Jump to content

Ipad'ı İlk Biz Yaptık.


siranusta

Sizce Tasarım Kime Ait ?  

22 members have voted

 1. 1. Apple & Çin

  • Apple
   9
  • Çin
   13


Recommended Posts

Çinli Bir firmanın Ipad'ı 6 ay önce piyasaya sürdüğü ve bir fuarda ürünün tanıtımını yaptığı haberleri Ipad bekleyenleri şoke etmişti ve yapılan açıklamalar da şok üstüne şok yaşatacak gibi.

Çinliler İpad'i Çıkmadan Taklit Etti 'İlk Biz Yaptık' Savunmasına Geçti

cinliler-ipad-i-cikmadan-taklit-etti-ilk-biz_b.jpg

Apple'ın Devrim Yaratan Tablet Bilgisayarı İpad'i, Çinlilerin Daha Piyasaya Çıkmadan Taklit Ettiği Ortaya Çıktı.

Apple’ın devrim yaratan tablet bilgisayarı iPad’i, Çinlilerin daha piyasaya çıkmadan taklit ettiği ortaya çıktı.

Son yılların en çok beklenen cihazı olan iPad’e benzer cihazlar altı aydır Çin’de satılıyor. Dokunmatik ekranlı iPad’e benzeyen cihazı daha lansmanı yapılmadan klonlamaları Çinli üreticiler için yeni bir kilometre taşı olarak görülüyor.

iPhone’a benzeyen ve ondan daha büyük bir cihaz olan iPad’in Çinli versiyonu Shenzhen Great Loong Brother Industrial tarafından yapıldı. Firma, Apple’ın taklitçi olduğunu iddia etti. Şirket yöneticisi Huang Xiaofang, “Bizimki gibi aynı ürünü neden yaptıklarını anlamadık” dedi. iPad’e benzeyen Çinli ‘P88’ ağustosta piyasaya sunuldu. Geçen yıl Berlin’de düzenlen bir fuarda da sergilendi. iPad’den daha kalın ve ağır olan P88’in ekranı da biraz daha büyük, işlemcisi daha hızlı, hafızası daha geniş. iPad’in aksine, USB girişi de bulunuyor. Fakat pil ömrü sadece 1.5 saat. iPad’in pil ömrü ise 10 saat. Apple, giriş seviyesindeki yeni ürününün iki ay içinde 499 dolardan piyasaya sunulacağını açıklarken, Huang P88’in Grean Loong Brothers’ın web sitesinden hemen satın alınabileceğini kaydetti

kaynak.haberlercom

Link to comment
Share on other sites

Apple de olmayan özelliklere sahip bir Tablet PC geliştirilmiş ve Apple piyasaya çıkmadan 6 ay önce piyasaya çıkmakla kalmamış Teknoloji Fuarında da yerini almış bir çalışma.

Microsoft'un tekel olmasını sindiremeyen Apple Kendisi Tekel olmaya çalışıyor

Bunun olması çok iyi oldu bence en azından Apple Tekel olmadığını anlar :dribble: Serbest piyasa olsun ve Rekabet olsun ki Bizler faydalanabilelim.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...