Jump to content

Windows 10 Pro -v1703 -x64

relati7ity
 Share

Recommended Posts

• relati7ity changed the title to Windows 10 Pro -v1703 -x64
kerem2018, 2 saat önce yazdı:

Teşekkürler. Güncelleme yapmaksızın, driver'lar için bir öneriniz var mı?

Otomatik driver güncellemesi açık,

Güncelleme yapmaksızın, format sonrası, işlemleriniz sırasında, driverleriniz otomatik olarak güncellenecektir.

Bunun dışında, eğer driverlerinizi son sürüm isterseniz, setup ile kurulum yaptıktan sonra,

Double driver ile yedekleyip, bi dahaki formatta, rahatça geri yükleyebilirisiniz.

Edited by relati7ity

Elllerine sağlık, çok güzel düşünülmüş bir çalışma.

Ben genel olarak Windows 10 1903 ve 1909 sürümler ve öncesinin daha randımanlı, daha az yer kaplayan, daha pratik, daha sevimli,
ince ayar ve temizlik işlerinin daha kolay yapıldığı sistemler olarak  düşünürüm ve tercih ederim.

Bu açıdan çalışmanı takdir ile karşıladım. İndiriyorum, kuracağım ve muhakkak yorum yapacağım.

GELELİM BEN OLSAYDIM FASLINA; Mağazayı ve EDGE'yi komple silerdim. Update'i komple kapatırdım.

Zaten indirdikten sonra bu üç işlemi yapmayı düşünüyorum. Ellerine sağlık. Teşekkürler.

NOT: Çalışmanı, paylaşımını yap, olumsuz eleştirilere ses çıkarma, sakinliğini bozma. Kazanan sen olacaksın. Başaracaksın.

• Like 4

kerem2018, 3 saat önce yazdı:

Teşekkürler. Güncelleme yapmaksızın, driver'lar için bir öneriniz var mı?

driverpack online installer işini görür kral 

ama dikkat etmende fayda var bazı 3.parti yazılımlar kuruyor uzman kipinde ayarlarsın

Edited by xwin7

NAMIKABI, 18 saat önce yazdı:

GELELİM BEN OLSAYDIM FASLINA; Mağazayı ve EDGE'yi komple silerdim. Update'i komple kapatırdım.

O zaman bir sonraki çalışmam, birazda olsa, dediğiniz gibi olacaktır.

Mağaza ve Edge'yi komple kaldırırım fakat, Update'yi bilerek tamemen kapatmıyorum. Sadece "UsoSvc" hizmetini devre dışı bırakıyorum.

Nedeni ise; bu şekilde yapınca Otomatik Sürücü Güncellemesi ve Mağaza Uygulmaları Güncellemesi aktif kalıyordu.

Ayrıca bazı gerekli dosyaların Update Denetmelesi ve yüklemesi için, Update sisteminin biraz açık kalması gerekiyor.

Örnek verecek olursam; .NET Fremework gibi uygulamaların Web tabanlı .exe dosyası veya isteğe bağlı özellikleriden, istenilen özelliğin eklenebilir olması için, gerekli.

Bu ve buna benzer bazı şeyler için, sadece "UsoSvc" hizmetini devre dışı bırakıyorum. 

Not = Ayarlara girdiğinizde ve Update sekmesini tıkladığınızda, ayarlar kapanıyor bu sistemde. // "UsoSvc" devre dışı olduğu için.

Güzel yorumunuz ve öneriniz için teşekkürler.

Saygılarımla...

KHEDIRA, 23 dakika önce yazdı:

görev çubuğunu şeffaf yapmak için reg var mı? eline sağlık güzel çalışma bu arada.

Şeffaf yapmak için reg kaydı girildi, ayarlarda saydamlık açıksa, görev çubuğu saydam olarak kalır. Bunun dışında, reg kaydı elimde fakat sadece eski sürüm Windows 10'larda çalışıyor... Yeni sistemlerde işe yaramaz...

Kusura bakma bazı sıkıntılardan dolayı yorum için geciktim.

Ben hem ventoy hem de 2. HDD den kurulum yöntemi hem de WinPE'den (KMPE) 3 farklı kurulum gerçekleştirdim. (Yıllardır bu 3 kurulum yöntemini kullarım)

Üç farklı kurulumda da masaüstüne hiçbir görsel gelmedi. Masaüstü simgeleri bomboştu (çöp kutusu dahi yoktu) 2017 yılının klasik Win 10 masaüstü resmi vardı.

Şimdilik bu kadar yorum yapmış olayım.

Sistemi kuran arkadaşlar yorum yaparlarsa sevinirim.

