Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Korsan Windows 7 Avı Resmen Başladı!

temmuz

Recommended Posts

• Replies 125
  • Created
  • Last Reply
Arkadaşlar benim bilgisayar modlu bios olmasına rağmen yakalandı.

Resmi aşağıda. Önerisi olan varsa sevinirim

..

Eğerki çöken modlu bios activation'ın yapılırken hatalı yapılmadıysa bu ilk avlanan modlu bios activation oluyor. Hemen telaşlanmamak lazım ama dikkatide elden bırakmadan web'de konuyu araştırmak, çözümler aramak lazım.

Neredesin istanbul82? Ne diyorsun bu son gelişme için?

Birde bunu deneyen varmı windows 7 kullancıları,bu program 11 Şubatta paylaşıma sunulmuş.Belki bu aktivasyon ve Bil Gatesi devre dışı bırakır diye düşündüm.

Windows 7/Vista Slic Loader v2.4.2

naycx10.jpg

Windows 7/Vista Slic Loader v2.4.2 | 5 mb 
Yeah, new Win7 activation toolkit. Just get yourself Windows 7 releases from GRP or WZT, choose one of the activation methods and youвЂTMre good to go. Read instructions first. Another one Windows 7/Vista Activator for:

* Windows 7 Ultimate x86 & x64
* Windows 7 Professional x86 & x64
* Windows 7 Home Premium x86 & x64
* Windows 7 Home Basic x86 & x64
* Windows 7 Starter x86
* Windows Server(R) 2008 Standard x86 & x64
* Windows Server 2008 R2 Standard x86 & x64
* Windows Server(R) 2008 Enterprise x86 & x64
* Windows (R) Small Business Server 2008 x86 & x64
* Windows Vista Ultimate x86 & x64
* Windows Vista Business x86 & x64
* Windows Vista Home Premium x86 & x64
* Windows Vista Home Basic x86 & x64
* Windows Vista Starter x86
Advantage:
1. Fast Install (since based on WMI script).
2. Single file.
3. Much smaller in size (since based on .NET Framework 2.0).
4. Slic can be added in bootmgr (Not recommended)
5. Cert & Slic option are together for OEM install.
6. Cert can be installed/replaced only.
7. Key can be replaced only.
8. Option to add your customised OEM info and logo.
9. Option to backup and restore your licence (preferred retail and wak).
Instructions:
1. Unzip
2. Follow steps in 'Mode of Activation' below
Mode of Activation:
1. OEM (Certificate & Key) install only where bios already (or modded) contains slic 2.1
2. Add slic 2.1 to Bootloader (0.97 grldr customised by Zsmin for me) with option (Default,Alternative, Low Memory, Debug, Forceful).
3. Add slic 2.1 to Bootmgr (No grldr means less time to boot, not recommended).
4. Certificate install where you want to replace certificate only.
5. Key install where you want to replace key only[/CODE]

[CODE]http://hotfile.com/dl/28144058/bca37c8/2.4.2SlcLdr.rar.html[/CODE]

Windows 7 işletim sistemleri için 'korsan avcısı' olacağı açıklanan KB971033 (WAT) güncellemesinin resmi olarak yayınlanmasının ardından yaklaşık olarak 24 saat geçti. Ve birçok meraklı arkadaşımız bu güncelleme ile kurulu korsan windows 7 sistemlerini test ettiler. Ve sonuç olarak bir-iki activation uçması dışında ciddi sonuçlar yaşanmadı. Ve hatta loader yöntemleri ile yapılan activationlarda dahi neredeyse sıfıra yakın bir etki gözlendi(Modlu bios yöntemlerinde etkili olmayacağı zaten ağırlıklı olarak düşünülüyordu). Bu durumda;

1-Microsoft ya balon uçurdu(Yapmak istediğide zaten bu idi) yada yapmak istedikleri konusunda başarısız oldu; girişimi fiyasko ile sonuçlandı.

2-Microsoft henüz bu konuda saldırılarını başlatmadı; korsan avcısı güncellemesinin esas işlevini ortaya çıkaracak düğmeye merkezi olarak henüz basmadı(Teknik olarak bunun ne kadar olabileceği konusunda emin değilim). Korsan kullanıcılara bir yandan lisanslı sisteme geçmeleri için fırsat verilirken(yada gerekli uyarı yapılırken) diğer yandan korsan kullanmakta ısrar edenlerin WAT güncellemesinin etkili olmadığını düşünerek tedbirsiz yakalanmaları sağlanmak isteniyor.

Sizce hangisi doğru? Yada başka nasıl olabilir?

Ben uzun zamandır yüzlerce PCyi 1,77 bootloader ile aktifleştiriyorum (hem normali hemde mefisto arkadaşımızın hazırladıklarıyla) Bios modlama hiç kullanmadım.

Dün denemek için önce yamayı indirdim yeniden başlattım sorun yoktu.Bir süre sonra birde microsoft siteden doğrulama denedim olan oldu aktivasyon uçtu.Bir dahada hiç bir loaderla olmadı,formatladım..

Demek ki bu yöntemi avlıyor,haberiniz ola..

Bir an önce yeni bir loader bulmak lazım...

