Jump to content

Müzik Çalar

KintaRo
 Share

Recommended Posts

Bu kezde AMS ile mp3 dosyaları üzerindeki kontrole bir örnek hazırladım. Liste yükleme, Ses açma, kapama, Durdur, duraklat. Tasarım basit kendinize göre düzenleyebilirsiniz. Kodlara bu sefer açıklama yazmadım. Neyin neye yaradığını deneyerek bulabilirsiniz. Ekstra olarak örnek olsun diye delete tuşu ile listedeki seçili şarkıyı silme olayını ekledim. Geliştirilmeye açık bir projedir. İlgilenirseniz devam ettirebiliriz.

Ekran Görüntüsü:

qttemphp2356.png

Proje dosyası:

http://www.tamotomatik.org/dosya/muzik_calar_v1.zip[/CODE]

• Like 2

Sağolun fakat dediğim gibi tasarıma öylesine yaptım önemli olan kodlar ve geliştirme, tabi tasarımda geliştirmeye dahil. AMS'den anlayan anlamayan herkesin Tasarım, Kodlar, Buttonlar vs hakkında önerisi ve çalışmasdı olursa ekleyerek geliştirebiliriz. Amacım ortak birşeyler yapmak, yaparken öğrenmek, güldürürken düşündürmek :p beklemedeyim.

• 4 hafta sonra ...

Önce şunu bitirelim sonra ona geçelim istersen MC_ECEL saolsun çok güzel bir tema hazırladı, onun üzerinde değişiklikler yapıp yakında ilk versiyonu burdan yayına sokacağız ;-)

görsellik ön planda olmadığı halde görsellikten bahsedenleri kınıyorum kendin istediğin gibi değiştir. önemli olan çalışmadır.

ben şunu isterdim ileri geri sardırma nasil yapılabilir. çünkü müzik başlıoyr devam ediyor sardırma yok bu konuda yardım lüfen

• 3 hafta sonra ...

Müzik Çaları biraz editledim :) Daha kullanışlı ve güzel oldu ekran görüntüsü ve eklediğim düzelttiğim özellikler aşağıda;

ekranalntsc.png

Değişiklikler;

-Play/Pause ile Ses Aç/Ses Kapat butonları birleştirildi.

-Şarkının progressini gösteren bi progress bar eklendi.

-Şarkıya İleri/Geri Sarma özelliği eklendi.(5 saniyedir.Bunu kendiniz ayarlayabilirsiniz..)

-Şarkı bittikten sonra sonraki şarkıya geçme eklendi.(Karışık veya tekrar etme modu da ekleyebilirdim.Fakat sabah sabah onun tasarımına üşendim :) Eğer birisi eklerse bende komutlarını yazabilirim :) )

-Butonların üstüne gelince Paragraf çıkması yerine Tooltip eklendi :) (Kintaro'cum bundan sonra bunu kullanırsın artık :) )

-Ses butonu düzenlendi.Başlangıçta müziğin sesine göre açılmıyordu.(Kintaro Audio.SetVolume'nin max değeri 255, 100 değil :) )

-Küçük kod ve gui düzenlemeleri..

Değişiklikler bu kadar.Ve dediğim gibi eğer birisi tasarımını yaparsa "Karışık" ve "Tekrar Et" modlarını da yapabilirim..

http://rapidshare.com/files/401536604/muzik_calar_v2edit.talha.rar[/CODE]

Audio.Seek(CHANNEL_BACKGROUND, SEEK_BACKWARD, 5);

ben buradaki 5 degerini hazır kodunda value olrak geçiyordu yazmazsam çalışmaz sanıyordum yeni ögrendim sarma süresiymiş :D neyse önemli değil birşeyi daha ögrenmiş olduk sagol talha kardeş

hah böyle daha iyi olmuş. sesin sonunun 100 olduğu fikrine nerden kapıldım bilmiyorum :) Ayrıca halen Paragrafın tooltip'ten daha şık olduğunda ısrar ediyorum. Timer'le mouse'ada sabitlenebiliyor hem :p

Talha kardeş butonlarda sorun var. şarkıyı seçip play butonuna bastıgım zaman pause butonu gözüküyor ama şarkı çalmaya başlamıyor durdurmak için pauseye basıncada hata veriyor sıfır yazıyor şarkıyı sadece çift tıklatınca çalıyor

Aslında sorun yok :) Kintaro sadece listbox'a çift tıklayınca çalışsın diye ayarlamış bende bozmadım.O senin hata dediğin yere gelince bnm dalgınlığa gelmiş :) Pause butonundaki Dialog.message komutunu kaldırırsan sorun olmaz ;)

Çözdüm olayı OnDoubleClickteki lerini On Select kısmına yapıştırdım hem çift tıklayınca çalıyor hemde play butonu ile kurcalamak lazımmış biraz. sagol yardımın için talha kardeş

Öneriler Doğrultusunda Geliştirdim.Eklenenler;

-Karıştır/Tekrar Et Mod eklendi.

-Programın açılışta hangi klasörden seçilebileceği eklendi.(Ayarlar kısmı)

-Yeni SliderEx plugini kullanıldı.Eğer sizde yoksa aşağıdan indirip kurunuz yoksa proje açılmaz!

-Küçük kod düzenlemeleri..

Link:

http://rapidshare.com/files/403324894/muzik_calar_v3edit.talha.rar[/CODE]

Plugin Link:

[CODE]http://rapidshare.com/files/403325679/SliderEx.rar[/CODE]

Ve lütfen Allah rızası için şuna bir tasarım yapsın :) Hadi iyi günler :))