Jump to content

Msn 2009 Sorunu

Recommended Posts

arkadaşlar msn 2009 katılımsız hale getirdim masasütüne kısayolda atıyor düzgün bir şekilde çalışıyor fakat degişik bir sorun var exe tıkladıgımız zaman aynı zamanda sfx içindeki dosyaalrıda exe bulundugu yere çıakrtıyor yani sanki exe sag tuş buraya çıkar demiş gibi oluyor ben anlamadım bu konuyu yardımcı olabilirmisiniz

işte katılımsız msn link veriyom

http://rapidshare.com/files/382065536/Messenger_Live_2009.exe.html

hacı kusura bakma uyuyordum :D

a3pfty.jpg

yanlış bilmiyorsam böyle olacaktı.

---

seçeneklere ulaşmak için winrarda SFX arşivi oluştur dedikten sonra gelişmiş sekmesinde SFX seçenekleri var, ordan .exe dosyanı istediğin şekilde biçimlendirebilirsin.

NOT: eğer kurulum dosyalarını tek parça haline getirip ondan sonra kurulum yaptırıyorsan çıkartılacak yola %TEMP% yazarsın, altındaki "çıkardıktan sonra çalıştır" kısmına da kurulumu başlatacak dosyanın sessiz kurulum parametresini verirsin :)

verdigim rapid dosyasını indir bir bak istersen veya kodları yazim sana x.bat içerigini

cmdow.exe @ /hid

start /wait msiexec.exe /i "Contacts.msi" /qn

start /wait msiexec.exe /i "crt.msi" /qn

start /wait msiexec.exe /i "dw20shared.msi" /qn

start /wait msiexec.exe /i "Messenger.msi" /qn

start /wait msiexec.exe /i "RichUpload.msi" /qn

start /wait msiexec.exe /i "wllogin.msi" /qn

kardes söledigini yaptım ama bu sefer program fileste windows live içinde messenger diye bir klasööre atıyor

yine bir anlamı kalmadı çünkü hdd yer kaplıyor sadece kuracak kurulum dosyasırını atmayacak bir biyere yardımcı olaiblirmsin

a3pfty.jpg

yukardaki resimde modlar bölümünde pakedi geçici klasöre aç

seçenegine bir çentik koyarsan temp klasörüne çıkartır.

kurulum tamamlandıktan sonrada otomatik olarak siler.

walla benim bildiğim kadarıyla hepsini tek tek yazacan kardeş ben öle yapıom yanii :) tek tek dosyaları yaz en sonda bat dosyasını yaz bak bu benim msn 9 un bat dosyası buna göre yaparsın şimdi 25 mb boşuna eklemeyeyim :)

cmdow @ /HID

start /wait msiexec.exe /i Messenger.msi /qb

cls

start /wait msiexec.exe /i Contacts.msi /qb

cls

del Messenger.msi

del Contacts.msi

del x.cmd

eğer katılımsız.exe nin hemen yanına çıkartıyorsa sorun katılımsız yapma şeklindedir. yani sen winrar kullanmışsın hatan olabilir. sitedeki anlatımdan faydalan derim.

dosyayı çıkartma yolunu %TEMP% olarak belirle. Sistem geçici dosyalarını silerken onlar da silinir. zaten çoğu program bu yöntemi kullanıyor :)

yani diyeceğim şudur ki, dosyaların silinip silinmemesi o kadar da önemli değil geçici klasörde oldukları müddetçe. sistem dosyaların gereksiz olduğu kanısına vardığında sana sormadan siler zaten. senin ekstra bir çaba sarfetmene gerek yok.

dosyayı çıkartma yolunu %TEMP% olarak belirle. Sistem geçici dosyalarını silerken onlar da silinir. zaten çoğu program bu yöntemi kullanıyor :)

yani diyeceğim şudur ki, dosyaların silinip silinmemesi o kadar da önemli değil geçici klasörde oldukları müddetçe. sistem dosyaların gereksiz olduğu kanısına vardığında sana sormadan siler zaten. senin ekstra bir çaba sarfetmene gerek yok.

söyledigini yaptım %TEMP% yazdım msn kurulu oldugu yere çıakrıyor x.bat cmdow vs kurulum dosyaalını sebebini anlaymadım

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...