Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

!İnternet Kopmasi!

soner4601

Recommended Posts

Arkadaşlar ben tek başıma net kullanıyordum arkdasım benden net çekti sorun olmadı ama baska bir arkadas notbookuna bizden koblo ile kendi evine accespoint bagladı o accespointi bağladıkdan sonra bnm pc her kapatıp yeniden başlattıkdan sonra bana net gelmıyor ama diğer arkadaslarımın hepsinde var netin gelmesi için swichten bütün ağ kablolarını çıkartıyorum sonra modemın kablosunu takıyorum sonra bnm kabloyu taktıkdan sonra net geliyor sonrada diğer kişileri takıyorum ama pc kapatık actıkdan sonra yine aynı sorun yıne yasanıyor.accespointin fişini çekiyorum ama yine aynı sorun devam ediyor.

modem model:airties rt-103

accespoint model:tp-link-tl-wr741

ağda accespoint dahil olmak üzere 5 cihaz bağlı 4 pc 1 acces point

bazılarının önerini vardı bana bu öneriler:

Elle IP vermek. yaptım ama yine bende net yok.

Accespointi ağdan çıkar dediler. yaptım ama yine sorun devam ediyor.

Modemi resetle dediler. yaptım ama sorun hala devam edıyor.

PCde modifiye xp (mxp)yüklüydü. orjinalyükle dediler yaptım güncellemeleride yaptım ama yine yok

SORUN ve GEREKLİ OLAN BÜTÜN BİLGİLER VARDIR HERHALDE.

Arkadaşlar Lütfen Yardımlarınızı Bekliyorum Yoksa Ya Ben Bu PCyi ÖLDÜRECEM Yada Bu PC Beni ÖLDÜRECEK

ŞİMDİDEN TEŞŞEKKÜR EDERİM....

:warning:

bende oluyor bu sorun ancak internet varken oluyor dosya ındırırken duraklıyor bırden doluyor sayfalar acılırken bazıları sayfa goruntulenemıyor hatası verıyor yenıleyınce duzelıyor v.b sorun nedır acaba

o snn ki ayrı bir olay ama bnm ki bambaşka ıp mi alamıyor artık nasıl bir şey bilmiyorum artık orasını

Bu olay saçma ama bende de 1 saat de 1 bazen net kopmaları oluyor. 8 mps net e geçtik. Upload yapdığığımızda bağlantı kopuyor buna bende bazen katlanamıyorum söliğim. Sorun bizde değil bence TTNET sorun.

Mehmet Emin icin gizli taniklik yapabilirim ;) Sahsen tanik oldum netinin gittigine :p

benzin döküp yak komple sistemi :-))) şaka bir yana ilk önce direk kendin bağlantı kur dene sonra teker teker diğerlerini sisteme dahil et eğer bundanda bir şey çıkaramazsan sorun ttnet te saygılar

Mehmet Emin icin gizli taniklik yapabilirim ;) Sahsen tanik oldum netinin gittigine :p

Yiğit de biliyor sohbet ediyoz arada net gidiyor nasıl birşey bu. Sorunu sürekli netin en ucra köşelerinde araştırıyorum. Birkaç çözüm önerisi buldum;

1. Kabloları değiştirin

2. Telefon hat yapılandırmasını kontrol edin

3. Teknik servise başvurun veya mesaj atın.

Bunların hepsini yapdım. Teknik servis gelicek bakalım halâ koparsa TTNET'i seviyorum :)

bence kullandığınız her ağ için ağ profili oluşturmanız lazım ve her profil için özel seçenek belirlemeniz lazım onuda modem gelişmiş ayarlarınızdan yapmanız gerekir çakışma olduğu için kopmalar oluyor diğeri çalışırken bir diğerini engelleyebiliyor port ayarlarını modemden yapmanız lazım aynı int cafelerdeki gibi araya belki dağıtıcı lazım olabilir saygılar

bence kullandığınız her ağ için ağ profili oluşturmanız lazım ve her profil için özel seçenek belirlemeniz lazım onuda modem gelişmiş ayarlarınızdan yapmanız gerekir çakışma olduğu için kopmalar oluyor diğeri çalışırken bir diğerini engelleyebiliyor port ayarlarını modemden yapmanız lazım aynı int cafelerdeki gibi araya belki dağıtıcı lazım olabilir saygılar

Olabilir ama tek kullanıcı 5-6 tane internet ağı bu sölediğinizi doğruluyor

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...