Jump to content

windows xp açılmıyor

salute

Recommended Posts

Basitinden anlatayım boot yapman için...

Bilgisayarın açılırken hdd okumaya başlayan kısımda delete tuşuna dört beş sefer arka arkaya basıp (tek bir seferde basabilirsiniz.) Bios ekranı açılıacaktır. Menülerden Boot menüsüne gelin ve ardından ordan açılışta göreceği cd rom veya cdrw i birinci sıraya getireceksin getirmek için + - tuşlarını veya enterladığında açılan menüden cd rom veya cdrw i seçersin daha sonra f10 tuşu ile kayıtlı çıkış yaparsın.

Ardından bilgisayarın tekrar açılacak ve açılırken cdrom/rw içinde xp bootlu cd sini ilk göreceği için xp kurulumu açılacaktır. Oradan kurulu microsoft windows xp pro görür. ( eğer sistem tam göçmediyse) Orda onar diye bir R tuşu çıkacak altta. Basarsın ve sisteminin belirli klasörü hariç windowsu kurarmış gibi devam edip windowsunu açılır hale getireceksin.

Kolay gelsin .....

salute arkadasım Tabele sana cd den nasıl boot edip windowsunu nasıl onaracagını anlatmış fakat senin windows formatlama konusunda bi deneyimin yok gibi gözüküyor sana tavsiyem format işinden birazda olsa anlayan bi arkadasla beraber bişiler yapman yada onun yapması ve göz aşinalıgının olması bu sekilde sana anlatarak yaptırmaya kalkmak baya zor olabilir kanısındayım Arkadasım

salute arkadasım Tabele sana cd den nasıl boot edip windowsunu nasıl onaracagını anlatmış fakat senin windows formatlama konusunda bi deneyimin yok gibi gözüküyor sana tavsiyem format işinden birazda olsa anlayan bi arkadasla beraber bişiler yapman yada onun yapması ve göz aşinalıgının olması bu sekilde sana anlatarak yaptırmaya kalkmak baya zor olabilir kanısındayım Arkadasım

dostum xp kurulumunu açabilsem gerisi sorun değil. bitürlü xp kurulumu açamıyorum. ilgin için teşekkürler.

bence bıostan gırıpp once 1. boot u cd romm yapman lazım sanırım ondan sonra bence ılk yapacagın format atmak yerıne service pack1 ıcerıklı bı xp cd sı bulupp boot etmek daha sonra onune cıkan menuden kur onar cık dan onar ı secmek ve makınanınn komut sıstemıyle acılmasını beklemek daha sonra yapacagın tek sey komut satırına ckhdsk /r yapmak ve tamamlamasını beklemek buyuk ıhtımalle duzelecektır

Biosa girdiniz mi? Biosa girmenin işletim sistemi ile bir ilgisi yok. Yani işletim sisteminiz bozuk dahi olsa biosa rahatlıkla girebilirsiniz. ilk siyah ekranda yani master, slave ve sata aygıtları gösterdiği ekranda del tuşuna basın. Zaten monitörün alt kısmına bakarsanız orada del yazısını görürsünüz. Bu yazıyı gördüğünüz an dele basın. oradan tabele ustadın dediklerini yaparsınız..

Biosa girdiniz mi? Biosa girmenin işletim sistemi ile bir ilgisi yok. Yani işletim sisteminiz bozuk dahi olsa biosa rahatlıkla girebilirsiniz. ilk siyah ekranda yani master, slave ve sata aygıtları gösterdiği ekranda del tuşuna basın. Zaten monitörün alt kısmına bakarsanız orada del yazısını görürsünüz. Bu yazıyı gördüğünüz an dele basın. oradan tabele ustadın dediklerini yaparsınız..

biosu açıyorum ve tabela üstadın dediklerini uyguluyorum.ama yinede göstyermiyor xp kurulumu.

cdroom yada cd de bı problem olabılır mı baska makınada dene sansın varsa bece once bı cd yı dene cd de bozuk olabılırr

cd bozuk çıktı .yeni cd taktım ama bunda herhangi bi sorun olmadığı halde yine tanımadı.bu yüzden servise ******ürmekten başka çarem kalmadı. ilgin için teşekkürler.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...