Jump to content

En İyi Laptop Markası | Anket

AlijohnX
 Share

En iyi Laptop Markası  

1502 members have voted

1. 1. Kullandığınız veya Memnun Olduğunuz Ucuz Kaliteli Marka Hangisi?

• Acer
      164
    • Toshiba
      292
    • Casper
      72
    • Exper
      12
    • Vestel
      15
    • Beko
      7
    • Compaq
      7
    • Sony
      105
    • IBM - Lenovo
      69
    • Dell
      123
    • Packart Bell
      44
    • Asus
      221
    • HP
      163
    • Fujitsu-Siemens
      6
    • Monster
      27
    • MSI
      28
    • Apple
      37
    • Samsung
      74
    • Arçelik
      8
    • LG
      25
    • Crea
      9
    • Cbox
      4

Recommended Posts

• Replies 200
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

teknolojiyi takip ediyorum hemde 5 yıldan beri ve böyle şeylere de meraklıyım.bnm tahminimce acer en iyi değildir belki ama kendini %200 geliştirdiğini duydum ve dış görünüş olrk ta tam bir genç bilgisayarı tabiki de asus toshiba bunlar iyi markalar bunlara da rakip olabilir diye düşünüyorum.evt dell de güzel yeni model notebookları var hatta dünyanın en ince notebookunu yaptı.macbook airden bile ince.şu da bi gerçekki toshiba,asus,acer bunları tek geçerim ztn casperdan nefret ediorm hizmet olrk çok kötüü.saygılar .....

teknik servis yaygın olsa aslında dell çokdaha yaygın olabilirdi 4 senelik dell inspironum bir kere teknik servis görmedi

garip olay

toshibanın ürünleride kaliteli hani bazıların wirelesi zayıf gibi görünsede öyle değil

samsung fiyat ferformans olarak iyi ama oyun oynanamaz

acer ses olayını iyi çözmüşler ama ana kart arızası varen bir iki tane vaka vardı

hp ler iyi ama hantal

EN ÖNEMLİSİ AMD Lİ MODELLER FAZLA ISINIYOR gine bu modeller yanmaya daha elverişli

bir öğretmen arkadaşım tavsiyem üzerine dell laptop aldı ve gecen gun şarj cihazında sorun çıktı. Kocaeli nişn bir köyünde görev yapıyor. aradı servis adamın evine kadar geldi. şarj aletini değiştirdi ufak 1-2 bakım yaptılar gittiler. sonuç %100 müşteri memnuniyeti :D Bakıyorum ben taaa istanbuldan oraya servis göndermem. bir kere daha takdirimi kazanmıştır dell markası.

ama bu ara maddi imkansızlardan dolayı acer 5739g aldım. hiç fena değil. ama dell i tutmaz. toshiba ya hiç ısınamadım...

tercih sıralamam sony>dell>asus>hp>acer dır. apple ayrı tabii standarta dahil etmiyorum

arkadaşlar bir ürün alırke en önemli ve dikat edilmesi husus şudur o ürüne yada markaya verilen garanti servis ağı

yani kızaca bir ürün alırke bulundunuz ilde veya ilçede teknik servis desteyi olmasıdır

gerisi hikaye

saygılarımla....

arkadaşlar asus kullanıcısıyım ama leptoplarda Monster ı tek geçerim performans ve fiyat bakımından en iyi leptop olarak düşünüyorum çünkü adamlar leptopları tamamen kendileri topluyolarrr ve parçaların ana kartla uyumlulugu mükemmel oluoo bildigim kadarı ilede asus kasası kullanıolar...servisi nasıl onu bilmiyorum ama leptopları toplama oldugu için ileriki günlerde garanti süresii bittiginde parçaları daha ucuz fiyata degiştiriyolar örneğin klavyenizin degişmesi gerektiginde asus 100 liraya degiştiriyosa Monster 20 liraya degiştiriyor böle güzellikleride var...:D

Sanırım Herkes Kullandığı markayı işaretlemiş yoksa Toshiba nın yanına yaklaşmam :) Çünkü çok ısınıyor yakar valla :D Acer ve casper desen Yalandan markalar bence olaya fiyat kalite saglamlık olarak yaklaşırsak önce samsung derim sonrada dell...

Sony, IBM Lenovo, Toshiba, Asus diğerleri cacık ....

Sony e verecegim parayla aynı özelliklere sahip 2 hatta yerine göre 3 bilgisayar alırım.

Lenovo kullanmadım kullananda görmedim.

Toshiba yüzey yapısı yüzünden sanırım benim testlerim sonucunda yumurta pişirecek seviyeye ulaştı ve soğuk lehim hatasına hemen ulaşık garantiye koşarak gitti :D

Asus en çok haşır neşir olduğum marka engeç 1 ay içersinde performansı yarı yarıya düşüyor format istiyor 3. formattansonra eski hızdan eser kalmıyor.

