Jump to content

Avi Dosyalarını Cd'ye Yazdırma Programı ?

mutlku_1991

Recommended Posts

arkadaşlar elimde avi uzantılı 20 tane film var bunları cdye yazmak istiyorum ama neroyle eklediğimde desteklenmeyen tür diyor bunu nasıl yapabilirim, hangi uzantıya çevirmem gerek birşey daha avi dosyalarını neroya atınca 700 mb den büyük olanlarda var birde bunların boyutunu küçültmek nasıl olur arkadaşlar yardım edin lütfen

Cyberlink Powerdirector ile hem kodlar hem diske yazarsın neroda tv için film halinde yazar ama demekki video dosyalarının içeriği dizinli değil ve içe aktaramıyor eğer öyleyse bu verdiğim programda sorun verebilir tam garanti edemem sorun videodansa yani kesme biçme işide her videoda olmuyo bazı videolar pc de oynasada işleme olayına izin vermiyor avi dosyaların kodlanırken divx xvid ile kodlanmışsa çoğu vcd vb zaten okur yani hiç çevirme yapmadan nero ile veri olarak yaz diske tak izlersin neyle kodlandığını media info prg ile görebilir veya direk hiç bakmadan yazıp deneyebilirsin ben bu şekilde izleyebiliyorum yeniden kodlamadan ve vcd dvd film yapmadan yani direk veri olarak yazarak

zaten yeniden kodlamada uygun seçim yapmazsan kalite kaybı yaşayabilirsi yani her zaman önerilen ayarları kullan elle ayar gerekmeikçe girme wizard ları izle kolay gelsin

Arkadaşların bu benimde takıldığım bir konu. Resimli anlatım yapabilir misiniz?

Widows move maker ile küçük videoları kesip biçip mp3 ekleyerek kendi kliplerinizi yaparak başlayın hem türkçe hem basit hemde kalite iyidir çalışma mantığını kaptığınızda ingilizce dahi olsa daha profesyonel yazılımlara geçin hepsinde aynı mantık aşağı yukarı bu şekilde kendinizi geliştirebilirsiniz bu konu da kalite li video film yapma yani kesme biçme kodlama birçok faktöre bağlı yani birton codec vs birbirine çevirme uyum sorunu falan ama wizardlar bu konuda yardımınıza koşacaktır geniş bir anlatım gerek eminim yapan olacaktır fakat kalite konusu sizin ne kadar zaman ve kafa yoracağınıza bağlı ama bizde show tv için film hazırlamadığımıza göre çoğu durumda yaptıklarınızdan tatmin olacaksınızdır kolay gelsin

Arkadaşlar ben Total Video Converter programı ile avi dosyasını Mpeg dosyasına çevirip CD'ye atıp izliyorum. Ama ne görüntü kalitesi var, nede çözünürlüğü... Yani kare oluyor. Avi formatındaki gibi kaliteli olmuyor.

Arkadaşlar ben Total Video Converter programı ile avi dosyasını Mpeg dosyasına çevirip CD'ye atıp izliyorum. Ama ne görüntü kalitesi var, nede çözünürlüğü... Yani kare oluyor. Avi formatındaki gibi kaliteli olmuyor.

700 mb avi dosyalarını mpeg'e kaç dakkada çeviriyorsun yada çevirdiklerinden örnek verirmisin arkadaşlar birde total video converteri indiermiyorum bana hotfileye upload edip bana verirmisiniz linkini

Normal avi dosyalarını günümüz medya oynatıcıları format olarak desteklemektedir.Aldığınız Divx playerların üzerinde zaten yazar yada kullanma klavuzuna çoğu divx player oynatır.Sen nerodan direk DVD veri olarak yazabilirsin ben evde o şekil yapıyorum hatta PC'de izlemek istemediğim filmler için yazılabilir silinebilir DVD (DVD REWRİTBLE) aldım ona atıyorum. normalde 700 m CD alır ama sen kısacası DVD veya Divx playerda izleyceksen DVD ye veri diski olarak at.Ben dediğim gibi o şekil kullanıyorum ama divx'i VCD'de izleyemezsin çünkü formatı desteklemez.

avileri veri dvdsi yazdırırsamda dvdde çalarmı?

DVD çalarmmı bilmem DVD'nin Özellğine Bağlı Oku varsa çalar.Ayrıca Divx Player işini görür.

Bende Vestel marka bi Divx Player var mesela o Avi lerin çoğunu oynatıyo bugüne kadar nadir avi dosyalarını oynatmadı oda Fps bit bazı değerler ve desteklemdiğin kodeklerden dolayı

• 10 ay sonra...

[quote name='mutlku_1991' date='23 Ocak 2010 - 21:13 ' timestamp='1264281785' post='701530']
700 mb avi dosyalarını mpeg'e kaç dakkada çeviriyorsun yada çevirdiklerinden örnek verirmisin arkadaşlar birde total video converteri indiermiyorum bana hotfileye upload edip bana verirmisiniz linkini
[/quote]

[img]http://img59.imageshack.us/img59/7619/ekranalntshh.png[/img]

