Jump to content

Reg Dosyaları Hakkında Yardım !

NosTeaM

Recommended Posts

sa arkadaşlar. özellikle blackman12 abim sen ö.m almayı kapatmışsın sana ulaşmaya çalışıom 2 gündür :D

arkadşlar şimdi ben bir modifiye xp yapıom allahın izniyle, şimdi bu xpde morning kardeşimin yaptığı gibi bir kurulum seçenekleri menüsü yapıyorum. ancak bu menüyü autoitle değilde autoplayle yapıyorum. burada kurulum sırasında morning kardeşimin pc ismini ve organizasyon/grup ismini nsl girdirdiğini çözemedim. bunu reg kayıtlarıyla yaptırabilirmiyiz veya wintt.sif in kurulum sırasında kopyalandığı yer hakkında bilginiz warsa oradanda değiştirebilirm. :)

ayrıca bu konudan ayrı bir sorum daha olacak blackman12 abimin bi özelleştirmeli kurulum projesi wardı... aradım onu bir türlü bulamadım... son durum nedir bilginiz warmı?

en kısa zamanda yardımlarınızı bekliyorum. :)

kardeşim ilk olarak blackman12 abimiz projesini bitiremediği için forumda yaynlamad.

Soruna cevap olarak: işletim sistemi modifiye anlatımlarndan xp modfiye anlatmlarının topladığı başlık altında ince ayar regedit ayarları diye bir bölüm var. orada bir site verilmişti. o siteden istediklerine ulaşabilirsin.

O bölümün regedit ayarlarıyla alakası yok tam üstüne bastığın gibi winnt.sifin kopyalanmasıyla ilgili.Ve aslında katılımsız kurulum projem bitti ama sıfırdan ve daha gelişmiş bir arayüzle tekrar yazacağım yakın zamanda.Orada da benm yaptığım gibi seçenekler doldurulup uygulandıktan sonra bir $winnt$.ini dosyası oluşturuyoruz ve system32 ye atıyoruz.Böylece winnt.sif gibi okuyor içeriği ve ayarlar bu dosyadan yapılandırılıyor windows kurulumu esnasında...

Evet içerik aynı.Autoiti ben sana nasıl öğretim çeşitli açık kaynak kodlu çalışmalar verdim ama ilgi gösterilmedi. O çalışmalarda nesnelerin nasıl kullanılması gerektiğini bir bir açıkladım. 2-3 nesne eksik kaldı onların da projeleri önümde

çok teşekkür ederim abim her şey için. şey diyorum abi yha: şu autuite videolu dersler yapsan bi AIO menü şeklinde 0 dan başlasan. dosya yapısı o kullanımı, bu kullanımı şeklinde.. scriptleri videolu anlatmak zor biliorum ama sadece kullanımını, dosya yapısını, çalışma şeklini, anlatsan ve scriptleride burada özel bi bölüm açıp anlatsan süper olur ha.

arkadaşım sen kendin de demişsin zor olur diye. evet çok zor olur. 1 ay öncesine kadar bende hiçbişi bilmiyordum ama bu forumda başka forumda paylaşılan kodları inceleyerek çoğu şeyi öğrendim :download1:

birde abi morning v2 sürümünde oem/$$/7z içide 7-ZIP32.DLL diye bir dosya war. bu dosya galiba oyun falan açmak için rocket docku .7z içinden çıkarıyor. ancak ben bu dll dosyasını nsl çalıştıracağım abi bilgin warmı bu konuda.birde abi ben biliyosun autoplayde yapıorum bunu açmam mümkünmü istersen dosyayı göndereyim sen bi bak. sizi de çok sıkıyorum sorularımla biliyorum ama napcan acemilik :download1: djonur007 kardeşim senin dediğin gibi diyo herkes ama ne yapalım böle bi şey olsa kötümü olur yani ;)

morning'in yaptığı ve kullandığı herşey doğru diye birşey yok. şöyle bir durum var: özelleştirmeli kurulumda paketleme falan varsa kullanıılıyor olabilir. ama en doğrusunu blackman ve blue_life abilerimiz bilir :download1:

o dosyayı salla. eğer o dosya neden var yada ne işe yarıyor gibi sorulara takılırsan bu iş yürümez. ayrıca kendin yapmaya bak. başkasının dosyalarını salla en kısayolu o dosyalar bile sağlasa sen bildiğin yoldan ayrıma. şu an ben katılımsız oluşturucu program yazıyorum. sadece bir yer kaldı. bunda abilerimin elbet yardımı oldu ama onların projelerinde kullandığı dosyaları kullanmadım.

