Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Katılımsız Kurulum Nasıl Yapılır 3

onuchlu
 Share

Recommended Posts

• Replies 217
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

kafayı yemek üzereyim neden sadece ben de çıkıyorki bu hata bat dosyasına taskkillerin hepsini yaptım sizin verdiğiniz close kodlarını yazdım 3 gündür aynı şeyi yapıp duruyorum çok sevdi msnnin yanını her kurulumda çıkıyor ben kapatana kadar gitmiyor önce normal kurulumu sonra taskkill li bat dosyasını sonradan çalıştıracak şekilde winrar nasıl eklerim..

hatamı buldum saolun şimdi başka bir sorum var bazı kurulumları yaparken bilgisayara daha önce kurulduğu için kurulum türü repair olarak farklı geliyor bazılarına hiç kurulmadığı için farklı bir kurulum oluyor bu tarz kurulumlarda autoit e nasıl anlatacağız her iki durum için ayrı ayrı kurulum yaptım hepsini bi koda ekledim sonuç kod açık kaldı kapanmadı baika yöntem var mı?

Edited by delive

If le bir komut bağlayabilirsin if winexist("pencere adı") ilk script sonra else ikinci script şeklinde yerleştirebilirsin.Ama ve lakin ben yine de profesyonel olmadığınız sürece autoit kullanmanızı tavsiye etmiyorum son başvuracaınız yöntem olsun...

If le bir komut bağlayabilirsin if winexist("pencere adı") ilk script sonra else ikinci script şeklinde yerleştirebilirsin.Ama ve lakin ben yine de profesyonel olmadığınız sürece autoit kullanmanızı tavsiye etmiyorum son başvuracaınız yöntem olsun...

katılımsız için daha kolay program var mı ? profesyonel değilim ama zoru öğrenmek istiyorum if komutunu da deneyeceğim inşallah olur

• 2 hafta sonra ...
:):):)yha abi ben bayadır uğraşıom bununla. bigün hafta tatilim var. o gün sabahlıyom sırf bunun için. ama kafam çoq karıştı.. mesela winrar programını katılımsız yapmaq istiorum. örneğin yani. script writer ı kullanaraq scriptimi oluşturdum. scripti exe yede çevirdim. hiç hata falan almıorum yanlış bişey yaptıgımı zannetmiorum. çok kafa patlattım. şimdi bu scriptten dönüştürülen exeyle ; orjinal exeyi nasıl birleştiricem ki programa çift tıklayınca kurulsun. biri allah rızası için açık bi cevap verebilirmi :):):):D

• 1 ay sonra...

autioit le opera yapıyorum ancak türkçe dilni kendi seçiyor ancak daha sonra duruyor kodu

Run('Opera9.27.exe')

WinWait("Kurulum Dilini Seç","Bu yükleme dilini aş")

If Not WinActive("Kurulum Dilini Seç","Bu yükleme dilini aş") Then WinActivate("Kurulum Dilini Seç","Bu yükleme dilini aş")

WinWaitActive("Kurulum Dilini Seç","Bu yükleme dilini aş")

Send("{ENTER}")

WinWait("Opera 9.27 - InstallShield Kurulum Sihirbazı","&Kurulumu başlat")

If Not WinActive("Opera 9.27 - InstallShield Kurulum Sihirbazı","&Kurulumu başlat") Then WinActivate("Opera 9.27 - InstallShield Kurulum Sihirbazı","&Kurulumu başlat")

WinWaitActive("Opera 9.27 - InstallShield Kurulum Sihirbazı","&Kurulumu başlat")

MouseMove(285,374)

MouseDown("left")

MouseUp("left")

MouseMove(336,366)

MouseDown("left")

MouseUp("left")

WinWait("Opera 9.27 - InstallShield Kurulum Sihirbazı","Opera'yı kurabilmeni")

If Not WinActive("Opera 9.27 - InstallShield Kurulum Sihirbazı","Opera'yı kurabilmeni") Then WinActivate("Opera 9.27 - InstallShield Kurulum Sihirbazı","Opera'yı kurabilmeni")

WinWaitActive("Opera 9.27 - InstallShield Kurulum Sihirbazı","Opera'yı kurabilmeni")

MouseDown("left")

MouseUp("left")

WinWait("Opera 9.27 - InstallShield Kurulum Sihirbazı","Opera'nın kurulum se")

