Jump to content

Devlerin Yeni Kabusu: Sibernetik Silahlar


hayal@_kny

Recommended Posts

İnternet ağının güvenliği konusunda uzman Amerikan şirketi McAfee, Çin, Fransa, İsrail, Rusya ve ABD'nin düşmanlarının internet ağlarına saldırmaya yönelik ''sibernetik silahları'' olduğunu bildirdi.

İnternet ağının güvenliği konusunda uzman Amerikan şirketi McAfee, olası bir çatışma halinde bir ülkenin internet ağını kontrol altında tutmasını hedefleyen bir silahlanma yarışının gerçek bir tehdit oluşturduğunu açıkladı.

17562_275692940881_47312660881_4017537_8027850_n.jpg

McAfee, yıllık raporunda ele aldığı bu konuyla ilgili olarak, Çin, Fransa, İsrail, Rusya ve ABD'nin düşmanlarının internet ağlarına saldırmaya yönelik ''sibernetik silahları'' olduğunu bildirdi.

Yıllık raporda, ''Günümüzde silahlar nükleer değil, sanal ve herkes bu tehditlere kendini hazırlamalı'' uyarısı yer aldı.

Son zamanlarda siyasi nedenlerle siber-saldırıların artışının bir endişe kaynağı olduğu belirtilen raporda, bu saldırıların hedefleri arasında Beyaz Saray, ABD Savunma ve İç Güvenlik bakanlıkları ve ABD Başkanının korunmasından sorumlu Federal Polisin yer aldığı ifade edildi.

Bir siber saldırıdan su ve elektrik dağıtım şebekelerinin, telekomünikasyon ve mali sektörler gibi altyapıların da etkilenebileceğine işaret edilen raporda, ''Gelişmiş ülkelerin çoğunda temel altyapı hizmetleri internete bağlıdır ve yeterince korunmamaktadır'' uyarısı yer aldı.

Kaynak: http://www.netpano.com/haber/3819/Devlerin/yeni/kabusu/Sibernetik/silahlar/

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...