Jump to content

Pc Ye Osx86 Mac Sistemi Kurucakların Bilgisine

kensopoy

Recommended Posts

Arkadaşlar Size Şu konuda yardımda bulunayım. ilk öncelikle bu bölümde bulunan aa bak pc ye kuruluyormuş ben şu macosx versiyonunu indireyim diye saatler harcayarak indirmeyin. çoğu arkadaş bilmiyor. ve indiriyor. sonra reset atıyor bilgisayar açılmıyor gibisinden. sorunlarla karşılaşıyor. size tavsiyem ilk önce

İşlemci Modeli :

Anakart Modeli:

Ram Kaç GB:

Ekran Kartı Modeli :

Lan (Ethernet) Modeli:

Ses Kartı (Sound) Modeli:

veya Laptop İse markası ve özellikleri yazmaları ve hangi osx86 sürümünü indirdiklerini söylemeleri, eğer indirmediler ise bu parçaları yazıp bilgisini aldıktan sonra kurmalarıdır. şu anda 2 haftadır. 30 iş yerine sorunsuz olarak PC ve Laptop bilgisayarlara sorunsuz kurulum aptım (Wriless Kartlar Hariç Belirli Modellere Veriyorlar. Çalşma Aşamasında) sizden ricam kurmaya heveslendi iseniz sadece buraya parça bilgilerinizi yazını size yardımcı olmaya çalışalım. Ama indirmeden önce!

ve mutlaka maouse ve kılavyelerinin USB olmasına dikkat edin yok ise 3tl ye dönüştürücü alıp öyle kurmaya çalışmalarıdır bazı versiyonlarda ps2 kılavye ve mous yüzünden kitlenme oluyor ve donuyor ama bazı versiyonlarda destek veriyor siz yinede işinizi sağlama alın arkadaşlar...

Not: Bios'tan AHCI modunu akrif hale getirip öyle kurun. olamayanlar ellemesinler.

Macosx Leopard İdeneb 10.5.8 sürümün sorunsuz kurulduğu sistem tarih 26 Şubat 2010 Günü Sorunsuz Kurulum yapıldı..

Intel Pentium D.Core E6500 2.93 GHz 1066MHz 2MB

88,00 USD

137,28 TL

Gigabyte G31M-ES2L 1600 FSB/DDR2 S+V+GL+16X 775pin Rev.1 Rev.2 Ethernet çözüldü driver

51,00 USD

79,56 TL

Kingston HyperX 2 GB 1066 MHz DDR2 RAM CL5

62,00 USD

96,72 TL

Sparkle 9600GT 1 GB 256Bit GDDR3 Dual DVI 16X

104,00 USD

162,24 TL

Samsung 320 GB 7200 RPM 16MB SATA2

46,00 USD

71,76 TL

LG LG-GH22NS40/50 22X Sata Dvd-Rw Siyah

29,00 USD

45,24 TL

Asus TAB41 350W ATX Kasa (Gümüş-Siyah)

64,00 USD

99,84 TL

KDV

124,67 TL

TOPLAM

817,31 TL

ya bize bunun yöntemini (nerden neye göre bakacağımızı) açıklasan daha kolay olmaz mı? bu kadar adamla tek tek uğraşmak zor olmalı ve uzun zaman alır senin için?

aslında fazla bildigimden değil sadece biraz ingilizcem ve teknik servis mantıgım var mac'ide bildigim için kolay buluyorum ama anakart markanı google'a yazıp

Örneğin Google'a şunu yazabilirsiniz..

P5-KPLAM-SE OSX86 yazdığınızda aynı anakartın markasından kuran olursa onunla ilgili souçlar aynı şekilde ekran kartı , ses , ethernet arama içinde geçerli.

ethernet markası kext yazıp

realtek 8139 kext yazdıgında sonuca ulaşmak mümkün

sitede olarak, (Driver için )

Geniş kapsamlı içerik
donanım uyumluluğu ve daha önce kuranların ansiklopedi yaptıkları wiki
tabi bazı donanımlar bu sitelerde olmuyor onuda biraz ingilizce birazda donanım bilgisi ile halletmeye çalışıyorum

arkadaşlar, bir kaç deneme sonucunda ve kensopoy kardeşimin yardımlarıyla iATKOS v7'yi sistemime kurdum.. Hiç bir driver sorunu da yaşamadım.. Şu an size iATKOS'tan yazıyorum..Gerçekten kullanışlı.. Teşekkürler kensopoy.. :)

aitkos v7 de masaüstüne ulaşmış bulunmaktayım öncelikle kensopoy 'a ve yardmı geçen tüm arkadaşlara çook teşekkürler...

şuan mac ten yazmaktayım... crossover üzerinde çalışıyorum...

birde tr pack :D

kurulum sonrası ilk başlamada karıncalı bozuk ekran alan olursa ekran kartının tam modeline göre seçim yapsın ...

bende öyle düzeldi..

sadece ses tanımadı oda Realtek ALC889A .....

