Jump to content

Windows başlarken çıkan 'HOŞGELDİNİZ' yazısını değiştirme

OulCidoY
 Share

Recommended Posts

Xp' nin standart ''HOŞGELDİNİZ'' yazısını değiştirme

1. Bu yazıyı değiştirmek için reshacker programına ihtiyacımız var asagıdaki linkten temin edebilirsiniz.

http://www.speedyshare.com/757531271.html[/CODE]

[b]2. yukarda verdiğim programı çalıştırın açılan ekranda Files tuşuna ardından open tuşuna basın ve [color=#990000]C:/WINDOWS/system32/logonui.exe [/color] dosyasını açın.

3. Daha sonra [color=#990000]String Table/1/1055 [/color] dizinini acın ve burdaki [color=#990000]''Hoşgeldiniz''[/color] yazısını istediğiniz gibi değiştirin.

[color=#990000]NOT:[/color] Hoşgeldiniz Yazısı kaç karakter ise yazacağınız yazıda o kadar olmalıdır yani 11 karakterlik bi yazı yazın.

4.[color=#990000]'Compile scrip[/color]t' tuşuna basın ve files dan save as seçin ve [color=#990000]''mylogonui.exe'' [/color] olarak [color=#990000]C:/WINDOWS/system32/ [/color] altına kaydedin.

5. programı kapatın.

6.[color=#990000]başlat/çalıştır/ regedit [/color] yazın ve enter diyin sora sırası ile.

7.[color=#990000]HKEY_LOCAL_MACHINE\ SOFTWARE\ Microsoft\Windows NT\ CurrentVersion\ Winlogon [/color] altındaki [color=#990000]'UIHOST'[/color] değerine çift tıklayın ve burdaki [color=#990000]'logonui.exe' [/color] yi [color=#990000]'mylogonui.exe' [/color] olarak değiştirin.

8. registry'i kapatın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın...[/b]

Edited by OulCidoY

arkadaşlar ben bi arkadaşımdan kaynaklanan sebebi göz önüne alarak sizlere bi uyarı yapmak istyiyorum paylaşım yapan arkadaş sağolsun paylaşım için ancak bunu bi arkadaşım pc ye uyguladı windows sistem dosyalaıyla oynamalar yapıldığı için windowsta belli müddet sonra hatalar başladı ben bi uyarmak istedeim saygılar. ^_^

• 3 hafta sonra ...
  • 8 ay sonra...

var ama biraz pahalı ozaman winsowsa ilişkin hiç bişi cıkmıyo Mac aliosun bitane televizyon gibi açılıyo boot yok load yok aç açılsın kapa kapansın

şaka bi yana o ekran ı tamamen siyah olarak değiştirirsen ozmaan farketmezsin onun dışında o dosyayı silemezsin o ekranda bekle mutlaka

1 - BootSkin adındaki ücretsiz yazılımı öneririm. Çok güvenlidir ve kullanımı kolaydır

http://www.download.com/BootSkin/3000-2105_4-10257781.html [/CODE]

2 - bootskin programı için hazır kaynak öneririm çok kalitelidir

[CODE] http://www.wincustomize.com/skins.aspx?libid=32&p=2 [/CODE]

Kendi Açılış ekranızı hazırlıyacaksanız eğe bu dosyalar 640x480 piksel çözünürlükte olmalı, 16 renk kullanmalı ve BMP biçiminde kaydedilmek zorundadır. "Get Boot Screen" komutunu kullanarak internetten hazır açılış ekranları indirebilirsiniz.

DİKKAT : bu işlemi yapmadan önce mutlaka boot.ini dosyasının yedeğini alın !!!!

• 4 ay sonra...

OulCidoY

Üye Profili

Arkadaşım Olarak Ekle

Mesaj Gönder

Başlıklarını Bul

Mesajlarını Bul Jan 2 2007, 19:20 İleti #1

TnC-TR

Grup: Üye

Üye No: 353

Xp' nin standart ''HOŞGELDİNİZ'' yazısını değiştirme

1. Bu yazıyı değiştirmek için reshacker programına ihtiyacımız var asagıdaki linkten temin edebilirsiniz.

CODEhttp://www.speedyshare.com/757531271.html

2. yukarda verdiğim programı çalıştırın açılan ekranda Files tuşuna ardından open tuşuna basın ve C:/WINDOWS/system32/logonui.exe dosyasını açın.

