Jump to content

Bilgisayar F1 Basılmadan Acılmıyor Bi Bakarmısınız

mesut akdeniz

Recommended Posts

arkadaşlar bu konu ilgimi çekti şöyle bir soru sorayım size bir arkadaşta bir pc var bu f1 hatası vardı bende 14-15 yıllık bilgisayar kullanıcısıyım bende pilden dedim amma velakin pil sıfır takmama rağmen gene aynı ileti geliyor her defasında tarih geri gidiyor bu donanımsal bir hatamıdır yazılım hatasımıdır virüs ar ise bu sorunu ben nasıl halledebilirim yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Biosla hiç uğraşma pc normal aç sağ alt köşedeki saat ve tarih kısma tıkla ordan saatini ayarla ve bir süre durumu takip et geri gitmiyorsa problem yok eğer geri gidiyorsa online bir virüs taratması yap bulursa kendi temizliyor "bitdefender online scan" sorun devam ediyorsa format at yeniden işletim sistemi yükle.Sorun kalmaz.

Birde pili iyi bir yerden aldıysan taktıysan yandaki bios sıfırlama campırlar ile oynamadıysan bios tarih ve saat ayarları bozulmaz.Şayet bozulduğundan eminsen yazılımsal olarak düşünürsen o zaman format atmadan önce hdd ve cd rom sürücülerin power kablolarını çıkar ve biosa gir ve tarih ve saati ayarla bak altta hdd ve cd rom görmüyorsan f10 la saveleyip çık bir müddet pc el sürme 2 gün sonra tekrar aç pc ni biosa gir herşey normal görür zaman ayarlarında kayma yoksa pc ni kapat söktüklerini tak ve format at sorun kalmayacağını göreceksin.Selametle kal sorunsuz kal ve bir daha sorun yaratmamak için bios ayar ve donanımla uğraşma olduğu gibi uzun süre sağlıklı kullanman dileği ile.

• 2 hafta sonra ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...