Jump to content

Pc Format Attım Ses Yok :(

0nur4490

Recommended Posts

pc ye format attım bütün cdlerini yükledim ses çıkmıor sağ alt köşede hoparlör simgeside yok şarkı açtığımdada şarkıya hata verior bilen varsa lütfen yardım edebilirmi allah rızası için !!!!!

Başlat Çalıştır a dxdiag yazın ses sekmesine gelip ses driverını kontrol edin.

kardeş baktım altta bu yazıor notlarda:ses kartı bulunamadı.eğer bulunması bekleniorsa donanım üreticisi tarafından sağlanan bir ses sürücüsü yükleyin diyor kardeş

anakartın marka modeli nedir?(bilmiyorsan google a cpuz yaz..indir..mainboard sekmesinden bakıp buraya yaz)

kardeş hangisi burda anakartın modeli girdim mainborda hangisi ingilizce yazıor bi söylersen duvacın olurum:D

Ses Driverini Yükledin mi ?

Aygıt Yöneticisinde Sistem Aygıtları Bölümündeki Her hangi bir şeyde Ünlem veya soru işareti var mı

kardeş bütün cdlerini yükledim birtek diğer aygıtlarda audio device on high definition audio bus ta var ünlem işareti değerlerinde yok

Arçelik yada Beko mu yada USB den mi ses alıyorsun sen jak olmadan

pc nin markası exper benim usb den almıyorum jak takıyorum pc ye ztn şarkıyı açınca hata verior şarkıya

Please register to see this content.

bu yardımcı olabilir belki....

yok kardeş olmadı yükledim

ya kardesım adamlar bas bas bagırmıs marka modelı ne dıy hala soylememıssın nasıl yardımcı olucaz sana laptop mu masaustumu anakartın marka modelı ne hangı ısletım sıstemı nedır

anakartınızın serisini biliyorsanız size yardımcı olmaya çalışırım.. anladığım kadarıyla onboard bir ses kartı var eğer high definitioan audio destekliyse realtek high Definitioan audio driver R serisini yüklerseniz sorun çözülür.. ama normal bir ses yongasıysa Realtek ac97 serilerinden biri veya başka bir tür ses yongasıda olabilir...

bunları öğrenmek için anakartınızın tam serisini yazmalısınız. bu anakartınızın üzerinde yazdığı gibi windows açılışındaki bios bilgilerinde hızlıca geçer...

yada driver genius professional ile bu sorunu halledebilirsiniz... bu program dirverlerinizi otomatik olarak yükler

Download:

Please register to see this content.

kardeş hangisi burda anakartın modeli girdim mainborda hangisi ingilizce yazıor bi söylersen duvacın olurum:D

mainboard kısmındaki manufacturer ve model kısımlarının karşısındaki bilgileri buraya yazmalısın

Kardeşim Bu Kadar Büyütmeyin

1-)Bilgisayarıma Saü tıkla Yönet de,açılan pencerede aygıt yöneticisi var ona tıkla,sol pencere içinde sarı renkte soru işaretli herhangi bişey varsa yaz buraya

2-)Eğer Sarı Renkte Herhangi birşey yoksa Senin pcnin problemini tahmini olarak bilmek biraz güçtür,ses kartın yanmış olabilir,çakışma olabilir,denetim masasından aygıtı etkinleştirmen gerekebilir yani bir bak bakalım

Arkadaşlar konuyla biraz alakasız olacak ama ben windows 7 home basic 32 bit kullanıyorum.64 bit pro kurmak istiyorum.Bugün arkadaşım bir masa üstü aldı ve içinden 32 bitlik home pro çıktı.Yanında birde product key var.Ben bu keyi kullanarak kuracağım 64 bit win7 profesioneli lisanlayabilirmiyim?Ve bu keyi kaç defa kullanabilirim sınırı nedir?

Arkadaşlar konuyla biraz alakasız olacak ama ben windows 7 home basic 32 bit kullanıyorum.64 bit pro kurmak istiyorum.Bugün arkadaşım bir masa üstü aldı ve içinden 32 bitlik home pro çıktı.Yanında birde product key var.Ben bu keyi kullanarak kuracağım 64 bit win7 profesioneli lisanlayabilirmiyim?Ve bu keyi kaç defa kullanabilirim sınırı nedir?

ilk olarak belirtelim windows 7 32 bitlik sürümlerin lisans anahtarları 64 bit sürümler için uygulanamaz...

ikinci konu arkadaşınız eğer izin verirse orjinal Windows 7 DVD si ile format atarak lisans anahtarını uygulamak suretiyle windows unuzu yasal olarak kullanablirsiniz...

ayrı bir yerden professional kuracak olursanız arkadaşınızın lisans anahtarını uygulayamazsınız..

lisans anahtarının bağlı bulunduğu windows 7 ürün DVD si ile kurulum yapmalısınız...

• 4 hafta sonra ...

arkadaşlar , samırım kardeşimiz xp yüklemiş sp önemli değil ve çakışma var laptop diye tahmin ediyorum .. en sağlamı ubuntu yada herhangibir linux tirevi ile c sürücüsündeki tüm xp tabanlı dosyaları katletmektir ve yanında ayrıca mbr ayarlarıda sıfırlandığından sıfır hdd ye xp kurmak gibi bi olay ... sonra xp yi kurup driverlerı kurunca sorun kalmaz ... hadi kolay gelee

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...