Jump to content

Netbook 1024X768 Çözünürlükte Kullanın Windows7

saglikci_salih
 Share

Recommended Posts

• 4 hafta sonra ...
  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• 4 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...

slm dostum rapidten silinmiş hot file açılmıyor diyenelr için

win7 için

http://www.samsung.com/download/FileView.aspx?cttfileid=2505090&type=Computer&typecode=11&subtype=Notebook&subtypecode=1102&model=NP-N130&filetype=DR_nb&language=

Edited by yeniceli2001

• 1 ay sonra...
  • 4 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

hocam ona da gerek yok artık regeditten yapabilirsiniz yanlız gma 945-950 ekran kartı olan netbooklar içindir.

tarif ettiğim yolu yaparsanız sonuca ulaşırsınız.birde yazdıklarımı sonuna kadar okumadan işleme geçmeyin

öncelikle

1-Regediti acın

2-Regeditte düzen den bul u tıklayın

3-Sonra çıkan arama kutusuna " Display1_DownScalingSupported " yazıp aratın. isterseniz tırnak içine aldığım yazıyı kopyala yapıştırda yapabilirisiniz. tırnak işaretleri hariç

4-altaki üç kutucuğu anahtar, değerler ve veri kutularını işaretleyin.ve sonrakini bul deyip aramaya başlayın biraz uzun sürüyor.

5-hemen sağ kutuda aradığımız reg ayarını görmeniz lazım. buldunuzsa devam edelim.

6-üzerinde cift tıklayın veya değiştir deyin

7-değeri "0" dır. bunun yerine değeri "1" yapın ve tamam deyin çıkın

8- ve yeniden başlatın yeniden başlattığınızda sisteminiz 1024X768 çözünürlükte cıkacaktır.

bu yöntemi yeni buldum. güle güle kullanın. xp de de işe yarıyor haberiniz olsun. ben denedim oldu lakin windows işletim sistemi olduğu için yedek alıp yapmanızı öneririr.kolay gelsin

kullandığınız işletim sistemi ne hocam windows 7 ise olmaması imkansız ekran nasıl acılıyor.reg aramasını bitirince aşağı yukarı yaparak kontrol edin mutlaka ardır. gma 945 veya 950 ise

bu aşağıdaki kodu not defterine kopyala yapıştır. sonra farklı kaydet de cözünürlük.reg yap ismini sonra not defterinin rengi değişecek yeşil olacak bu reg ayarının üzerine çift tıkla tamamdır. daha basit yol

Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Services \ ialm \ Device0] 
"Display1_DownScalingSupported" = dword: 00000001 
"PruningMode" = dword: 00000000

Edited by saglikci_salih

kullandığınız işletim sistemi ne hocam windows 7 ise olmaması imkansız ekran nasıl acılıyor.reg aramasını bitirince aşağı yukarı yaparak kontrol edin mutlaka ardır. gma 945 veya 950 ise

bu aşağıdaki kodu not defterine kopyala yapıştır. sonra farklı kaydet de cözünürlük.reg yap ismini sonra not defterinin rengi değişecek yeşil olacak bu reg ayarının üzerine çift tıkla tamamdır. daha basit yol

Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Services \ ialm \ Device0] 
"Display1_DownScalingSupported" = dword: 00000001 
"PruningMode" = dword: 00000000

Hocam ne yazıkki buda işlemiyor..

İki kez format attım.....

İşletim sistemim windows xp pro

işletim sistemi ile alakalı olabilirmi acaba...

edit :Ben konuyu yanlış anlamış olabilirmiyim

yani şu anlamda

1024x768 oluyor ekran ama

scrooll ile kaydırmak gerekiyor.. tam ekrana sığmıyor....

Edited by naturel

Arkadaşlar everest ultimate yada live linux cd si ile monitor marka ve modelini öğrenin ve uygun driveri indirip kurun bu şekilde ayarlara o monitörün desteklediği çözünülürlükler eklenecektir. Normalde tak kullan monitorleri tanıyor fakat bazı modellerde bu tür sorunlar olabiliyor. Kolay gelsin.

• 4 hafta sonra ...

LG X140 netbook kullanıyorum windows 7 yüklü İntel GMA 3150 ekran kartı var regedit ayarını yaptım çözünürlük şuan 1024x768 ama ekran biraz bulanık ve yazılar küçük, yazıları büyütmeye çalıştığımda bilgisayar kafayı yedi.

• 1 ay sonra...

Arkadaşlar Neden netbook ekranndan 1024x768 yapmaya çalışıyorsunuz görüntü kalitesi yarı yarıya düşüyor netbook ekranı küçük geliyorsa bir lcd display almak yeinde olacak 17" gayet fevkalade işinizi görecektir... şunuda belirteym benim ekran ==>1024x576 :))

birde driver manuel yüklensin demişsiniz yüledim ekran açılmadı eski driver a dönmek zorunda kaldım

Valla bende LG X130 var. 2Gb Ram takılı. 250Gb diskli olan. Teknosa'dan almıştım 499 liraya.

21.5" AOC FullHD LED ekranda 1920 x 1080 çözünürlükle 6 aydır kullanıyorum. Şu ana kadar o 1024 x 600 ekranı kullansaydım herhalde gözlerim haşat olurdu.

Herkese tavsiye ederim. Kocaman ekranda dizi, film izliyorum. Internet'te gayet sorunsuz koca ekranda, sağa sola kaydırmadan dolaşıyorum.

Niye gözlerimi yorayım ki ? Değil mi ?

• 1 ay sonra...

slm salih kardeşim bna ilk yayınladığın driver tekrar yayınlarmısın yeni bulduğun yöntem hplerde olmuyo vede samsung sitesinde verilmiş ona girmeye çalışıyorum samsung engellemiş girişi :S
driver i tekrar upload edicek varmı ?