Jump to content

Türk Futbolu Nereye Gidiyor ?

viper75

Recommended Posts

Bir Fenerbahçe taraftarı olarak GS ve FBnin avrupada başarılı olmasını isterim herzaman aslında bunların haricinden herhangi bir Türk takımıda bir başarı elde etmeli avrupada

Bugün oynanan iki maçta son andan kaybettik tur şansımızı GS nin maçında bariz hakem hatası vardı hakkı yendi FB maçını izleyemedim :) ama dinlediğim kadarıyla onunda şansı yaver gitmedi

Sonuçta bir Uefa kupasınada daha başında veda ettik. Gerek büyük takımlarımızın yüksek transfer harcamaları ve tesisleşme faaliyetleri göz önüne alındığında avrupadan tek farkımız oyun olduğunu görüyoruz aslında bunun nedenide ligler arasındaki kalite farkında geliyor ama yine harcanan o kadar paraya verilen bu kadar desteğe yakışmayan sonuçlar aldılar.Umarım önümüzdeki senelerde en azından bir kez daha Uefa kupası kaldırabiliriz şampiyonlar ligi diyemiyorum çünkü daha bir çok fırın zinciri ile işimiz bitmedi :) Sizce Türk Futbolu hem lig takımlarımız hemde milli takım düzeyinde ilerde neler yapabilir yapması gerekir ?

Bunlar göz boyuyor.Başka birşey değil.El yumruğunu yiynce ne olduklarını anlıyorlar.Bulmuşlar birkaç yalaka gazete ve yalaka yazar kendileri çalıp kendileri söylüyorlar.Elenince de yok hakem hatası yok sakatlıklar yok bilmem türlü bahaneler.İnanın bana bizde 4 büyük yok.Sadece kendini büyük sanan 4 takım var o kadar.Saygılarımla

Gaatasaray Transferde İyi İmzalar Attırdı Bir Fenerbahçeli Olarak Alex Haricinde Transfer Denilecek Adam Yok. Bizim Aziz Başkan Beceremedi Bu Transfer Meselesini..

Galatasaray Çok güzeldi ama bu asistanlar (birde pozisyonlar iyi göerünsün diye koyuyolar) kasıtlı olarak vermedi.. Fenermaçını izlemedim.. malum kaldil gecesi..

Bunlar göz boyuyor.Başka birşey değil.El yumruğunu yiynce ne olduklarını anlıyorlar.Bulmuşlar birkaç yalaka gazete ve yalaka yazar kendileri çalıp kendileri söylüyorlar.Elenince de yok hakem hatası yok sakatlıklar yok bilmem türlü bahaneler.İnanın bana bizde 4 büyük yok.Sadece kendini büyük sanan 4 takım var o kadar.Saygılarımla

Üstüne söz söyleyecek olan ?

güiza :D :D :D

Şaka bir yana neye göre 1. sınıf zaten pozisyonunda çok iyi bir oyuncu olsa Türkiyede durmaz veya gelmez ayırca Türk oyuncu olarak bir çok genç yetenek var malsef sadece anadolu takımları bu tarz oyunları oynatabiliyor yeni oyuncu bonservisden tasaruff maksatlı ama aslında büyük takımlarında genç ve yerli oyuncuya daha çok değer vermeleri gerektiğine inanıyorum

Öncelikle futbolda son 20 yılda kazandığımız bir iki başarıyı hatırlayalım.

Bunlardan ilki 2000 yılında Galatasaray'ın UEFA Kupası'nı kazanması.

İkincisi 2002'de Dünya üçüncüsü olmamız. Ve sonuncusu da 2008'de yarı final oynamamız.

Evet...Kimilerimize göre, "Türkler futbolda yeni bir çığır açtı. Açıyor. Açacak..." demeçleri vermeye neden olan bu başarılarla son 20 yılı tükettik.

Türkiye 10 milyonluk bir ülke olsa belki bu başarılar bize yetebilir.

Ancak 70 milyondan fazla kendi nüfusu ve 5 milyondan fazla da Avrupa'daki insanı ile Türkiye büyük bir potansiyel. Bu ülkenin insanı haftanın yedi günü futbol ile yatıp kalkıyor.

Madalyonun öte yanı şöyle görünüyor:

2004 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda Türkiye yok.

2006 Dünya Kupası'nda Türkiye yok.

2010 Dünya Kupası'nda Türkiye yine yok.

1990 öncesi Türkiye milli takımı tarihini hepimiz biliyoruz. Şerefli yenilgiler dönemi.

2009/2010 sezonunda Şampiyonlar Ligi'nde ülkemizi temsil eden Beşiktaş evindeki bütün maçlarını kaybetti. Grubunda sonuncu olabildi.

Bugün futbolumuzu milli takım ve kulüpler bazında mercek altına alma zamanı.

Yeni savaştan çıkmış avuç içi kadar ülke Bosna'nın arkasında kalıp, 2010 Dünya Kupası trenini neden kaçırdığımızı tartışma zamanı.

Özeleştiri yapma dönemi.

Eğri oturup doğru konuşmak gerekirse. Türk futbolu tarihin hiç bir döneminde olmadığı kadar kirlenmiş durumda. Futbolcuların hak ve hukukuna dikkat eden yok. Kulüp başkanları istedikleri gibi takımları yönetiyor. Türkiye'de hiç bir futbolcu ay başında maaşını alacağından emin değil. Bu futbolumuz şuana getiren önemli nedenlerden biri.

Türkiye'de yabancı kökenli futbolcuya gösterilen ilgi yerliye gösterilmiyor. Hele Almanya'da yetişenlere zerre kadar değer verilmiyor. Almancı damgası ile dışlanıyor. Bugün Türkiye'de yaşadığı dışlanma ve uğradığı haksızlıklar nedeniyle çok sayıda Almanya doğumlu gencimiz futbolu bıraktı.