WinAVI Video Converter 11.0.0.3995

WinAVI Video Converter bir video biçimi dönüştürme yazılımıdır. Yazılım tüm popüler video biçimlerini birbirine dönüştürebilmektedir. Dönüştürme işlemlerini oldukça hızlı ve kaliteli biçimde gerçekleştirmektedir. Kullanıcı arayüzü iyi tasarlandığından kullanımı oldukça kolaydır, işlemlerinizi tek tıklama ile yapabilirsiniz. Yazılım yalnızca videoları dönüştürme işlevi ile kalmayıp bunları VCD, SVCD ve DVD olarak yazdırmanıza da imkan tanımaktadır. Biçim dönüştürme işlevini tek tek yapabilmenizin yanısıra grup halinde de yapabilirsiniz.[b]Yazılımın Genel Özellikleri[/b]
[b]# AVI biçimini DVD, VCD, MPEG ve MPG biçimlerine dönüştürebilmektedir.[/b]
[b]# Flash SWF dönüştürücüye sahiptir.[/b]
[b]# Tüm video biçimlerini MPEG1/2, VCD, SVCD, ve DVD biçimlerine dönüştürebilmekte ve bunları VCD, SVCD ve DVD olarak yazdırabilmektedir.[/b]
[b]# Tüm video biçimlerini AVI/WMV/RM/ASF/DIVX/XVID biçimlerine dönüştürebilmektedir.[/b]
[b]# Quick Time MOV dönüştürücüsüne sahiptir.[/b]
[b]# En son teknoloji olan DirectAC3 ile AC3 5.1 desteği sunmaktadır. AC3 ses dosyaları içeren AVI dosyalarında %20 oranında daha hızlı işlem yapabilmektedir.[/b]
[b]# Gerçek Dolby AC3 kodlayıcısı içermektedir.[/b]
[b]# Gerçek zamanlı olarak video ön izleme ayarına sahiptir.[/b]
[b]# Dönüştürme işlemi tamamlandığında kendiliğinden bilgisayarı kapatma ayarına sahiptir.[/b]
[b]WinAVI Video Converter - convert all the popular AV formats, at an unmatchable speed and high quality. Supports burning. A must have for anyone who downloads video files of the internet.[/b]
[b]It is a software program for converting video formats at fast speeds and high quality.[/b]
[b]WinAVI Video Converter supports almost all formats of video including :[/b]
[b]AVI, MPEG1/2/4, VCD/SVCD/DVD,[/b]
[b]DivX, XVid, ASF, WMV, RM,[/b]
[b]QuickTime MOV, and Flash SWF. [/b]

[img]http://img63.imageshack.us/img63/4229/23882698.png[/img]

[color="#ff0000"]Boyut: [/color]15.4 MB
[b]Sıkıştırma: zip / Şifresiz[/b]
[b]MD5: CF22D7D459A6B1931801061B33142E84[/b]
[b]Tarama: KIS 2011 / Durum Temiz[/b]
[b]Platform: Windows Xp / Vista / 7[/b]

[code]http://hotfile.com/dl/88604032/6e0f2ad/WinAVI_Video_Converter_11.0.0.3995_by_doctor.rar.html[/code]

[quote name='mutlku_1991' date='23 Ocak 2010 - 21:28 ' timestamp='1264275519' post='701430']
arkadaşlar elimde avi uzantılı 20 tane film var bunları cdye yazmak istiyorum ama neroyle eklediğimde desteklenmeyen tür diyor bunu nasıl yapabilirim, hangi uzantıya çevirmem gerek birşey daha avi dosyalarını neroya atınca 700 mb den büyük olanlarda var birde bunların boyutunu küçültmek nasıl olur arkadaşlar yardım edin lütfen
[/quote]
Önerim Şudur: Piyasada 40 ila 60 Tl arasında iyi vcd-dvd-divx-avi-mp3-jpeg oynatıcılar var. Hele şu sıralar bimde 57 tlye samsung oynatıcı var paraya kıyıp bunlardan bir adet edin ve sorunsuz olarak bu formatları oynatabilirsin hiç vcd ile uğraşmadan.

[quote name='cosmic-visitor' date='11 Aralık 2010 - 20:13 ' timestamp='1292099005' post='924949']
Önerim Şudur: Piyasada 40 ila 60 Tl arasında iyi vcd-dvd-divx-avi-mp3-jpeg oynatıcılar var. Hele şu sıralar bimde 57 tlye samsung oynatıcı var paraya kıyıp bunlardan bir adet edin ve sorunsuz olarak bu formatları oynatabilirsin hiç vcd ile uğraşmadan.
[/quote]

arkadaşa katılıyorum
yinede program ariyorum derseniz

değerli program

[b]TMPGEnc XPress 4.7.8.309 Retail
[/b]
[b]
[/b]
[code]http://www.filesonic.com/file/19962143/TMPGEnc.XPress.4.7.8.309.Retail.rar[/code]

[quote name='mcorcina' date='11 Aralık 2010 - 21:04 ' timestamp='1292098464' post='924946']
kaliteli bir VCD elde etmek istiyorsanız
[/quote]
VCD standarttır tabi kalitesi de, ne yaparsanız yapın bunu değiştiremezsiniz
eğer bir VCD oynatıcıda oynatacaksınız videoyu nero bunu halleder, attığınız resimleri ve videoları VCD standardına çevirir ama bir DVD'de oynatacaksanız normal bir video çevirici ile çevirseniz bile yinede açar.. VCD oynatıcılar VCD için ek dosyalara ihtiyaç duyar ama DVD çalarlar duymazlar.
DVD'ye film sıkıştırmak sadece boyutunu düşürme ile olabilir yoksa olmaz ki bunu da her türlü çeviri programı yapar.
konuya gelirsek, normal AVI uzantılı xvid\mp3-divx\mp3 formatlı videoları veri DVD'si olarak yazdırmanız yeterlidir DVD çalarlar tanırlar ama uzantısı avi olupta içeriği mp4 ya da mpeg olanları DVD çalarlar görmezler çünkü içlerinde avi\mpeg-avi\mp4 çözücüleri yoktur. ayrıca belirtmekte fayda var VCD standardının uzantısı .DAT'tır ama DVD oynatıcılarda uzantısı .mpeg olması yeterlidir.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...