Jump to content

Anakart çalışmıyor

polat1989

Recommended Posts

arkadaşlar elimde biostar 945gz anakart var anakartın sorununu bi türlü çözemedim.anakarta bütün kabloları takıyorum çalışmıyor 12V güç girişini çıkarınca çalışıyor ama malum o olmadanda olmuyor

anakartın üzerinde hiç bi yanma yollardan kopma gibi hiçbirşeye rastlayamadm. o kadar araştırdım ama bu konuyla ilgili hiç bşr içeriğe rastlayamadım yardımlarını bekliyorum

arkadasım bende bilgisayarcıyım kendi çapımda anakart arızalarını yapabiliyorum ama bnm ilk defa basıma geliyor böyle bşy yapmadıgım şe ykalmadı kondansatörlerdede bşy yok işte burası arızalıdır diebileceğim hiç biyer yok

arkadasım bende bilgisayarcıyım kendi çapımda anakart arızalarını yapabiliyorum ama bnm ilk defa basıma geliyor böyle bşy yapmadıgım şe ykalmadı kondansatörlerdede bşy yok işte burası arızalıdır diebileceğim hiç biyer yok

bilgisayarcı tecrübe açısından senden daha iyidir onu anlatmak istedim ona öyle bişeygelmiş ve tamir etmişse aklında kalmışdır tecrübeli bi bilgisayarcıya git başka çaren yok anakart sadece kondansistörden oluşmaz genelde dediğin hata mosfetden olur

mosfet1.jpg

güç kaynagının 12 v kanalını cıkarınca calısırosa guc kaynagında bır problem olabılır baska bır kaynak bulup dene ondada yapıorsa anakart ta dır arıza . denemeden hemen arıza anakartta deme bence

arkadaşlar 5 yıldır bu işi yapıyorum içinden çıkamadıgım birtek bu oldu bunuda affınıza sıgınarak yardım istedim nietiniz çamur atıp karalamaksa cvb yazmayın arkadaşlar asla ve asla 4 4 lük bem herşeyini bilirim diemezsiniz muhakkak bilmediginiz bşyler çıkabilir normaldir tnc üyelerine yakışmayan hareketler sergiliyorsunuz cvblarınızda eksik kalsın

arkadaşlar 5 yıldır bu işi yapıyorum içinden çıkamadıgım birtek bu oldu bunuda affınıza sıgınarak yardım istedim nietiniz çamur atıp karalamaksa cvb yazmayın arkadaşlar asla ve asla 4 4 lük bem herşeyini bilirim diemezsiniz muhakkak bilmediginiz bşyler çıkabilir normaldir tnc üyelerine yakışmayan hareketler sergiliyorsunuz cvblarınızda eksik kalsın

ne sayıyon millete anlamadım çözümü anakart tamiri yapan biyerde ara buraya göre sorduğun şey çok fazla bilgi seviyesi olarak cevep bulamaman normal zaten bende teknikerim ama bunun nedeni çok olabilir görmeden ölçmeden kimse münencinlik yapamaz ...

ne sayıyon millete anlamadım çözümü anakart tamiri yapan biyerde ara buraya göre sorduğun şey çok fazla bilgi seviyesi olarak cevep bulamaman normal zaten bende teknikerim ama bunun nedeni çok olabilir görmeden ölçmeden kimse münencinlik yapamaz ...

bnm burada kimseye bşy sayma gibi bi niyetim yok arkadaşlara bi soru sorduk senden de bilgisayarcımı olur gibisinden laflar ediyolar bnm kızdıgım konu bu onlara kalsa sende bilgisayarcı değilsin.sadece yapabilecegim bi müdahale falan varmı die konu açıyoruz işitmedigimiz söz kalmıyor helal olsun vallahi hepinize gercekten helal olsun :clapping:

arkadasım camur atıp karalayınca saan benım elıme ne gececek ... sen buraya bu konuyu acıorsan ınsanların dusuncelerıne saygı gostermelıısn . ben konuyu okudum ve bu sekıl dusundum ... belkı guc kaynagında arıza vardır dıe bu dusuncemıde sızınle paylastım ... ama demekkı paylasmamak gerekıor artık ... veya belırlı kısılere yardım etmek gerekıormus

Kimse Kimseye Hakaret etmesin ! Sorunun nedeni Anakartınızın Transistör veya Chip hatasından kaynaklanmaktadır. istanbulda iseniz perpada taraflarında bu arızaları 20 - 25 liraya yapan dükkanlar var gidip gösterebilirsiniz.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...