Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Garantibankası | Kartsız İşlem İle Tncsever'lik

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar;

Bu aralar forumda bağış yapan insanların sayısının artması gerçekten güzel bişey. Bazı arkadaşlar kartımız yok, nasıl yatırabiliriz gibi sorular sormuştu. Bankanın kendi demosunu buldum ve onu paylaşıyorum. İşlem ücreti 3 TL. Onun dışında herşey anlatılıyor.

Garanti Bankasından bağış yapmak isteyenler sk8er_boi'den banka hesap numarası alabilir. Sonra bir garanti bankomata gidip demodaki işlemi gerçekleştirebilir.

Açıklama kısmına Tnctr'deki nickinizi yazarsanı iyi olur. ( Örn. TNCTR.COM WMISMAIL 3 AYLIK TNCSEVER )

http://demo.garanti.com.tr/atm/atm.htm[/CODE]

Emin olun yaptığınız bağışlar TNC'nin hızlı bir şekilde büyümesine destek olacak ;)

Not : Dikkat etmeniz gereken birşey var, eğer gittiğiniz bankomatta para üstü vermiyorsa verilecek parayı deniz yıldızı derneğine bağış olarak aktaracak. Miktarınızı ona göre belirleyebilirsiniz. Deniz Yıldızına gidene kadar bize gitsin dimi ?

Baktım ki Forumda bazı Arkadaşlar TNC SEVER olmak için Hangi yolu izlemesi gerektiğini sormuş, Yaşı küçük olanlar Kredi Kartı olmadan ve PTT ye gitmeden Nasıl Bağış Yapabilirim diye sorular iletmiş Bende Nette arayıp bu konuyu buldum çok sık ATM kullandığım için de Aşağıda yazılı olanları sizlerle paylaşmak istedim.

Madem ki Amaç TNC SEVER olup Katkı sağlamak İşte size Çözümler.

Hemen hemen bütün bankaların ATM kullanımı aynıdır bir kaç menü fark olabilir bunları da çocuk bile çözer :)

KARTSIZ HESABA PARA YATIRMA

Garanti Hesap numarasını öğrenmek için Sk8er_Boi'e PM atabilirsiniz.

PTT Hesap Numarasını Öğrenmek için : Bultar'a PM atabilirsiniz.

AKBANK

Bankamatikten "0" Havale Masrafı

1- İlk önce BTM'deki GİRİŞ tuşuna basılır.

2- Kartsız İşlemler Ana Menüsünden Hesaba Para Yatırma işlemi

seçilir.

3- Parayı yatıran kişi, gelen ekrandan kendi Cep Telefonu

Numarasını girer. (Girdiğiniz cep numarası ve bize verdiğiniz numara tutmazsa alamazsınız)

4- Para yatırılacak hesabın numarası ve Şube Kodu

girilerek Evet seçeneği seçilir.

5- Gelen ekrandaki bilgiler (Paranın Yatırılacağı Hesap Sahibinin İsmi-

Soyismi, Hesap Numarası, Hesabın Şube Kodu ve Şube İsmi) doğru

ise tekrar Evet seçeneği seçilir.

6- Para Girişi Bölmesi açıldığında, yatırılacak para bu bölmeye

konularak Tamam tuşuna basılır.

7- BTM parayı tanır, sayar ve yatırılan miktarın onaylanmasını

ister.

8- Miktar ve paranın yatırılacağı hesap bilgileri onaylandıktan

sonra, para anında hesaba geçer ve işlemin tamamlandığına dair

İşlem Makbuzu üretilir.

(Makine telefon numaranızı istiyor eğer telefon numaranız yoksa

buraya unutmayacağınız bir numara yazın çünkü para yatırdığınızı

bize bildirdiğiniz zaman operatörümüz parayı sizin

yatırdığınızdan emin olmak için bu numarayı isteyecek)

Daha sonra makinenin haznesi açılıyor ve yatırmak istediğiniz

tutarı makineye veriyorsunuz. Makine paranızı sayıp örneğin

20 lira onaylıyor musunuz? diye size soruyor. Tutar doğru ise

Onaya basıyorsunuz ve işleminiz bitiyor.

