Jump to content

Usb Flas Disk Koruması ?

hacibaba44

Recommended Posts

arkadaşlar benim bi arkadaşımın başı usb flaş disk virüsleriyle belada bilgisayarcıya gitmiş bilgisayarcı adam flası korumalı yapmıs ama ben çözemedim ?

1.flasın içinde güvenli diye bi dosya var

2.flas'a o güvenli dosyası içine kopyalama yapabiliyorsun

3.güvenli dosyası hariç kopyalama olmuyor

BUNUN HAKKINDA BİLGİ İSTİYORUM...

ŞİMDİDEN TEŞŞEKKÜRLER

flash diskte güvenli diye klasör açması önemli değil bence autorun dosyası ve virüsleri silmesi lazım bunun için usb disk securty tavsiye ederim takılan her flash diski tarıyor virüs buldumu uyarıyor en sağlıklısı bu bence

• 3 hafta sonra ...

http://download.cnet.com/Panda-USB-Vaccine/3000-2239_4-10909938.html?part=dl-55967&subj=dl&tag=button[/CODE]

Burdan ücretsiz olarak Panda nın usb ler için koruma programını indirebilirsiniz

Kısaca yazmaya çalışım;

1- Flash diskinizin dosyas sistemi NTFS olmalı! Deyilse dosya sistemi NTFS olacak bir şekilde diskinizi biçimlendirin.

2-Klasör seçeneklerindeki görünüm sekmesinden, Basit dosya paylaşımını kullan seçeneğindeki tıkı kaldırın.

3-Bilgisayarıma girip Flash diskinize sağ tıklatıp Özellikler ve ardından Güvenlik sekmesini görüntüleyin.

4-Her bir kullanıcıya tıklatarak, alt taraftaki Yaz seçeneğindeki tıkları kaldırıp Uygulayın...

Bu ayarı yaptıktan sonra Diskin rootuna herangi bir dosya kayıt edilmemesi lazım. Tabi klasör oluşturulabiliyordu!

Kolay gelsin...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...