Jump to content

Antivirüs - İnternet Security - Total Security!

qash

Recommended Posts

Arkadaşlar okuldaki bilgisayarlara antivirüs yüklemek istiyorum. Öğretmen Bilgisayarından Diğer bilgisayarlardaki virüs programlarını yöneterek güncelleştirme - tarama gibi işlemleri yapmak istiyorum... Biraz araştırdım antivirüs programlarında kasperde "Total Space Security " eset te "Remote Administrator 3.0" gibi programlar gördüm...

----Bu benim Bulmuş olduğum Total Space Security ve Remote Administrator 3.0 ya da workstation gibi virüs programları benim sorunumu halledebilecek yazılımlar mı?

----Bir yandan ben Bir yandan da sizler bana yardım eder misiniz bu programların full hallerini bulmama....

Kaspersky'nin kullanımını bilmiyorum ama Eset'in Remote Administrator 3.0'ı sizin için biçilmiş kaftan.Bütün bilgisayarlara aynı anda virüs taraması güncelleme vb işlemleri tektık ile yapabiliyorsunuz.Tam olarak emin olmamakla beraber bütün bilgisayarlar için güncellemeleri indirmek durumunda da değilsiniz,ana bilgisayara indirdiğiniz güncellemeler diğer pc'lere açıldıkları anda yükleniyor.Hatta programın şöyle güzel bir yanı var client'lerde antivirüs kurulu olmayan pcleri yine ana pc'den tek tık ile tespit edip yükleme işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz.

Saygılarımla.

Nence server 2003 kur tum makinaları domaine al tum makinalrın kontrolu sende olsun senden habersiz kuş uçmaz makina kacda acılmış ne yapılmış kacda kapanmış ne yuklenmiş ne acılmış nerelre girilsin girilmesiz nod32 2003 server için yuklersen oto zaten tum makinalra dagılır

okulda bi tane eski çift işlemcili 2003 var... burdan indirdiğim bir 2003 ü yükledim ona... bilgisayarı kapatırken, kapatma ekranı çıkıyor... ve soruyor neden kapatıyorsunuz altta bir metin kutusu var oraya birşeyler yazmadan tabi en az bir karekter olacak şekilde kapatmıyor bilgisayarı... bilgisayar sınıfındaki bilgisayarlarda da aynı soruyu sorarsa öğrenciler açısından zor olur.. bütün derslere ben girmiyorum... bütün bilgisayarlara 2003 ü nasıl yükleyeceğim ve ayarlamayı nasıl yapacağım hakkında biraz daha geniş bilgi verebilir misiniz...

bide bilgisayarlardan birine 2003 yüklesem bütün güncellemelerini yapsam... sonra imajını alıp diğer makinalara yüklesem bi sorun olur mu?

en güzeli net op school programı

ben öğrenciyim ama ben kurdum okula

internet cafe programı gibi

istersen hepsini bir anda kontroletme seçeneği de var

yani hepsini aynı anda güncelleyebilirsin

istersen fare ve klavye ye müdahale edebiliyorsunuz

yani bence bi deneyin

netop school ve netsupport bunları denedim ve şuan bilgisayarlarda netsupport yüklü olarak duruyor... Benim sorunum bu programlarla değil aslında... bütün bilgisayarlara format atalı 1 ay gibi bi süre oldu... tabi birine format attım imajı alıp diğerlerine yükledim... Benim asıl sorunum bütün pclerde deepfreeze 6,30 yüklü olmasına rağmen pclere virüs bulaşıyor ve deepfreeze ler iptal oluyor.. o yüzden bütün bilgisayarlardaki antivirüs programını ana makineden kontrol edebilmek istiyorum çünkü bütün bilgisayarları tek tek güncellemek zor olacaktır... bu şekilde hem hızlı ve çabuk olacak bi işlem olarak görüyorum. o yüzden netop ya da netsupport mantığı ile çalışan bi antivirüs arıyorum ... amacım antivirüs üstünden bilgisayarı yönetmek değil sadece virüslere karşı güncel tutmak istiyorum...

şuana kadar

eset remote administrator 3,15 ve kaspersky total security yi buldum... araştırmalarım devam ediyor... bu konuda bilgisi olan arkadaşların bilgilerine ihtiyacım devam etmektedir.. bilgilerini paylaşırlarsa sevinirim...

arkadaşlar şuan için elimde esetin remote administrator3 var... içinde nod321.lic isimli bi dosya var şifre niyetine ama full mü bilmiyorum... okuldaki ana pc ve öğrenci pc sine kurdum ama bağlantıyı sağlayamadım... ana pc ye server - öğrenci pc ye consol kurdum olmadı.. ana pc ye consol kurdum - öğrenci pcye server kurdum yine olmadı bi türlü bağlantıyı kuramadım... yardımcı olabilecek biri var mı bu konuda... elimde bi de symantec'e ait Sym.Client.Security.10.1.9000.9 da var ama kurulumunu beceremeoim bi türlü... yardımlarınızı bekliyorum...

okulda bi tane eski çift işlemcili 2003 var... burdan indirdiğim bir 2003 ü yükledim ona... bilgisayarı kapatırken, kapatma ekranı çıkıyor... ve soruyor neden kapatıyorsunuz altta bir metin kutusu var oraya birşeyler yazmadan tabi en az bir karekter olacak şekilde kapatmıyor bilgisayarı... bilgisayar sınıfındaki bilgisayarlarda da aynı soruyu sorarsa öğrenciler açısından zor olur.. bütün derslere ben girmiyorum... bütün bilgisayarlara 2003 ü nasıl yükleyeceğim ve ayarlamayı nasıl yapacağım hakkında biraz daha geniş bilgi verebilir misiniz...

bide bilgisayarlardan birine 2003 yüklesem bütün güncellemelerini yapsam... sonra imajını alıp diğer makinalara yüklesem bi sorun olur mu?

:) Allah iyiliğini versin tüm makialara server kurulurmu ya? Server 2003 u ole kafana gore kapatmassın adı surunde server surekli hizmet verir. Önce active directory u kuracaksın sonra ou yapıp kullanıcı acacaksın sonra yetkilendişrme yapacaksın sonra tum xp leri vistalaraı vs.. domain e katacaksın sonra npd32 server verisonunu yukleyeceksin acık tüm domainlere dagatacaksın o andan sonra bütün kontrol sende kim pc yi açmış kim nereye girmiş kim şurya girmesin kim ant,ivurusu update etmiş kimde virus var engellenmiş vs.. ama bu yazıyı yazdıgına gore 2003 server ın nasıl kullanıldıgını bilmiiyorsun ( zaten egitiminede milyarlar harcanıyor ) boşver net op metop bişiy kullan sen kolay gelsin

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...