Jump to content

Amd Magny-cours 12 çekirdekli Işlemci


mucit41

Recommended Posts

AMD Magny-Cours 12 çekirdekli işlemci

amdgumus-logo.jpg


AMD "Magny-Cours" eBay'de göründü!


25.02.2010


AMD'nin merakla beklenen 12 çekirdekli işlemcisi sonunda göründü ama fiyatıyla "yok artık" dedirtti.

AMD'nin 'Magny-Cours' Opteron'ları eBay üzerinde ortaya çıkmaya başladı. Herkesten önce bu 12 çekirdekli işlemciye sahip olmak isteyenler ise hayal kırıklığına uğradı.

Satın almak mümkün ama teslim almak Mart ayına kadar mümkün değil. Çünkü satıcılar AMD ile anlaşmaları gereği resmi tarihten önce ürün teslim edemiyor. Bununla birlikte erken satış, hem reklam, hem böbürlenme için iyi bir fırsat.

12 çekirdekli Soket G34 Opteron 6100 işlemciler, şu anda 7700 dolardan satılık. Opteron 6174 de satılık ve 22 GHz hızındalar. Tyan TX46 kasa, S8812 anakart ve 4 yeni G34 soketi, 65 GB DDR3 bellek, 15.500 dolar! Ama 12 çekirdekli bu canavarlar zaten profesyoneller için. AMD'nin bu son canavarlarını satın alacak olan girişimcilerin kafasında verdikleri ücret değil, bu cihazlar ile yapacakları işler ve kazanacakları paralar var.

Bir başka sistem Tyan S8812 anakart, VX50 kassa, 128GB DDR3 bellek, 25000 dolara satılıyor.

Her işlemci birbirinin aynı mıdır?

AMD'den John Fruehe'ye göre AMD'nin yeni Magny-Cours Opteron işlemcileri, Global Foundries'den çıktı.

Dresden, Almanya'daki fabrikadan çıkan ürünler Malezya Penang'a gitti, orada pinler ve diğer kısımlar monte edildi. Ardından Singapur'a giden işlemciler test edilip ayrıştırıldı.

Üretimden çıkan işlemcilerin hepsi aynı kalitede olmuyor. Bazıları çok hızlı ve üstün performans sağlıyor, bazılarında ise sadece 8 çekirdek çalışıyor. İşte bu işlemciler kategorilere ayrılarak, hızları ve özellikleri belirtilerek farklı fiyatlarla satışa sunuluyor.

Özellikle çok az sayıda çıkan kaymak tabakası, overclock tutkunlarının iştahını kabartan ürünler. Zaten bazı çok özel müşteriler bu işlemcileri teslim almış, Ocak ayında parçaları almaya başlayan AMD OEM iş ortaklarına, şimdi Şubat sonu itibariyle malların tamamı ulaşmış.

bilisimcini
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...