Güncel Windows sürümleri ile Güncel olmayan Windows sürümleri benim nezdimde aynı olduğundan güncelleme alıp almaması pek dert değil. Elimdeki orjinal XP Pro'yu bile update etmiyorum. Korsanının olmasına da gerek yok. O kadar güncelleme ile Bitmediyse bu güvenlik açıkları ve performans ayarları; bundan sonra da bitmez. O yüzden hiç dert edilecek bir konuı değil. Elbet onu da aşarlar. Hatırlarsanız daha betası piyasaya sürülmeden hiç bir şekilde craklenip korsan olarak kullanılamayacak demişti microsoft. Ne değişti?? Gene bir şekilde cracklendi.

arkadaşlar bios modlama varken neden diğerleriyle aktive etmeye çalışıyorsunuz benbile bilgisayarla haşı naşir olmaya başlayalı 2-3 sene olan birisi olarak bunu yapa biliyorsam siz niye bios modlamayla işi halledip sorunsuz olarak kullanmıyorsunuz ben birde N.Ghost la yedegini aldım kafam rahat tavsi ederim

Kullandığımız anakartlar masaüstlerinde:foxconn G31MXP, dizüstlerinde:FL90-91,yeniler JHL90-91-JHT01 ler..

Tahmin edebileceğiniz gibi çok bilinen bir markanın yetkili teknisyeniyim.Orjinal os u win7 olanlarda zaten tüm anakartlar modlu olduğu için aynı anakartı kullanan herhangi bir tanesinin recovery den DVD yapıp bununla 10 dakikada lisanslı programlı fabrika değerlerine dönebiliyorsunuz.

notebook sektöründe çok söylenir:her pc nin recovery diski özeldir tamamen aynı bile olsa başkasına uymaz diye- tamamen uydurma.

Sorunumuz aynı konfigürasyona sahip ancak eski os lara sahip ürünler.Bunların anakartlarında bios slic olmadğı için mecburen loader çakmak zorundasınız.Yeniden modlamak bazen kısıtlı ( örneğin JHL90-91) bioslar yüzünden tamamen tehlikeli.Ya JHL90-91 in yeni biosunu çakacak -tabiiki boot logo on screen iz gidecek ve yeniden logo atacaksınız- yada benim yaptığım gibi mecburen risksiz olan loaderla yetineceksiniz..

İşte bu yüzden güncel loader arıyorum..

arkadaşlar bios modlama varken neden diğerleriyle aktive etmeye çalışıyorsunuz benbile bilgisayarla haşı naşir olmaya başlayalı 2-3 sene olan birisi olarak bunu yapa biliyorsam siz niye bios modlamayla işi halledip sorunsuz olarak kullanmıyorsunuz ben birde N.Ghost la yedegini aldım kafam rahat tavsi ederim

türkiyede daha pc snin bios menüsüne girmeyen okadar çok çoğunluk varki aklın durur ondan bilgi seviyesi çok az ondan yurt dışına göre rusya çin abd ab ******ürüyo nevaleyi çünkü adamlar orta okuldan beri uzaman pc donanım ve yazılım dersi alıyolar zorunlu pc ci olmasalar bile ön bilgileri olduğu için zorlanmıyolar..

Arkadaşlar tüm postları okudum. Bios modlama sistemi hakkında pek bir bilgim yok. Bir çok pc ye windows 7 kurdum ve crack işlemini aşağıda ki resimde ki programla yaptım. Ve crack gümledi yapıyorum yapıyorum her geçen gün bir gün azalarak windowsun yakalandını belirten uyarı çıkıyor. Bu konuda kalıcı bir çözüm henüz yok mu yoksa bilen arkadaşlar henüz denemi yapıyorlar programı yayınlamak için?

Please register to see this content.

Arkadaşlar tüm postları okudum. Bios modlama sistemi hakkında pek bir bilgim yok. Bir çok pc ye windows 7 kurdum ve crack işlemini aşağıda ki resimde ki programla yaptım. Ve crack gümledi yapıyorum yapıyorum her geçen gün bir gün azalarak windowsun yakalandını belirten uyarı çıkıyor. Bu konuda kalıcı bir çözüm henüz yok mu yoksa bilen arkadaşlar henüz denemi yapıyorlar programı yayınlamak için?

Adsız.jpg

'Aşağıdaki resimdeki..' demişsin ama aşağıda resim yok. Unutmuşsun.. Resmi bir an önce koymanda yarar varki aynı loader'i başka arkadaşlarda kullanmış olabilirler. Bu durumda olanlar sistemlerindeki mevcut olana fazla güvenmesinler ve bir an önce -seninde yaptığın gibi- crack için yeni loader arasınlar.

Bu konuda yorum yapmaya gerek yok aslında çünkü, bu hacker, crackerlarla yazılım firmaları arasında...Biz bu savaştan faydalanıyoruz.Taraf değiliz.Şu kadar var ki bu hiç bitmeyecek bir kısır döngü.Bunu herkes biliyor.Bu yüzden daha fazlasını yapabileceği halde yumuşak bir takım önlemlerle bizleri lisanslı yazılıma yönlendirmeye çalışıyorlar zannediyorum...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...