NOT: Sanırım yanlış ISO paylaştın.

Edited by NAMIKABI
NOT Eklendi

NAMIKABI, 3 saat önce yazdı:

Kusura bakma bazı sıkıntılardan dolayı yorum için geciktim.

Ben hem ventoy hem de 2. HDD den kurulum yöntemi hem de WinPE'den (KMPE) 3 farklı kurulum gerçekleştirdim. (Yıllardır bu 3 kurulum yöntemini kullarım)

Üç farklı kurulumda da masaüstüne hiçbir görsel gelmedi. Masaüstü simgeleri bomboştu (çöp kutusu dahi yoktu) 2017 yılının klasik Win 10 masaüstü resmi vardı.

Şimdilik bu kadar yorum yapmış olayım.

Sistemi kuran arkadaşlar yorum yaparlarsa sevinirim.

NOT: Sanırım yanlış ISO paylaştın.

Masaüsütü simgeleri zaten yok. Extra bir wallpaper eklenmedi. Sadece masaüstüne Araçlar klasörü atar. Bunu sizde atmamış olabilir. Yanlış iso yüklemedim ama indirip kontrol ederim. Kurulum yapan arkadaşlar mesaj yazarsa sevinirim dediniz, kimseden ses soluk çıkmadı. Bakalım...

Edited by relati7ity

relati7ity, 18 saat önce yazdı:

Masaüsütü simgeleri zaten yok. Extra bir wallpaper eklenmedi. Sadece masaüstüne Araçlar klasörü atar. Bunu sizde atmamış olabilir. Yanlış iso yüklemedim ama indirip kontrol ederim. Kurulum yapan arkadaşlar mesaj yazarsa sevinirim dediniz, kimseden ses soluk çıkmadı. Bakalım...

Görsellere bakınca kurulacak olan sistemde de aynısı olacak diye düşündüm. 

Demek reklam ile gerçek farklı olabiliyormuş. (Tüketici Haklarına başvuracağım.😄)

Bu kadar uzun tanıtımda görsellerin sizin sisteminizde olduğu ve bizim kuracağımız sistemin masaüstü sadeliğini yazmanızı beklerdim. 

(Bu arada masaüstünde hiçbir simge olmasını anlayamadım. Çöp kutusu bile yok. (Biz çöplerimizi nereye atacağız 😄)

Eline sağlık, sade ve güzel bir sistem olmuş.

Sistemi kuran arkadaşlarda iki kelime yorum yaparsa sevinirim. (Çünkü ben Update, Mağaza ve EDGE'yi sistemden komple kaldırma gibi bir huyum var. Yani kaldırdım.)

NAMIKABI, 44 dakika önce yazdı:

Görsellere bakınca kurulacak olan sistemde de aynısı olacak diye düşündüm. 

Demek reklam ile gerçek farklı olabiliyormuş. (Tüketici Haklarına başvuracağım.😄)

Bu kadar uzun tanıtımda görsellerin sizin sisteminizde olduğu ve bizim kuracağımız sistemin masaüstü sadeliğini yazmanızı beklerdim. 

(Bu arada masaüstünde hiçbir simge olmasını anlayamadım. Çöp kutusu bile yok. (Biz çöplerimizi nereye atacağız 😄)

Eline sağlık, sade ve güzel bir sistem olmuş.

Sistemi kuran arkadaşlarda iki kelime yorum yaparsa sevinirim. (Çünkü ben Update, Mağaza ve EDGE'yi sistemden komple kaldırma gibi bir huyum var. Yani kaldırdım.)

Çöp kutusunu isteyen geri getirebilir. (Kişiselleştir-temalar-masaüstü simgelerini göster tiklerini işaretleyip, uygula) Normalde ben, çöp kutusu kullanmıyorum. Neredeyse 3 senedir, shift+delete yapıyorum. Bu yüzden, sistem editlerken yaptığım bazı işlemlerden biri çöp kutusu simgesini kaldırmak oluyor. Masaüstümde birşey görmek istemiyorum, wallpaper dışında.

Not = Görsellerde bile masaüstü simgeleri yok ve araçlar klasörü mevcut. ( İçerik, arkaplan dışında reklamdakinin aynısı :) )

811bb7w.png

Edited by relati7ity

tapfer, 16 dakika önce yazdı:

Ellerinize sağlık güzel çalışmaya benziyor. Sistemi indirmeyi düşünüyorum. Ama Görev çubuğundaki saydamlık benim hoşuma gitmiyor. Saydamlığı Kapatmak için hangi reg ayarı girmeliyiz? Veya sizde varsa eklermisiniz? Saygılarımla.

Ayarlardan kapatabilirsiniz.