Jump to content

Tp-link Wn7200'ün Inanılmaz çekim Gücü

DownloadMustGoOn
 Share

Recommended Posts

Alıntıdır.

eğer alan gören test eden varsa izlenimlerinizi paylaşırmısınız? Bedava kablosuz ağları yakalamak artık daha mı kolay :rolleyes2:

TP-Link WN7200'ün inanılmaz çekim gücü

Yazan:Cnet Türkiye Salı, 18 Mayıs 2010 15:21

DataStar, TP-Link yeni USB adaptörü ile sınırları zorluyor.

tp-link-18-1.jpg

TP-Link ürünlerinin Türkiye distribütörü olan DataStar, kablosuz internet ağlarına erişimi kolaylaştıran yüksek güçlü yeni bir USB adaptörünün satışına başladı. TP-Link WN7200 model USB adaptör, 1.5 km çapındaki bir alanda bulunan kablosuz internet ağlarının sinyallerini alabiliyor. Böylece özellikle geniş alana yayılan kablosuz ağlarda erişim noktalarına uzak bir bölgede de olsanız ağa erişebiliyorsunuz.

Üniversite kampusleri, fabrika ortamları, geniş alana yayılmış otel vb yerlerde kablosuz ağlara daha rahat ulaşmayı sağlayan TP-Link WN7200, taşınabilir bilgisayarlara USB giriş biriminden bağlanarak, cihazın kapsama alanını arttırıyor. Böylece ağa ya da erişim noktasına uzak mesafede bulunan bir kullanıcı da rahatlıkla internete bağlanabiliyor.

DataStar tarafından 39 dolar fiyatla satışa sunulan ürünün bazı teknik özellikleri ise şöyle:

TP-Link WN7200 Yüksek Güçlü USB Adaptör

- 802.11 b/g/n standartlarında 150Mbps veri transfer hızı

- 5 dbi çıkarılabilir anten

- 8 kez daha güçlendirilmiş çekim alanı

- 500mw çıkış gücü

- 54 Mbps kablosuz ağ uyumluluğu,

- Fiyat: 39 USD+KDV

acaba beton zeminde çekim gücünün yüzdesi ne kadar düşüyor?

Birde hep merak ettiğim bir şey var

Tmm alıcı kuvvetli diyelim peki modemler veriyi 1.5 km içine gönderibilecek kadar kuvvetli bir frekans yayabilecekmi? bu konuda bilgisi olan varmıdır?

Tmm alıcı kuvvetli diyelim peki modemler veriyi 1.5 km içine gönderibilecek kadar kuvvetli bir frekans yayabilecekmi? bu konuda bilgisi olan varmıdır?

benimde merak ettiğim bu. kağıt üstünde özellikler iyi görünüyor ama gerçek hayatta laptopa bağladığımda bulamadığım ağları bulabilecekmiyim?

bu nedenle alan gören test eden varsa paylaşırsa seviniriz

Ben masaüstü pc kullanıcısıyım Pcmde kaplosuz kart yok

Bu masaüstü bilgisayardada kullanılabilirmi?

Edited by &ULTİMATE&

modemın yaymasıyla bır alakası yok cekım gucuyle hızlı bır sekılde alır

bunu neye dayanarak soyluyorsun?

afedersin ama kafadan sallama bilgi geçerli değildir bana göre

mantıklı ve doğru bilgi vereceksek konuşalım lütfen

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-cevre-birimler-ag-urunleri-alfa-awus036nh-2000mw-usb-wireles-kablosuz-ag-adaptor-2/detay[/CODE]

Bende bunun 500mwlığı var gayet güzel alacaklara tavsiyem ben laptopta 1çekiyo bazen hiç çekmiyo ama bunu alınca dertlerim bitti bunla 4-5 çekiyo

babam telsizle uğraşıyor istersen özlden sor cvplıyayım

Yaklaşık 1 sene 200-300 m uzaktaki kafeteryanın sınırsız internetini (onların izniyle) kullandım.Bunun için usb adaptörleri balkona kabloyla bağlıyordum.Sonunda tp link pci wireless antenli adaptör aldım.Evin içinden 3 seviyesinde çekmeye başladı.Oldukça memnun kaldım.Hatta şuan tp link modem kullanıyorum yaklaşık 4 aydır o da gayet iyi sorunsuz.