• Replies 357
  • Created
  • Last Reply

İşlemci Modeli : Amd Sempron AM3 140 3.23 GHZ oc işlemci
Anakart Modeli: GIGABYTE MA785GM-US2H, AMD 785G, DDR2, PCIExp 16X, Socket 940 AM2+, ATI HD4200
Ram: 5 GB ddr2 ram
Ekran Kartı : Hd4200

Öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.Wİndows 7 64 bite göre daha mı performanslı olur daha az performanslı mı?

İşlemci Modeli : Amd Sempron AM3 140 3.23 GHZ oc işlemci

Anakart Modeli: GIGABYTE MA785GM-US2H, AMD 785G, DDR2, PCIExp 16X, Socket 940 AM2+, ATI HD4200

Ram: 5 GB ddr2 ram

Ekran Kartı : Hd4200

Öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.Wİndows 7 64 bite göre daha mı performanslı olur daha az performanslı mı?

MA785GM-US2H North 785G/South 710

* Yükleme Metodu: iDeneb v1.6 10.5.8 lite edition Voodoo 9.5.0 kernel

Bu linkten indirebilirsin veya google a "iDeneb v1.6 10.5.8 lite edition" yazdıgında çıkar indirtikten sonra yavaş şekilde yazman gerekir dvd'ye

* Ses: AppleHDA driver from iDeneb (Otomatik Tanıması Gerekiyor.)

* AĞ: Realtek R8111 (from install disc) Kurulumda Seçiceksin Yada Otomatik Tanıycak. tanımaz ise

* SATA & IDE: Stock SATA drivers work fine use apple ATA for IDE. (ATA ve ID ayarı yapmadan Sorunsuz Çalışır)

* Firewire, eSata, USB, Gigabit LAN all work DVI and VGA work at limited resolution (1024x768) from ATI 4200 onboard video firmwire esta usb gigabit lan hepsi çalışıcak fakat u anakartın üstündeki ati 4200 ekran kartı en fazla 1024 x 768 çözünürlükte çalışıcak.. eğer on board değil ise ekran kartın ona göre buraya güncelleme yaparım.

mac driverleri kext denile dosya uzantısı ile yüklenir

indirme adresi :

Please register to see this content.

indirtikten sonra dosyayı açında görüntü olur. install kext dersin sadece o yolunu gösteririsin tabi bazıları öyle olmaz kendi yükleyicileri vardır veya elinle editlemen gerekir. yükledikten sonra sorunun hallolması gerekir. osx86tools.png

ayrıca bilgim dahilinde cevap vermeye çalışayım. MAC işletim sistemi genelde grafik işi yapanlar ani çok pixelli çalışanlar kullanıyor fakat normal işler içinde kullanılabiliyor. güncel pc oyunlarını artık uyarlıyorlar. performans açısından ancak ve ancak devamlı kullanan kişiler anlar. ama virüs ve mavi ekran derdi yok ve kolay kolayda göçmüyor. sistem sağlam. çekirdeği tekrar yazmışlar sanırım onun için bayağ bir hız artışı olmuş ben hem xp hem mac kuruorum açılışta otomatik soruyor. xp den daha stabil çalıştıgı gerçek win7 yi bilemiycem çünkü daha kurma şansım olmadı.

gigabyte anakartı olanlar biraz daha kolay kurabiliyor. daha bir uyumlu nedense ama yinede diğer anakartlarda kurulabiliyor.

orjinal sitesi wiki adresi yani anakartınızın uyumlu olup olmadıgına bakabilirsiniz. ve hangi yükleme yöntemini yapmanız gerektigini zaten yazıor bende hafifi türkçeye çeviriyrum anlamayan arkadaşlarım için ben en son leopard versiyonu olan 10.5.8 versiyonunda söylüyorum (leopard) snow leopard değil!

wiki :

forum (bayagı bilgi mevcut tavsiye ederim) :

ethernet markasını yazarsanız sevinirim haricimi yoksa anakart üzerindemi diye

İşlemci Modeli :core duo e7400 2.8 ghz

Anakart Modeli:foxconn g31 mxp-k

Ram Kaç GB:4 gb

Ekran Kartı Modeli :Nvidia Geforce 9400GT

Lan (Ethernet) Modeli:Gigabit Lan, Realtek RTL8111B/RTL811D

hangi macosx versiyonunu indireyim acaba....

anakartın ve işlemcin çok uyumsuz senin anakart modelinden kuran olmamış fakat.

kuranlar ise senin anakart modelin olanlar kalyway efi kurmuşlar indirmek için

ve sorunsuz çalışmış kurarkende kernel versiyonu olarak vanillayı seçmen gerek. ekran kartını otomatik tanıması gerek tanımaz ise

ekran kartı driverini burdan indir:

).html

ethernet'te otomatik tanması gerek tanımaz ise

adresinden indrebilirsin ama ilk önce driverleri indirirsen flash a veya cd ye yazarsan daha sağlıklı olur.