3. Daha sonra String Table/1/1055 dizinini acın ve burdaki ''Hoşgeldiniz'' yazısını istediğiniz gibi değiştirin.

NOT: Hoşgeldiniz Yazısı kaç karakter ise yazacağınız yazıda o kadar olmalıdır yani 11 karakterlik bi yazı yazın.

4.'Compile script' tuşuna basın ve files dan save as seçin ve ''mylogonui.exe'' olarak C:/WINDOWS/system32/ altına kaydedin.

5. programı kapatın.

6.başlat/çalıştır/ regedit yazın ve enter diyin sora sırası ile.

7.HKEY_LOCAL_MACHINE\ SOFTWARE\ Microsoft\Windows NT\ CurrentVersion\ Winlogon altındaki 'UIHOST' değerine çift tıklayın ve burdaki 'logonui.exe' yi 'mylogonui.exe' olarak değiştirin.

8. registry'i kapatın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın...

hepsini uyguladım değişen birşey olmadı.

• 1 ay sonra...

Ya evlatlar bırakın şu windowsun sağını solunu kurcalamayı da windowsu kullanarak neler yapılabilir hangi yenilikler geliştirilebilir,daha ileri konulara nasıl ulaşılır bunlarla uğraşın artık elin avrupalı bebeleri neler yapıyorlar neredeyse oturdukları yerden uzay üssü kuracaklar sizin uğraştığınız şeylere bakın Türk genci dinamik olmalı bence.....

O ekranı nasıl siyaha çevircem?? program filan lazımmı yoksa regeditten halledebilrmiyim..?

ekranı siyaha çevireceğine tune up programıyla beğendiğin bir resmi koysan daha güzel olur. mesela sevgilinin resmini :)

• Administrator
Ya evlatlar bırakın şu windowsun sağını solunu kurcalamayı da windowsu kullanarak neler yapılabilir hangi yenilikler geliştirilebilir,daha ileri konulara nasıl ulaşılır bunlarla uğraşın artık elin avrupalı bebeleri neler yapıyorlar neredeyse oturdukları yerden uzay üssü kuracaklar sizin uğraştığınız şeylere bakın Türk genci dinamik olmalı bence.....

Dinamik derken :)

• 1 ay sonra...
  • 2 years yıl...
  • 1 ay sonra...
  • 2 hafta sonra ...

Merhaba Arkadaşlar

Benim birkaç kez gözlemim üzerine ve yine gözlemlediğim şikayetlerden dolayı uyarı yapmak istiyorum. Kayıt Defteri üzerinde mümkün olduğunca, zorunlu olmadıkça oynama yapmayın. Lakin en ufak bir değişiklik dahi elle yaparsanız, daha sonraları hiç beklemediğiniz yerlerden beklemediğiniz sorunlar çıkabilir.

Ben PC'min Hoşgeldiniz yazısını ve Başlat yazısını değiştirdim, şu an windows kapanmıyor. Üstelik bunu düzeltmem için yine Format gerekecek. Bunları daha önceden de yapmıştım ve o zaman da yine değişik sorunlar gözlemlemiştim.

Bilginize...

İyi Forumlar

bu yazıları regeditten mi değiştirdin?

benim bildiğim bunların DLL'leri var onlardan değişiyor.

format atma şöyle yapabilirsin: sanalda senin sürümün aynısını regedit kaydını usb diske at oradan kendi bilgisayarına yükle.

benim de regseeker ile tarama yaptırdım gönderdeki bütün yerleri tanınmaz yaptı, yukardaki olayı denedim çalıştı.

ilk regedit kayıtları toplamı 76mb yapıyor ama sıkıştırınca 1mb yapıyor, bunu bir dene, birşey kaybetmezsin nasılsa format atacaksın:

http://gotupload.com/lbapfb9va1io/gönderi düzeltir.7z.html

• 6 ay sonra...

[quote name='fzkdevil' date='17 Ekim 2007 - 07:56 ' timestamp='1192608387' post='171493']
var ama biraz pahalı ozaman winsowsa ilişkin hiç bişi cıkmıyo Mac aliosun bitane televizyon gibi açılıyo boot yok load yok aç açılsın kapa kapansın

şaka bi yana o ekran ı tamamen siyah olarak değiştirirsen ozmaan farketmezsin onun dışında o dosyayı silemezsin o ekranda bekle mutlaka
[/quote]

denıycem

• 7 ay sonra...
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...