Samsung kullanıyorum 6 aydır bütün zorlamalarıma 15 gün hiç kapatmadan oyun oynatmama botla:) bunun yanında oyunu alta alıp normal kullanımı yapmama inatla dayanmaya devam ediyor :D Hea bide üstüne 1 fincan çay döktüm kuruyunca çalışmaya devam etti dediğim olay 4 ay önce oldu hala çalışıyor sorunsuz.

teknik servis yaygın olsa aslında dell çokdaha yaygın olabilirdi 4 senelik dell inspironum bir kere teknik servis görmedi

garip olay

toshibanın ürünleride kaliteli hani bazıların wirelesi zayıf gibi görünsede öyle değil

samsung fiyat ferformans olarak iyi ama oyun oynanamaz

acer ses olayını iyi çözmüşler ama ana kart arızası varen bir iki tane vaka vardı

hp ler iyi ama hantal

EN ÖNEMLİSİ AMD Lİ MODELLER FAZLA ISINIYOR gine bu modeller yanmaya daha elverişli

Oyun oynamaz mı? ehu Ehu Ehu

Maksimum Çözünürlük 1366*768

Ekran Boyutu 15.6"

Ethernet 10/100/1000 Mbps

Batarya Adedi 1 Adet

Portlar 1 x HDMI

E-Sata Çıkışı

1 x RJ-45 Ethernet

1 x VGA (Monitör Çıkışı)

3 x USB 2.0

Sistem Belleği 4 GB

Bellek(Ram) Yuva Sayısı 2 Adet

Kullanılan Bellek(Ram) 2 Adet

Video Chipset ATI

Maksimum Bellek 4 GB

Wireless 802.11g

802.11b

Bluetooth Var

Grafik İşlemci Hafızası 1GB Paylaşımsız

İşlemci Hızı 2.53 GHz

L2 Cache Kapasitesi 3 MB

İşlemci Tipi Core2Duo

İşletim Sistemi Windows 7 Home Premium

Windows XP Media Cen.Edt.(İngilizce)

Disk Dönüş Hızı 5400 RPM

Desteklediği Kartlar 1 x ExpressCard/54

1 x Secure Digital(SD)/MMC

Seri Port Yok

Web Kamerası Var

Uzaktan Kumanda Yok

İşlemci Markası Intel

Ekran Kartı Hafızası Paylaşımsız

Bence en kıralını oynamaya hazır laptop olarak

Güncel fiyatıda 1400 TL internette daha ucuza almak mümkün.

• 4 ay sonra...
  • 3 ay sonra...

burda bahsedilen donanım bileşenleri değilki bahsedilen kasa malzeme kalitesi. montaj kalitesi kasa içindeki teknik donanım dizlimidir donanım(ekran kartı işlemci .vs) olarak algılayanın daha 40 fırın ekmek yemesi lazım..

yorumlarını okuyunca dayanamadım yazayım dedim. ammada ekmek ******sın yaa.az yede millet aç kalmasın.

test sonuçları.

http://www.squaretrade.com/htm/pdf/SquareTrade_laptop_reliability_1109.pdf

@istanbul82 arkadaşım haklı dell bencede çok iyi bir markadır ben de teknisyenim ve şu ana kadargördüğüm en iyi laptoplar hep dell den çıkmıştır birde notebook sevmeyen birisi olarak aralarında bi dell delikanlıdır diyebilirim :)

param olsa apple den şaşmam baba pc çünkü tek eksisi çokkk pahalı ama diğerlerine bakacak olursak asus-toshiba bence aynı kefeye koyulmalı bi toshiba daha çok isim yaptığı için daha pahalı ama ikiside esaslı ve kaliteli baba markalar bunlara alternatif olarak dell gerek servis gerekse kalite özelliklede servis anlayışıyla güzel bi marka lenovo pek bilinmiyor ve adına göre pahalı ama kalitesi yerinde sony nin kalitesine kesinlikle diyeceğim yok ama sony i o paralara yalnızca kerizler alır samsung kısmen idare eder bundan gerisi boş diğer markaların hepsi çöptür bence

Aslında bana göre marka olarak baktığınızda sadece servis ve garanti olayı ile kıyaslasanız doğru olur. Diğer konularda bunlardan en önemlisi performans bilgisayarın donanım özelliklerine bakmak lazım. Zaten diğer özellikler de tasarım olsun renk olsun kişiden kişiye değişir.

arkadaşlar aranızda bir çok kişi teknik servis merak ettiğim işlemci ram olsun farketmezde

laptoplarda hangi marka anakart kullanılmış asus anakart üretiyor kendisi ürettiği anakartı kullanıyormu

veya sony anakart üretiyormu veya hdd yada hangi hdd ve anakart markasını kullanıyor

bende notebook alcaktım iyi denk geldi başlık..

öncelikle 1850 tl gözden çıkarılmış durumda,

istanbul bilişim iyi fiyat veriyor ama okuduğum yorumlarda (internet genel) stokta olmayan ürünleri yayınlıyorlarmış. yurtdışından gelcem 1 gün kalcam istanbulda o gün stokta yok derlerse fıttırrım.com :)

vatana (vatan bilgisayar) baktım bu sabah ileriye yönelik iyi bişe olsun deyu i7 işlemcili bi kaç model seçtim (hepsinin fiyatıda aynı). tek eksiğim azcık gaz :) onuda bilgisayar insanlarından alırsam müsterih olurum parayı bayılırken :) (kendime suç ortağı arıyorum)

1- ASUS N61JQ CORE İ7-740QM 1.73Ghz.-4GB-640GB-16"HD-1024MB HD5730-DVDRW-CAM-BT-W7PRE

2- ASUS N61JQ CORE İ7-740QM-1.73GHZ-4 GB DDR3-500GB-16"-1024MB HD5730-DWDRW -CAM-WPRE

3- DELL STUDIO 1558 CORE I7 740QM-1.73GHZ-4GB-500GB-15,6"-DVDRW-1024MB HD5470-CAM-BT-W7P

4- ACER AS5745G CORE İ7-740QM 1.73GHZ-4GB-500GB-DVDRW-15.6''-2048MB GT420M-CAM-BT-W7PRE

bu arkadaşlardan birini seçecem.(fiyatları aynı hepsinin)

Kendiniz için seçiyor gibi düşünün.

yorumların çoğunda dell denilmiş. Asusta pek altta kalmamış.. şu özellikleri karşılaştırarak bi elimden tutun lütfen.