Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Autoplay Media Studio Eğitim Seti

M@Mİ
 Share

Recommended Posts

AutoPlay Media Studio Eğitim Seti

Merhaba arkadaşlar...

Yeni bir eğitim setini sizlere sunuyorum. Son yıllarda çok populer olan AutoPlay Media Studio programını kısaca tanıtayım sizlere. AutoPlay Media Studio programı Indigorose firmasının hazırlamış olduğu interaktif cd menüleri hazırlamak için tasarlanmış bir devasa program diyebiliriz kısaca. Peki neden devasa diyorum çünkü bu program ile sınırlı değilsiniz programlama bildiğiniz sürece sadece cd menüleri değil istediğiniz bir çok uygulamayı geliştirebilirsiniz. İşte en güzel yanı burası bence. Peki AutoPlay Media Studio, hangi mantıkla dil ile çalışıyor nasıl işliyor biraz da bunlardan bahsedelim. AutoPlay Media Studio, lua denilen script dili tabanıyla çalışıyor. Lua da son yıllarda çok populer duruma geldi. Özellikle oyun geliştiricileri tarafından tercih ediliyor. Peki bu script dili nedir? Script dilleri, programlamayı kolaylaştırmak, zenginleştirmek, kısa zamanda iyi işler çıkarmak için vb. c ve c++ gibi programlama dilleriyle geliştirilen dillerdir diyebiliriz kısaca. Gerçekten işler script dilleriyle kısalıyor ve kolaylaşıyor. Neyse biraz da eğitim setinden bahsedelim. Eğitim setim 4 ana kategoriye ayrıldı ve toplam 22 dersten oluşuyor. (tabi bunda zaman faktörü çok büyük etken: :D) Az gibi görünebilir ama AutoPlay e yeni başlayanlar için mükemmel bir kaynak. Bu eğitim setinle birlikte programlamada öğreneceksiniz. Dersler temel ve anlaşılabilir bir şekilde anlatıldı. Hergeçen gün yeni bilgiler öğrenmek dileğiyle ...

İyi çalışmalar...

1zq4u1f.jpg

2iut7p2.jpg

demhl5.jpg

dgklxh.jpg

zl27oj.jpg

MEDİAFİRE:
http://www.mediafire.com/?yhztzwnzmei
http://www.mediafire.com/?nyznwjwgmjt
Turbobit:
http://turbobit.net/4o6jukhmeb8g.html
şifre:  www.tnctr.com
Alıntıdır..! Edited by MostWanted

=) emek bizden takdir sizden =)

Emeğiniz için cidden teşekkürler.. bir sonraki sette daha fazla uygulama demişiniz. Bu da güzel.. o uygulamalarda otomatik sayfayı birden fazla yapar mısınız?... yani ana menüdeki listeyi tıklayınca (sizin eğitim setindeki gibi) direkt videoya geçmese. bir sonraki durakta da listelerin olduğunu hesap ederek yani.

Örn: Ana menüdeki listede

9. SINIFLAR

10. SINIFLAR

11. SINIFLAR

12. SINIFLAR menüsünde..

her sınıfın alt listelerini de düşünürsek:

9. SINIFLAR

a. I.Ünite

b. II. Ünite

c. III.Ünite..

vs. gibi..

ve ancak bunlara tıkladıktan sonra yeni açılan sayfada:

a. I.Ünite:

ı. Sunular

ıı. ödevler

ııı. yazılılar

bu listeye tıklayınca istenilenler açılsa...

anlatabiliyor muyum?...

lütfen bu konuda bir örnek uygulamayı es geçmeyin..

Not: Bu arada ilk setteki örnek uygulamayı bire bir yapmay açılıştım. şu toplama çıkarma çarpma örneğini.. ancak proje/genel işlevlere eklediğiniz kodları ekledim. ama 13. sıra idi sanırım.. ordan dolayı OK. dediğim halde sorun çıkarmıştı...

Yardımınız için teşekkürler...

Emeğiniz için cidden teşekkürler.. bir sonraki sette daha fazla uygulama demişiniz. Bu da güzel.. o uygulamalarda otomatik sayfayı birden fazla yapar mısınız?... yani ana menüdeki listeyi tıklayınca (sizin eğitim setindeki gibi) direkt videoya geçmese. bir sonraki durakta da listelerin olduğunu hesap ederek yani.

Örn: Ana menüdeki listede

9. SINIFLAR

10. SINIFLAR

11. SINIFLAR

12. SINIFLAR menüsünde..

her sınıfın alt listelerini de düşünürsek:

9. SINIFLAR

a. I.Ünite

b. II. Ünite

c. III.Ünite..

vs. gibi..

ve ancak bunlara tıkladıktan sonra yeni açılan sayfada:

a. I.Ünite:

ı. Sunular

ıı. ödevler

ııı. yazılılar

bu listeye tıklayınca istenilenler açılsa...

anlatabiliyor muyum?...

lütfen bu konuda bir örnek uygulamayı es geçmeyin..

Not: Bu arada ilk setteki örnek uygulamayı bire bir yapmay açılıştım. şu toplama çıkarma çarpma örneğini.. ancak proje/genel işlevlere eklediğiniz kodları ekledim. ama 13. sıra idi sanırım.. ordan dolayı OK. dediğim halde sorun çıkarmıştı...

Yardımınız için teşekkürler...

ornek bı calısma yaptım umarım ıstedıgın gıbıdır. ornekte 9.sınıf 1.unıte sunular bolumlerı calısmakta burdan yardım alabılırsın.

Please register to see this content.

Edited by zero6310

ornek bı calısma yaptım umarım ıstedıgın gıbıdır. ornekte 9.sınıf 1.unıte sunular bolumlerı calısmakta burdan yardım alabılırsın.

Please register to see this content.

ya arkadaşım Allah razı olsun yardımın için. umarım dökümanlarımı bu örneğe yerleştirebilirim. bunun için uğraşacağım. ama yapamazsam tekrar size müracaat edeceğim..

çok teşekkürler..

Edited by enesce

• 2 ay sonra...

Eline sağlık arkadaşım. Bu programı biliyorum çok kapsamlı esnek bir program. Bir ara bir şeyler yapmaya çalışıyordum ama pek başarılı olamıyordum. Bu eğitim setiyle daha kaliteli şeyler yapabileceğimizi umuyorum. Teşekkürler.

• 4 hafta sonra ...

Eline Saglık.İlk Part Bitti.İkinci Partas Bakıyım Dedim Hemen İndi Beklemeden.Bu iyi Oldu.

MEDİAFİRE:
http://www.mediafire.com/?yhztzwnzmei
http://www.mediafire.com/?nyznwjwgmjt[/CODE]

• 2 years yıl...
  • 2 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
  • 3 ay sonra...
  • 2 hafta sonra ...
  • 3 ay sonra...
  • 3 hafta sonra ...