Jump to content

Sitemi Pc Me Kurmak Istiyorum..?

Recommended Posts

arkadaşlar öncelikle konuyu yanlış bölüme açtımsa özür dilerim

ben sitemi pc me kurmak istiyorum internetim yok evimde geliştirmek istiyorum fakat işe yarayan bi mysql oluşturucu program bulamadım

kuracagım site jombla olacak bana yardım edin bunun için hangi programı önerirsiniz

easy php yi denedim hata verip duruyo

yardımlarını bekliyorum ii günler ... :rolleyes:

Wamp

Xampp

AppServ

Bu üçünden birini kullanabilirsin. Veri tabanı oluşturmak için kurulumu bitirdikten sonra web tarayıcında adres çubuğuna

http://localhost/phpmyadmin[/CODE]

Yazıyorsun. Yeni veritabanı oluştur yazan kısma herhangi bir isim yazıp oluştura tıklıyorsun. Joomla kuracaksan tüm dosyaları www - htdocs (kuruduğun server a göre ismi değişir) dizinine atıyorsun. tüm dosyaları anadizine atarsan Adres çubuğuna

[CODE]http://localhost[/CODE]

Yazdıktan sonra joomla kurulum sayfası açılacak. Farklı bir dizinde olacaksa

[CODE]http://localhost/dizinadı[/CODE]

Şeklinde kurulum sayfasını açabilirsin.

Oluşturduğun veritabanı ismini yazıyorsun veri tabanı kullanıcı adı ve parolasını yazıyorsun.

Karışık geldiyse google da arat resimli veya videolu anlatımlar mevcut.

• 2 hafta sonra ...

php fusion kullandım kısır döngüde

joomla çok karışık gerçi uğrasmadım

forever wordpress derim ben :D

evir çevir amuda kaldır takla attır

:D

WordPress blog sistemidir. Nasil site kuruyorsunuz ki onunla? :D

Ayrica Joomla simdiye kadar gordugum en basit (kullanimi basit ama fonksiyonu bol) site yapma platformudur. Onda da zorlaniyorsunuz, bu isi birakin.

WordPress blog sistemidir. Nasil site kuruyorsunuz ki onunla? :D

Ayrica Joomla simdiye kadar gordugum en basit (kullanimi basit ama fonksiyonu bol) site yapma platformudur. Onda da zorlaniyorsunuz, bu isi birakin.

evet wp blog sistemidir ama güzel temalarla ve eklentileriyle çok farklı portallara dönüşebiliyor ve joomla gibi hatalarla çökmelerle karşı karşıya kalmıyorsunuz biraz araştırın

joomlaya gelince bana karışık geldi uğraşmadım zaten diye belirttim neden çomak sokup karıştırma ihtiyacı duydunki ?

Saygılar

:)

evet wp blog sistemidir ama güzel temalarla ve eklentileriyle çok farklı portallara dönüşebiliyor ve joomla gibi hatalarla çökmelerle karşı karşıya kalmıyorsunuz biraz araştırın

joomlaya gelince bana karışık geldi uğraşmadım zaten diye belirttim neden çomak sokup karıştırma ihtiyacı duydunki ?

Saygılar

:)

Aciklamaniz icin tesekkurler. WordPress icin kucuk bir arastirma yapayim.

"Comak sokmak" pek uymamis buraya galiba. Ayrica; ugrasmadan birsey elde edemezsiniz. Ufak bir tavsiye diyelim. "Comak sokmak" hakkinda konusmak isterseniz OM'inizi beklerim. Burayi kirletmeyelim.

Saygilarimla,

CCoder.

• 1 ay sonra...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...