Jump to content

Bilek Güreşinden Sonra Fecii Ağrı'ya Çözüm Önerisi

EKE58

Recommended Posts

Arkadaşlar aranızda mutlaka kas çalıştıran veya bilek güreşi yapanlar var.Çok uzatmadan konuya gireceğim.

Ben bilek güreşi yapmayaı seviyorum ve sık sık bilek güreşi yapıyorum son başarıların :) dağcı olan bendne 15 yaş büyük öğretmenimi yendim, babamla berabere kalıyorum vs vs...Ama benden büyük olan çoğu kişide iyi performans gösteriyorum.

Okulda bir arkadaşım o da bilek güreşinde çok iyi bir çocuk onunla her gün defalarca bilek güreşi yaparız, önceden o üstündü ama şimdi birkaç teknik kondüsyon ile ben üstün gelmeye başladım.

Bugün yine sağda başladık güreşe, ama çok inanılmayacak hızla aşağı çekti beni.Böyle olunca yediremeyip 10-15 defa daha yaptım sonuncusunda aşırı zorladım, solda yine ben alıyorum sorun yok.Ama sağda böyle bir anormallik vardı bugün.Dayanamayıp 1.5-2 saat sonra tekrar bilek güreşine yeltendim.Yine aşırı zorlamama rağmen aldı maçı.Nasıl oluyor da önceden aldığım adamı şimdi alaşağı edemiyorum anlamadım.

Bu olayların ardından şu anda dehşet derecede sağ kolum ağrıyor, öyle ki okul çantasını dahii kaldıramaz hale geldim.

Sağ kolumun dirseğinde yaralar oluştu, sanıyorum sürtünmeden dolayı.Sonuç böyle şu an sağ kolum ölü...

Ne yapmamı önerirsiniz?

bence fazla zorladıkça gücünü tüketmişsin 1 hafta dinlen bidaha yap yenebilirsin bence tekrar

çokta zorlama bildiğim bi bilek güreşçisi zorlamaktan tendonlarını koparmıştı kendinden çok güçlülerle yapma bence

bide işin püf noktaları var karşındakinin elinin derisini sündürüceksin gücünü azaltıyor bileğini içeri doğru bükeceksin bide omuzuna yakın tutmaya çalış fazla açma arayı birden yüklen

ağrıların için ağrı kesici kullan bengay sür multi vitamın at bende bady yapıyorum çok zorlamışım geçenlerde ağrımıştı yatamadım uyandım gece böle yaptım

bence fazla zorladıkça gücünü tüketmişsin 1 hafta dinlen bidaha yap yenebilirsin bence tekrar

çokta zorlama bildiğim bi bilek güreşçisi zorlamaktan tendonlarını koparmıştı kendinden çok güçlülerle yapma bence

bide işin püf noktaları var karşındakinin elinin derisini sündürüceksin gücünü azaltıyor bileğini içeri doğru bükeceksin bide omuzuna yakın tutmaya çalış fazla açma arayı birden yüklen

Bunları zaten yaptığım halde bu durumdayım.Yani bu taktikleri rakibim de biliyor ben de, ikimiz birden aynı taktikleri uyguladığımızdan mı böyle oldu acaba?Hatta bazen diğer arkadaşlar görüyorlar biz kapışırken bileği bükmeyin falan diyorlar :D

Bilmiyorlar ki o bir taktik.

Ama şu an öyle gözüküyor ki dediğin gibi 1-2 hafta bilek güreşi hayal oldu.Dinlenmek şart...

Kardeşim bak bu çok iyi gelecek sana. Aşağıda verdiğim şeyden ye ve aynı şeyden koluna sürüp masaj yap.

Spoiler!
Please register to see this content.
igrenc-pasta.jpg

:lol:Anladın sen onu :lol:

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...