Jump to content

Işlemci-anakart Uyumu

ak34

Recommended Posts

Core 2 Duo E6850 3.0 GHz 1333MHz 4MB >> 65nm

Core 2 Duo E8400 3.0 GHz 1333MHz 6MB >> 45nm

aynı GHz'e sahip ama nm farkı tabi ortada fiyat farkıda var.. (45nm daha pahalı ve daha iyi)

nm'yi nokta aralığı gibi düşün ne kadar nokta aralığı küçükse görüntü netleşir yaa -nm'de de veri akışı hızlanıyor..

arkadaşlar benım bıldıgım şu şekıl nanometrık kuculme sadece cekırdekte gercekleşiyor ama soket yapısı degişmıyor aynı ıse uyar dıye bılıoorum yane 775 pin li butun cpu ları o anakarta baglayabılıoruz

yane mesela E8400 775 pin ama 45 nm , anakart ıse 775 pin ama 65 nm desteklıorsa bu cpu yu o anakarta baglayamazmıyız soket yapısı 775 pin sonucta ???

biri aydınlatırsa iyi olur ...

Core 2 Duo E6850 3.0 GHz 1333MHz 4MB >> 65nm

Core 2 Duo E8400 3.0 GHz 1333MHz 6MB >> 45nm

aynı GHz'e sahip ama nm farkı tabi ortada fiyat farkıda var.. (45nm daha pahalı ve daha iyi)

nm'yi nokta aralığı gibi düşün ne kadar nokta aralığı küçükse görüntü netleşir yaa -nm'de de veri akışı hızlanıyor..

bu dediğin işlemciyi e6850yi ve ya bunun 2.2 - 2.4 ghz olanını arasam bulunduğum yerde bulabilirmiyim sizce.? hatay-iskenderunda oturuyorum. yani bulunmayacak bir işlemci mi

arkadaşlar benım bıldıgım şu şekıl nanometrık kuculme sadece cekırdekte gercekleşiyor ama soket yapısı degişmıyor aynı ıse uyar dıye bılıoorum yane 775 pin li butun cpu ları o anakarta baglayabılıoruz

yane mesela E8400 775 pin ama 45 nm , anakart ıse 775 pin ama 65 nm desteklıorsa bu cpu yu o anakarta baglayamazmıyız soket yapısı 775 pin sonucta ???

biri aydınlatırsa iyi olur ...

arkadaşım bağlayabilirsizi fakat İşlemci Bus Hızının anakartta uyması gerekir..

uymassa nasıl çalıştırmayı düşünüyorsnuz ki?

ben size tam olarak anakartın fsb özelliklerini verem.

yol genişliği 64 bit

gerçek saat 200 mhz

etkin saat 800 mhz

band genişliği 6400 Mb/s

775 soket

bu işlemciyi takarsam çalışır mı?

Pentium Dual Core E5300 2.6GHz 2MB Cache 800FSB 45nm İşlemci

yardımm lutfenn

arkadaşım ii diyosun da benim anakartın bus hızı ile bu işlemci ''galiba'' uymuyor.anakartım 800 mhz bus hızı (tam emin değilim ama işte yukarda hepsi var) bu 1066mhz uyar mı uymaz mı ben emin değilim elimde kalsın istemiorum

arkadaşım ii diyosun da benim anakartın bus hızı ile bu işlemci ''galiba'' uymuyor.anakartım 800 mhz bus hızı (tam emin değilim ama işte yukarda hepsi var) bu 1066mhz uyar mı uymaz mı ben emin değilim elimde kalsın istemiorum

dostuum ben sordum senın yapacagın en ıyı secım e 4400 ile e 4600 arası 800 mhz fsb bu cpu lar senınkıne uyuyor

intel pentium dual core intel pentium d'nin uzatılmış hali değil mi çift çekirdekli olması gerekmio mu?google görsellerde intel pentium d die aratınca cpu z programındaki intel pentium d işlemcisinin çift çekirdekli olduğunu gösterio kardeş emin misin

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...