vaio kaliteli ama vaio nun az arıza veriyo gibi görünmesininde bir nedeni toplam dizüstü cihazlar arasındaki payının az olması olmasın?