destek içinde:

çift işletim sistemi kullanmak içinse zaten boot ekranı geliyor. bir tuşa basıtında otomatik mac veya hangi windows sistem varsa menü halinde çıkıyor sorunsuz bir şekilde işletim sistemine yönlendiriyor.

indirip kurup sonuçları yazarsanız seviniriz

İşlemci Modeli : QuadCore Intel Core 2 Quad Q6600, 2400 MHz

Anakart Modeli: Asus P5Q (3 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394)

Ram Kaç GB: 4096 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)

Ekran Kartı Modeli :ATI Radeon HD 3850

İşlemci Modeli : QuadCore Intel Core 2 Quad Q6600, 2400 MHz

Anakart Modeli: Asus P5Q (3 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394)

Ram Kaç GB: 4096 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)

Ekran Kartı Modeli :ATI Radeon HD 3850

bilgisayar bilgin nasıl kardeşim? bios güncelleme yapılması gerekiyor yapabilirmisin? ve hangi amaçla kurmak istiyorsun ?

site burda gerekli adımlar yazılmış takıldıgın yerde yardımcı olayım

bilgisayar bilgin nasıl kardeşim? bios güncelleme yapılması gerekiyor yapabilirmisin? ve hangi amaçla kurmak istiyorsun ?

site burda gerekli adımlar yazılmış takıldıgın yerde yardımcı olayım

bios guncellemesini yaparım sorun degil sadece deneme amaclı kuracagım bi nevi merak :)

bios guncellemesini yaparım sorun degil sadece deneme amaclı kuracagım bi nevi merak :)

tamam kardeşim takıldıgın yerde yardımcı olurum.

dostum bende casper nirvana cnvtp8600a var

hangi sürüm uyar ayrıca sanal makinada denemek istiyorum böyle şeyler okudum denedim ama görmedi ne öneririsin

teşekkurler.

1 ci mesajımda yazdıgım gibi kardeşim anakart modeli ekran kartı işlemci ethernet gibi bileşenlerini yazarsan daha iyi yardımcı olurum. teşekkür ederim.

İŞLEMCİ:İNTEL CORE2 QUAD CPU Q8200 2.33GHz

ANAKART:HP COMPAQ DX7500 (İNTEL AGTL+)

EKRAN KARTI:MSİ RADEON HD4650 1GB

RAM:4GB DDR2

SES KARTI:REALTEK ALC888/1200 İNTEL 82201JB ICH10

HDD:500 GB

MONİTÖR:HP 2009 20" LCD

BİOS:AMİ 5.11 (FİRMA AMERİCAN MEGATRENDS INC.)

AĞ KARTI:İNTEL® 82567V-2 GİGABİT

FARE:HİD UYUMLU USB ZATEN

KLAVYEDE:USB

EK BİLGİLER BİLMİYORUM GEREKLİMİ AMA YAZAYIM:

ANAKART CHİPSETİ:

KUZEY KÖPRÜSÜ=İNTEL EAGLELAKE G45

GÜNEY KÖPRÜSÜ=İNTEL 82801JR ICH10R

PC MARKA OLARAK ZATEN HP COMPAQ DX7500 MİCROTOWER

Öncelikle böyle bir konu açtığınız için sizi kutluyorum ve size teşekkür ediyorum.Tam aradığım konu :) Ben de laptobumda bu sistemi denemek istiyorum ancak kaldırıp kaldırmayacağı ve bu konuda neler yapmam gerektiği hakkında beni bilgilendirirseniz çok memnun olurum.Laptobum "Toshiba A200 1M4"...

Acer aspire one netbook um var mac os x kurmak istiyorum hangi versiyon uygundur.

wireless çalışır mı? markası broadcom. wireless çalışmazsa netbook a kurmanın anlamı kalmıyor. teşekkürler

Öncelikle böyle bir konu açtığınız için sizi kutluyorum ve size teşekkür ediyorum.Tam aradığım konu :) Ben de laptobumda bu sistemi denemek istiyorum ancak kaldırıp kaldırmayacağı ve bu konuda neler yapmam gerektiği hakkında beni bilgilendirirseniz çok memnun olurum.Laptobum "Toshiba A200 1M4"...

arkadaşlar 1 ci mesajdaki gibi tam konfigrasyonu yazarsanız sevinirim size daha iyi yardımcı olurum.

ve Konfigrasyonu yazan arkadaşlarıma toplu cevap vereyim hemde konu çok taşmamış olur. gün içindeki diğer konfigrasyonlarıda aldıktan sonra önerilerilerimi sizlere sunacağım. teşekkürler arkadaşlar.

işlemcim:pd945 3,4 ghz çift çekirdek

anakart :intel dp965lt

ram :kingston 667 mhz pc2 5300

ekran kartım :ati hd 3850 256 mb ddr3

ideneb - osx 1048 dvd sini denedim ama idenebde yükleyip yeniden başlattıktan sonra hdd yi felan görmüyordu sanırım

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...