Jump to content

Grup4dos Multiboot

Recommended Posts

Arkadaşlar yine aynı hatayı alıorum buyuk-küçük harften değil sanırım...çıldırtacak beni yaw...

Ekle:: bu işte acayip bir gariplik var xplerin yerini değiştir şöyle AX01 i AX03 Yaptım mesela hepsinin yerlerini değiştirdim.AX01 yani AX03 yine aynı hatayı veriyor.ortataki çalısan xp ninn yerini oburkuyle değiştirdim o çalsıyor gayet...anlamıs değilim yardım edin..

@system_32

Klasör isimlerini değiştirdikten sonra, gerekli yolları düzeltiyormusun peki?

En basit olarak paketteki Tools\MultiXP\BL_MBXP.exe programıyla yolları düzeltebilirsin?

Her klasör değişikliğinde yolları düzeltmek zorundasın...

Xplerde sorun yok dediğin için aklıma fazla bir şey gelmiyor...

çookk ama çook özür dilerim :give_rose:

bu sorun bende de olmuştu yakın zamanda yaşlılık işte :D

ultimatefe'nin XP'sini kulanmak istedim multiboot için (normalde elimde multibootlu CD'si var burada paylaştığım) onu klasöre çıkardım hiçbir ayarıyla oynamadan multiboot yaptım ama her isoyla oynayışımda başka dosya hata verdi, nedenini bir türlü anlayamadım, 2-3 defa çoklu açılış yaptığım sistemimim çalışmaması beni deli etti bende eklemekten vazgeçtim.

bence sorun aerostüdyoda diye düşünüyorum tabi benim için büyük ihtimalle dosyaları bozuyor. grub4dos ile denemedim.

şunuda belirtiyim 5 tane XP'yi tek DVD yaptığıma ve hepsinin çalıştığına göre yapılıyor demektir

biraz daha kurcala bence kesin bir yolunu bulursun, pes etme. bir de DVD5 neden kullanıyorsun ki normalde bu kadar sistemin sığması lazım eğer içindekiler benzerse ki hepsini sen yaptığına göre hepsi birbirine benzerdir değil mi?

çookk ama çook özür dilerim :give_rose:

bu sorun bende de olmuştu yakın zamanda yaşlılık işte :D

ultimatefe'nin XP'sini kulanmak istedim multiboot için (normalde elimde multibootlu CD'si var burada paylaştığım) onu klasöre çıkardım hiçbir ayarıyla oynamadan multiboot yaptım ama her isoyla oynayışımda başka dosya hata verdi, nedenini bir türlü anlayamadım, 2-3 defa çoklu açılış yaptığım sistemimim çalışmaması beni deli etti bende eklemekten vazgeçtim.

bence sorun aerostüdyoda diye düşünüyorum tabi benim için büyük ihtimalle dosyaları bozuyor. grub4dos ile denemedim.

şunuda belirtiyim 5 tane XP'yi tek DVD yaptığıma ve hepsinin çalıştığına göre yapılıyor demektir

biraz daha kurcala bence kesin bir yolunu bulursun, pes etme. bir de DVD5 neden kullanıyorsun ki normalde bu kadar sistemin sığması lazım eğer içindekiler benzerse ki hepsini sen yaptığına göre hepsi birbirine benzerdir değil mi?

dükkanda kullanacağım bunu onun için dvd5 kullandım sığmaıdlar Xp_mayıs war(lejon),Tnc XP ve Kendi teknik servis xp'm war ve xclusivenin windows 7 si ve ufak tefek araçlar...tnc xp çalsıyor sadece ...bende anlamadım...

@system_32

Belki bir dosya eksik kopyalanıyordur. Hata aldığın ilgili dosya dört harfli klasöründe varmı diye kontrol et! :(

Tabi iso dosyan çok büyük olduğu içinde böyle sorunlar yaşıyor olabilirsin.

Tavsiyem diğer bileşenleri (Win7 vs) çıkartıp ufak boyutlu iso oluşturarark test etmendir.

Eğer çalışırlarsa iso dosyasıın çok büyük olmasından dolayı sorun yaşıyorsunudur.

Umarım en kısa sürede sorunu ve çözümü bulursun dileğimle...

Tabi bizleride bilgilendirmeyi unutma... Kolay gelsin...

fikrim geldi :diablo:

önce çoklu açılış menüsünü yapıp isoyu boş bir klasör olarak yap sonra ultraisoyla açıp gerekli klasörleri ve dosyaları iso içine yerleştir, test et. bazen ultraiso açılış dosyasını bozuyor açılış dosyasını tekrar yüklemeyi unutma.

@blue_life

Sorunu çözdüm özür dilerim abi heyecana geldım konuyu unutmusum :p

ÇÖZÜM: benimde multibootla ilgili baya sorunlarım vardı sorunu şu şekilde çözdüm

http://rapidshare.com/files/398453899/Desktop.rar.html[/CODE]

Önce şu dosyayı indir

Bunun içindeki BL_MBXP.exeyi xpnin bulunduğu klasörü secerek çalsıtır.Sonra xp klasörüne gir içindeki SETUPLDR.BIN' i kopyala biryere...

Sonra Otodegisi xpnin dizinine at ve çalıstır verdiği hatalara hayır de geç önemli değil hatalar

sonra kopyaladığın SETUPLDR.BİNİ tekrar o dizine atarsın...

Sonuç bildirirsen sevinirim...

SAYGILARIMLA System_32

@system_32

Geri bildirim için teşekkürler. Gerçekten sorunu çözmene sevindim.

Ben aslında BL_MBXP.exe bir kaç deneme yapmış ve hiç bir hata almamıştım. (Tabi ben genelde fazla kurcalanmamış sistemlerde deneme yapmıştım)

Görünen oki BL_MBXP.exe de bir sorun var! Yani sende eksik bir dosya kopyalamış gibi görünüyor.

Aslında böyle bir sorun olmaması lazımdı.

Program kopyalanacak dosyaların listesini kısaca dosnet.inf dosyasından alıyordu....

Programdaki bu sorunun çözümünde katkıda bulunursan sevinirim....

Kısaca ilk olarak hata aldığın xplerdeki dosnet.inf dosyalarını bana özelden gönderebilirsen sevinirim...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...