biraz saçmaladım galiba :download1:;):dribble: :dribble: :D

bence projelerini ams de yapma. bana göre autoit daha kolay. ikiside benzer dillerde çalışıyor. ama autoit daha kolay. mesela ben 1 hafta olmadı autoitte wpi yazdım ;). yardım olarak tümünü seç ve geri sayım gibi şeylerde yardım aldım ama artık o konularda bir daha yardıma ihtiyacım yok :download1:

Nosteam şunu anlaman lazım ki bir kodlama stili videoyla öğrenilmez.Bir kodun bambaşka yerlerde bambaşka kullanımları olabilir.Her bir kodu anlatmak bir 5 dk sürer e o zamanda ömrümüzü size ayırmamız gerek.Önemli olan sizin mantığı anlamanız, ezberleyicem diye yırtınmayı bırakıp mantığı kavrasanız yapmak istediğiniz işlevi yapan kodu anında bulabilirsiniz.Elinizin altında çok güzel bir kütüphane var.Verdiğim örnek çalışmaların hepsinde açık kaynak kodu verdim ve o programın size neler kazandıracağını öğrettim zaten.Herşeyi armut piş beklemektense biraz merakınızı doğru yönlere doğru kaydırın.

O bahsettiğin dosya büyük ihtimal .7z arşivlerini çıkartmak için kullanmıştır autoitte winrar içinde unrar.dll kullanıyorum ben.Ama zorunlu değilsin o dosyayı kullanmaya. 7z.exe autoitten bağımsız olarak o işlevlerin hepsini yapar.

tmm abi dediğini anladım :S peki bu işin mantığını anlatacak bi rehber falan warmı ? şu anda snn scriplerini incelemeye bakacağım abi. ztn bnm dediğimde bu işin mantığını video olarak anlatmandı. :download1:

diğer konuya gelirsek sen demeden önce aynı şeyi yapıodum abi ;) tekrar teşekkürler her şey için.

birde abi şunu demiştin

Evet içerik aynı.Autoiti ben sana nasıl öğretim çeşitli açık kaynak kodlu çalışmalar verdim ama ilgi gösterilmedi. O çalışmalarda nesnelerin nasıl kullanılması gerektiğini bir bir açıkladım. 2-3 nesne eksik kaldı onların da projeleri önümde

açık kaynak kodlu çalışmalarda nesneleri tanıttım demiştin abi o dosyaların linklerini gönderirimisin ve bana yardımcı olacak tüm ekipmanları gönderirsen çok dua ederim abim sana :D bn bu işi öğrenmeye karar verdim yaw ve öğrenmeye niyetliyim abim. şimdi ne güzel tatile girioz inş senin ve diğer arakdaşlarında yardımıyla şu işi kavarayacam....

Arkadaşım sabırla cevaplamaya çalışıyorum ama yukarıda araştırmanı kendin yap armut piş ağzıma düşten vazgeç dememe rağmen hala tüm ekipmanları, linkleri verebilir misin demeye devam ediyorsun.Açtığım konuların toplamı 6 sayfa ya var ya yok.Oturup baksan çatlamazsın heralde.Sonra forumda ölü link gören adam yok efendim yönetim napıyor diye ses çıkarıyor.Adam önündeki 6 sayfaya bakmıyor.Biz 100lerce sayfayı nasıl kontrol altında tutalım.

Autoit çalışmalarımın tamamında konu açıklamasın belirttim ve ÇOĞUNU TnC çalışmaları bölümüne açtım.

abi üstüme fazla gelion ha :D acemiyiz yha elbette dedim sen paylaştığın konuların linklerini falan bi yere not almışsındır öğreneyim :) bu konuda ayrıca fazla boş konuşmalar oldu abi sohbet bölümü gibi kladır istersen yetkin wardır ztn modsun dimi ....

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...