------------------------------------------------------------------

TÜRKİYE İŞ BANKASI

Bankamatikten "3 Lira" Havale Masrafı

BANKAMATİKTEN HESABINIZ YADA KARTINIZ OLMADAN

ADIM ADIM KOLAY PARA YATIRMA

1- İş Bankası Bankamatikten (ATM'den) GİRİŞ Tuşuna basınız.

2- Kartsız İşlemler Ana Menüsünden "Hesaba Para Yatırma" butonuna tıklayınız .

3- Parayı yatıran kişi, gelen ekrandan kendi "T.C. Kimlik Numarasını" ya da makine onu istese de kendi cep nonuzu başında 0 ile de girebilirsiniz.Örnek : (0532 XXX XX XX)

4- Para yatırılacak Hesabın Numarası ve Şube Kodu girerek "Evet" seçeneğine tıklayınız.

5- Para Girişi bölmesi açıldığında, yatırılacak para bu bölmeye konularak "Tamam" tuşuna basılır. 3 Lira Fazla Koyunuz. İş bankası 3 Lira keser. (Zarf Kullanmayınız)

6- Makbuzunuzu (Bilgi Fişinizi) almayı unutmayınız.

ÖNEMLİ NOT : Makbuzunu yani Bilgi İşlem Fişinizi almayı unutmayınız. Ayrıca T.C. Kimlik Numaranızı doğru girdiğinizden emin olunuz. Ancak bu şekilde ödemeyi yaptığınızı kontrol edebiliriz.

-----------------------------------------------------

YAPI KREDİ

1- Yapı Kredi Bankamatikten (ATM'den) GİRİŞ Tuşuna basınız.

2- "Hesaba Para Yatırma" butonuna tıklayınız.

3- Yukarıda yazılı olan "Hesap No" yu tuşlarla giriniz.

4- Hesap sahibinin Adı görüntülenecektir.

5- Paranızı bölmeye yerleştiriniz. Zarf kullanmayınız.

6- Makbuzunuzu (Bilgi Fişinizi) almayı unutmayınız.

ÖNEMLİ NOT :

Makbuzunu yani bilgi İşlem Fişinizi almayı unutmayınız. Üzerinde yazan İşlem Kodu'nu bize bildirdiğiniz takdirde ödemeyi yaptığınızı kontrol edebiliriz. Dekontsuz kesinlikle teslimat yapılmaz, kaybetmeyin. Msn'den bizimle yapılan konuşma operatörümüz bir suistimal hissederse ya da siz teslim edilmiş bir ürüne tek ödemeyle 2. kez sahip olmaya çalışırsanız. Yapılan Ödemelerde yapanın adı, soyadı, 1 adet ikametgah(Son 6 aya ait) tarihi, kimlik fotokopisi dekontu ve bilgisayarının IP adresi ve Sabit Telefon(Telekom) numarasını e-maille istiyoruz. Operatörümüz sizi aradığında bu numaradan ulaşamazsa teslimat yapılmaz. Yazdığınız tüm adresler engellenir bir daha da msn desteği verilmez. Bunları yapamayanlara teslimat kesinlikle yapılmaz. Şirket avukatlarımız bu tür durumlarda müşterilerimize zevkle yardımcı olur. Teşekkür ederiz.

-------------------------------------------------

GARANTİ

Bankamatikten 2,5 YTL Masraf Alır

1- Garanti Bankamatikten (ATM'den) GİRİŞ Tuşuna basınız.

2- "Hesaba Para Yatırma" Butonuna tıklayınız.

3- "Hesap Numarasıyla" Butonuna tuşlayınız.

4- Yukarıda yazılı olan "Şube Kodu" ve "Hesap No" yu ve "Yollayacağınız Tutarı" giriniz.

5- "Cep Telefonu" numaranızı giriniz.

6- Paranızı bölmeye yerleştiriniz. Zarf kullanmayınız.