Laf kalabalığı Türk futboluna hakim. Kelime oyunları ile gerçekler çarpıtılıyor. Fenerbahçe'nin üst üste kaybettiği maçlar nedeniyle başkan Aziz Yıldırım'ın aslında iki pas yapamayan futbolcuları eleştirmesi gerekirdi. "Biz size bu kadar parayı niye verdik?"diye onlara çıkışması lazımdı. Aynı şey Galatasaray ya da Beşiktaş'ta oynayan futbolcular için de geçerli. Bu takımlarda aldığı parayı hak etmeyen, orta yapmayı, top stop etmeyi bilmeyenler var.

Bugünden tezi yok Türk futbolu kendini sorgulamaz ise bizi daha kötü günler bekliyor.

Türk medyasının da hastalıkları görüp, korkuzca yazması gerekiyor.

Bizim futbolumuz neden bir İngiliz, İspanya ya da İtalya ligi gibi zevk vermiyor?

Türkiye Süper Ligi'nde neden Almanya 2. Ligi'nin altında futbol oynanıyor?

Bunları sorgulamamız gerekli.

Türk futbolunun içindeki kirli çarkın dönmesi durdurulmalı.

Bu yapılmaz, futbolumuz kirli ruhlardan temizlenmez ise önümüzdeki dönemde futbol bizi üzen bir oyun olmaya devam edecek.

Not=Alıntıdır

2000 Yılı aslında o kadar çok şeyi gösterdiki bize..Futbol başarısını ne ticari nede sosyal başarıya dökemeyen bir takım ve yalakası bir medya.Akabinde gelen saçma sapan transferler ve harcanan milyon dolarlar..

Senelerdir yapılan hep sözümona süslü trasferlerle taraftarın ağzını kapatıp günü kurtarmak..Galatasaraylıyım ama takımımdan utanıyorum ve bundan sonra asla ve asla Galatasaray'a ait hiç maçı izlemiyeceğim.Çünkü o takım ve yönetiliş şeklinden oyuncusuna kadar (istisnalar var) benim taraftarlığımı zerre adar haketmez.Ben harcanan paranın çokluğu değil iyi ama gerçekten iyi bi kaç oyuncu ve alt yapısına önem veren devbi klüp tutmak isterdim.Başkanı ikide bir çıkıp demeç vermeyen,oyuncusu zeminden hakeme kadar kötü sonucu sürekli bişeye bağlayan karakterde olan bir klüp istemiyorum ben..

Düşünün harcanan değerlerin çokluğunu,lüzumsuz oyunculara verilen şasnlarla yokedilen güzelim oyuncuları.Aydın Yılmazları,Serdar Özkanları,Mehmet Güvenleri,Olcan Adın,Gürhan Gürsoy,Cafercan Aksu,Cem Sultan,İsmail Köybaşı,Karşıyakadan gelen Rıdvan ve daha niceler..Haladiretsin bu takımlar yabancı sınırsız olsun diye..Çöplüğe dönüştürecekler ülkeyi farkında değiller.İnceleyin klüpleri ve şunu görün; sırf yabancı hakkını kullanmak için yabancı oyuncular alınıyor bunların vergileri ödenmiyor ve benim kardeşimin hakkını çalıyor.

Bu sistem böyle devam ettikce ben değil başarı takımlarımızda istikrarın ""i"" sini göremicez...Yazık bize yazık...

Bu hakemler olduğu sürece nereye gittiğimiz belli değil fifa nın ceza sahası içindeki pozisyonlarda orta hakemin görüş açısı kaybolduğunda pozisyonları daha iyi süzebilmesi için uygulamaya soktuğu çizgi hakemi uygulamasıda fos çıktı galatasaray maçını izleyenler görmüşlerdir saygılarımla

türk futbolu hiçbir yere gitmiyor her zamanki gibi olduğu yerde sayıp duruyor ama bazıları hala pembe rüyalar görüyor... bende bir GS li olarak dünkü uefa maçında çıldırdım adeta bari biz gidemiyorsak bile fener gitsin dedik oda olmadı neyse daha fazla konuşmak istemiyorum sonu iyi yere varmayacak çünkü :D ... Saygılarımla...

ya arkadaşlar az önce haberlerde okudum fbli taraftarlar gs nin gol yemesine sevinmiş küfürlü tezahuratlar yapmış tribünde ayıp ya vallahi ayıp sonuçta 2 takımda türk takımı ben dün bir gsli olarak 2 takımıda tuttum he gsli olmasam bile dün 2 takımı gene de tutardım lütfen kendinize gelin ya böle birşey olamaz burdaki lafım fblilere değil kimse yanlış anlamasın türk futbolunun ne kadar kötüye gittiğine dikkat çekmek istedim...saygılarımla...

Türk futbolunun ilerlemesi için bu ülkeye yabancı ne futbolcu nede teknik direktör hiçbir şekilde getirmeyeceksin bakalım sözde dört büyükler bu şekilde şampiyon olacakmı olmayacakmı anadolu takımları ile aynı seviyeye gelmiş olacaklar hiç olmazsa maddi olarak değilde sahadaki güçleri aynı seviyede olacak

FB ve GS elendi daum ve rijkarad ın nasıl umrunda olur ordan gelecek primi alamaz ancak ona üzülür olan yine taraftarlara olacak yok sakatlıklar yok hakkı yendi doğru GS ın hakkı yendi bir FB olarak bunu dile getrmek gerekir ama nasıl yendi sen 2 gol attında hakem geçersizmi saydı o hata olana kadar nerdeydin yatıp da onu bahane etmenin ne anlamı var ama şu gerçek ki TÜRK ün TÜRK ten başka dostu yok

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...