Böyle bir cihazla araya giren bir engel olmadığı takdirde iyi bir çekim sağlanabilir ancak çok da abartmamak gerek.Hem modemin sinyali hem sizin cihazınızın sinyali güçlü olmalı, aksi takdirde iyi bir bağlantıdan söz edemeyiz

"alfa-awus036nh-2000mw-usb-wireles-kablosuz-ag-adaptor"Bende bunun 500mwlığı var gayet güzel alacaklara tavsiyem ben laptopta 1çekiyo bazen hiç çekmiyo ama bunu alınca dertlerim bitti bunla 4-5 çekiyo

Yaklaşık 1 sene 200-300 m uzaktaki kafeteryanın sınırsız internetini (onların izniyle) kullandım.Bunun için usb adaptörleri balkona kabloyla bağlıyordum.Sonunda tp link pci wireless antenli adaptör aldım.Evin içinden 3 seviyesinde çekmeye başladı.Oldukça memnun kaldım.Hatta şuan tp link modem kullanıyorum yaklaşık 4 aydır o da gayet iyi sorunsuz. Böyle bir cihazla araya giren bir engel olmadığı takdirde iyi bir çekim sağlanabilir ancak çok da abartmamak gerek.Hem modemin sinyali hem sizin cihazınızın sinyali güçlü olmalı, aksi takdirde iyi bir bağlantıdan söz edemeyiz

Sevgili dostlar SORUM şu:

evde laptopu açtınız şifresiz açık 1-2 tane ağ buldunuz ama sinyal çok zayıf. laptop elinizde evin içinde su arar gibi pencereönüne yanaş kapıya yanş ki bağlanabilsin bağlantı kopmasın diye uğraşmak istemiyorsunuz. hatta evinizin az ilerisinde bir mağazanın ücretsiz ağı var ama balkona laptopu çıkarınca görüyorsunuz evin içinde hiç görünmüyor.

Aldınız bu cihazlardan birini laptopun usb sine bağladınız. 1 şerit çekim gücü olan 3e 4e çıkyormu? balkonda görüp evde göremediğiniz ağ beliriyor mu?

TP-Link WN7200'ü alıcaksın bırde yanında bunu alıcaksın ew ıcınde 10 numara ınternet keyfını sureceksın :)

o kadar ıyı sınyal gucu warkı bu modemın 2 sı bır arada olunca AIRTIES-AIR-6271-2-VoIP-KABLOSUZ-ADSL2-M

TP-Link WN7200'ü alıcaksın bırde yanında bunu alıcaksın ew ıcınde 10 numara ınternet keyfını sureceksın :)

o kadar ıyı sınyal gucu warkı bu modemın 2 sı bır arada olunca

derdimi anlatamadım galiba :pardon: evde internet yok adsl yok modem yok sadece laptop var. ya da tatile gittin, yazlığın az ilerisindeki otelin bedava ağına giremiyorsun. bu aletler işe yarar mı?

bunu neye dayanarak soyluyorsun?

afedersin ama kafadan sallama bilgi geçerli değildir bana göre

mantıklı ve doğru bilgi vereceksek konuşalım lütfen

Azcık mantıklı dusunursen ne demek ıstedımı anlarsın

Cekım gucu modemın kapsama alanına gırdıgı an hızlı bır sekılde cekmeye calısır anlıcagın modem sadece dısarı verı aktarması yeter yoksa bu cıhazı nıe sursun adam pıyasaya

Sevgili dostlar SORUM şu:

evde laptopu açtınız şifresiz açık 1-2 tane ağ buldunuz ama sinyal çok zayıf. laptop elinizde evin içinde su arar gibi pencereönüne yanaş kapıya yanş ki bağlanabilsin bağlantı kopmasın diye uğraşmak istemiyorsunuz. hatta evinizin az ilerisinde bir mağazanın ücretsiz ağı var ama balkona laptopu çıkarınca görüyorsunuz evin içinde hiç görünmüyor.

Aldınız bu cihazlardan birini laptopun usb sine bağladınız. 1 şerit çekim gücü olan 3e 4e çıkyormu? balkonda görüp evde göremediğiniz ağ beliriyor mu?

EVET KULLANANLARDAN CEVAP BEKLİYORUZ

1,5 km çekim alanı sadece ova ve çöl için geçerli...araya bi apt. bloğu girsin de göreyim bakalım çekim gücünü...

EVET KULLANANLARDAN CEVAP BEKLİYORUZ

deneyen yok herhalde ?

Buyrun hocam gsky 500 ve de 7 dbi antenle alınmış sonuçlar.

screenshot20100326at144.png

FCQC9XRFRXUSOWT.MEDIUM.jpg