Jump to content

Dgs Sınavı Hakkında

viper75

Recommended Posts

Arkadaşlar ben meslek lisesi ve bundan dolaylı myo mezunuyum elektronik haberleşme bölümü geçen sene okul bitti tam dedim dgs hazırlanırım dershane falan ama maddi imkansızlıklar yüzünden olmadı sınava dahi giremedim suan sınava 5 ay var askeremi gitsem yoksa bu kısa zamanda hazırlanıp şansımı denesem mi ? sınav içerik olarak basit bir sınav olmasına karşın yerleştirme ve intibak olarak zorlukları var ama myo mezunları için bir şans bir fırsat işte :D aranızda hazırlanan veya kazanmış olan varsa görüşlerini almak isterim iyi geceler

elektronık haberlesme mezunu isen aöf den gidebilcegin bir bölüm varsa oraya gıt bence 2 yılda 4 yıllık mezun olursun. uzun vadede dusundugunde sınava gırecen kazanacan yerlesecen bı yıl ıntıbak var kac ders yukleyecekler bellı deil. gecıp gecemeycegın hıc bellı deil artı ıkı yıl daha okuyacksın 3 ve 4 . sınıfları oldumu sana 2 +3 5sene bı de 3. 4 . sınıfta ders taktıgın zaman uzama soz konusu. her ıhtımalı dusunmelı ıı dusunmelı hemde . bana sorarsan 3 senede 4 yıllık mezunu mu olmak ıı ıkı senedemı ?cevabını sen daha ıı bılırsın. aklına takılan bısı olursa da sorabılırsın pm den bn yatacm bırazdan da :D sonra bakarım

sormayın aöf kayıt olacaktım geç kaldım para elime geçtiğinde kayıtlar bitmişiti yoksa kesin ona girecektim

şimdi aslında amaç 4 senelik üniversite değil ama mühendislik çok cazip geliyor :D birazda çevreden baskı var

intibak ve dersler konusu en çileli kısmı dgs nin kazanmak yetmiyor malsef aöfe ile 4 seneye tamamlasam kısa dönem askerlik yapabiliyormuyum acaba ?

Dostum bende dgs ile nam-ı diğer ÇEKO'yu kazandım. Sırf 4 yıllık mezunu olabilmek için, ancak geldiğim üniversite konya idi burası ise sakarya ortam bambaska dersler bambaska çok zorlandım ve gittiğimde herkesin bir arkadaşlık ortamı kurulmuştu, adapte olmak oldukça zor oldu:( Ayrıca intibak döneminde 2 dersten daha fazla kalan dersin olursa okuldan atılıyorsun ve intibak dönemi boyunca devlet bursu ve kredisi alamiyorsun. Bunları eksileri

Bunların yanında bitirdiğinde askerliğini 6 ay yapacaksın(Ama şu anda düzenlenen tasarı yürürlüğe girdiğinde herkes 12 ay yapacak 4 yıllık mezunuda lise mezunuda)

Elinde kapı gibi iki tane diploma olacak

Ama ben de arkadaşın dediği gibi bir açık öğretim programından devam edersen daha hayırlı olur, en azından intibak gibi ömür törpüsü bir yyılın gitmez.

Not: Ben bu sınava son 15 gün çalıştım 180 soruda 125 net çıkardım(Eşit Ağırlık) Sınavın zorluğunu sen düşün:)

Hakkında hayırlısı olsun Asker!:D

görüşlerin için sağol da

Hakkında hayırlısı olsun Asker!:D
bu bitirişin anlamı nedir :) anlamadım

aslında o durumu biliyorum ben 2 senelik myo yuda 1 sene sivasda 1 sene marmarada okudum özel nedenlerle okulu bırakmak istemedim ama istanbula gelmem gerekiyordu bende yatay geçiş yaptım marmaraya yani arkadaşlık durumu konusunu bilyorum ama aöf okumakla mühendislik okumak arasında dağlar kadar fark var :) zaten su intibak olmasa millet öss bırakır dgs girerdi sınav basit ama sonrası karşık askre gitsem gelsem okumak istemeyeceğimi biliyorum en iyisi hem dgs ye gireyim hemde daha sonra aöf ye kayıt olayım zaten ben bitirene kadar herkese 12 ay askerlik çıkar zaten şans yok :S

Açık Öğretime git.Sanırım senin bölümün üst bölümü var yoksa bile işletme dalını seçip bir sene intibak okuyup geçersin.

kendi dalına gider isen 3. sınıfdan başlarsın askerlik tecil olur.

daha sonra bitirince askerliğini kısa dönem yaparsın.

Ayrıca askerlik süreleri yakın zamanda değişmicekdir. :D

Arkadaşım bende MYO Elektrik mezunuyum.Bunun üstünü 4 yıl açık öğretim işletme okudum.Ama mühendislik gibi olmuyor sana ben şimdi yeniden dgs'ye hazırlanıyorum.sana tavsiyem bu sene bilgilerin taze ve okumadan soğumadan dgs'ye hazırlan hem açık öğretime hazırlan sonuçta kazansan bile ikisini bir arada okuyabiliyorsun.Askerden sonra yeniden hazırlana bilme imkanın yada vaktin olmaya bilir.

görüşlerin için sağol da bu bitirişin anlamı nedir :) anlamadım

aslında o durumu biliyorum ben 2 senelik myo yuda 1 sene sivasda 1 sene marmarada okudum özel nedenlerle okulu bırakmak istemedim ama istanbula gelmem gerekiyordu bende yatay geçiş yaptım marmaraya yani arkadaşlık durumu konusunu bilyorum ama aöf okumakla mühendislik okumak arasında dağlar kadar fark var :D zaten su intibak olmasa millet öss bırakır dgs girerdi sınav basit ama sonrası karşık askre gitsem gelsem okumak istemeyeceğimi biliyorum en iyisi hem dgs ye gireyim hemde daha sonra aöf ye kayıt olayım zaten ben bitirene kadar herkese 12 ay askerlik çıkar zaten şans yok :S

Haklısın aslında madem sorun yaşamam diyorsun benim ki gibi bir konu değil seninki eğerki iyi bir bölüm kazanabileceğine inanıyorsan iki dönem daha geç git ama bir dene şansını bakarsın iyi bir üni olur çekerim o çileyi dersin ve sonunda iyi bir bölümle, iyi gelecek seni bekliyor olur. Ama daha sonra girsem ne olurdu acaba sorusuyla bir yaşamda pek çekilmez olur. bende denedim sonucunda devam ediyorum. Bu yılda bitiyor zaten.

Not: Söylediklerimden sonra dgs tercih etmezsin diye "Asker " dedim:)

Hakkında hayırlısı Olsun!

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...