ÖNEMLİ NOT : Cep Telefonu Numaranızı doğru girdiğinizden emin olunuz. Ödemeyi yaptığınızı bildirdiğinizde, ödemenizi Cep Telefonu Numaranızdan kontrol edebileceğiz. Garanti Bankası 2.5 YTL ücret Almaktadır. Parayı yollarken 2.5 YTL üzerine ekleyip yollayınız.

---------------------------------------------------------

HALKBANK

FİNANSBANK

HSBC

Please register to see this content.

HALKBANK-FINANSBANK-HSBC=Bankalarından Para Yatırmak Yukardaki Atm-Btm'leri Anlattıgım Gibi Aynısıdır.

-----------------------------------------------

Notlar:

Parayı verirken ZARF kullanmayınız.

Paranızın Yırtık, Eksik (deforme) olmaması gerekmekte böyle bir durum var ise banka içerisindne paranızı değiştirebilirsiniz.

Bazı bankalar ATM den kartsız işlem Ücretini Değiştirmiş olabilir İşlem yaparken Size Vereceği bilgileri Dikkatle okuyunuz.

Örn: Garanti bankası ile işlem yapacaksınız 2.5 TL İşlem Kesintisi olacağından dolayı Hesabınıza 20 TL yatırırsanız ve 20 TL göndermek isterseniz işlem başarısız olacaktır.

25 TL yatırıp 22.5 TL Gönderim yaparsanız Havaleyi yaptığınız arkadaşınıza 22.5 TL ulaşacaktır.

Atm bu tür durumlar da Fazla kalan paranızı Geri iade etmeyebilir.

Alıntıdır Yaptığım Linkleri Yenilemek ve konuyu Şekillendirmek...

• 2 hafta sonra ...

Arkdaşlar Bende tnc-server olucamda sk8er_boi'ye mesaj gönderim bana no'sunu gönderdi ama

bir sorunum var

garanti bankasının demosunu seyrettim hesap no kısmına 7 haneli bir numara giriyor

ve 66 ile başlıyor sk8er_boi bana başka bir numara verdi daha uzun (IBAN : KODU YAZMIYİM)

bunu mu gireceğiz veya

****** yoksa bunu mu gireceğiz

<!--quoteo(post=817090:date=Jun 1 2010, 17:27 :name=By_Microp)--><div class='quotetop'>QUOTE(By_Microp @ Jun 1 2010, 17:27 ) <a href="index.php?act=findpost&pid=817090"><{POST_SNAPBACK}></a></div><div class='quotemain'><!--quotec-->Arkdaşlar Bende tnc-server olucamda sk8er_boi'ye mesaj gönderim bana no'sunu gönderdi ama

bir sorunum var

garanti bankasının demosunu seyrettim hesap no kısmına 7 haneli bir numara giriyor

ve 66 ile başlıyor sk8er_boi bana başka bir numara verdi daha uzun (IBAN : KODU YAZMIYİM)

bunu mu gireceğiz veya

mesajının en altında başka bir numara daha vardı 66 ile başlıyor ve 7 haneli

******* yoksa bunu mu gireceğiz<!--QuoteEnd--></div><!--QuoteEEnd-->

orda bankamatikte IBAN ile ödeme var ordan ödedim ben ıbanı yazım.send eöyle öde

@|LzKpT53| sana P.M'den Birşey yollayacağım . Sende Onu sk8er_boi'ye atarmısın . Herhalde bana P.M'SİNİ KAPATMIŞ.

Mesaj yollayamıyorum . Biraz fazla mesaj gönderdimde şu hesap no'su yüzünden bana kızdı herhalde.

Böyle yapma sk8er_boi afedersin . Ama tam olarak anlamadığımdan fazla yolladım . Çok özür dilerim . Peki bağış yapabilirmiyim . Kabul edermisin :(

Tamamdır . Çok Tşkler . Acelem Vardıda o yüzden fazla mesaj göndermiştim . Sağol Beni Anladığın için. Yarın Yatırıyorum o zaman .

sk8er_boi senden yine özür dilerim .

Senin verdiğin IBAN no sunu nereye girmem gerek

demo'yu seyrettimde orda 7 haneli bir numara giriyor .

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...