If Not WinActive("Opera 9.27 - InstallShield Kurulum Sihirbazı","Opera'nın kurulum se") Then WinActivate("Opera 9.27 - InstallShield Kurulum Sihirbazı","Opera'nın kurulum se")

WinWaitActive("Opera 9.27 - InstallShield Kurulum Sihirbazı","Opera'nın kurulum se")

MouseMove(88,209)

MouseDown("left")

MouseUp("left")

MouseMove(328,357)

MouseDown("left")

MouseUp("left")

WinWait("Opera 9.27 - InstallShield Kurulum Sihirbazı","Tüm kullanıcılar içi")

If Not WinActive("Opera 9.27 - InstallShield Kurulum Sihirbazı","Tüm kullanıcılar içi") Then WinActivate("Opera 9.27 - InstallShield Kurulum Sihirbazı","Tüm kullanıcılar içi")

WinWaitActive("Opera 9.27 - InstallShield Kurulum Sihirbazı","Tüm kullanıcılar içi")

MouseMove(230,298)

MouseDown("left")

MouseUp("left")

MouseMove(330,369)

MouseDown("left")

MouseUp("left")

WinWait("Opera 9.27 - InstallShield Kurulum Sihirbazı","Başlat menüsüne Oper")

If Not WinActive("Opera 9.27 - InstallShield Kurulum Sihirbazı","Başlat menüsüne Oper") Then WinActivate("Opera 9.27 - InstallShield Kurulum Sihirbazı","Başlat menüsüne Oper")

WinWaitActive("Opera 9.27 - InstallShield Kurulum Sihirbazı","Başlat menüsüne Oper")

MouseMove(329,368)

MouseDown("left")

MouseUp("left")

WinWait("Opera 9.27 - InstallShield Kurulum Sihirbazı","Sihirbaz, kurulumu b")

If Not WinActive("Opera 9.27 - InstallShield Kurulum Sihirbazı","Sihirbaz, kurulumu b") Then WinActivate("Opera 9.27 - InstallShield Kurulum Sihirbazı","Sihirbaz, kurulumu b")

WinWaitActive("Opera 9.27 - InstallShield Kurulum Sihirbazı","Sihirbaz, kurulumu b")

MouseDown("left")

MouseUp("left")

WinWait("Opera 9.27 - InstallShield Kurulum Sihirbazı","Bitir düğmesine bast")

If Not WinActive("Opera 9.27 - InstallShield Kurulum Sihirbazı","Bitir düğmesine bast") Then WinActivate("Opera 9.27 - InstallShield Kurulum Sihirbazı","Bitir düğmesine bast")

WinWaitActive("Opera 9.27 - InstallShield Kurulum Sihirbazı","Bitir düğmesine bast")

Send("{TAB}{SPACE}")

MouseDown("left")

MouseUp("left")

sleep( 100 )

bekleme var ama bulamadım yardım eder misiniz

mouse kullanmamaya dikkat edin scriptlerinizde.Sen mübarek tamamını mousela kurdurmuşsun.Mantık olarak şöyle git pencreyi bekletip aktif et buttona controlclick ile bastır veya comboboxtan öğe seççeksen tab ve yön tuşlarını kullan ve sonraki pencereyi aktif et ..... falan gider bu şekilde hazırlarsanız hata alma olasılığınız daha da azalacaktır

öğlede yaptım tekrar denerim olmaz ise gelirim dediğiniz gibi hep klavye kullanmaya özen gösteririm klavyeyi ile olmadı diyerek mouse ile yaptım

Edit : sorunu çözdüm anlayınca ne kadar basit olduğu anlaşılıyor :)

Edited by berce

• 2 ay sonra...

s.A Yaw arkadaşlar herşey iyi güzel tamamda.. bu autoilt le crack serial v.s dosyalarını nasıl yapıcaz.. o kadar mesaj yazılmış. bi kişide bunu tutup söylememiş ya... mesele ben bsplayeri yaptım bununla ama serialini nasıl girdirecem.. ?

• 1 ay sonra...
  • 2 hafta sonra ...

Opt("WinWaitDelay",100)

Opt("WinTitleMatchMode",4)

Opt("WinDetectHiddenText",1)

Opt("MouseCoordMode",0)

Run('C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\önce bunu kur.exe')

WinWait("Noiseware Professional Edition Setup","Welcome to Noiseware")

If Not WinActive("Noiseware Professional Edition Setup","Welcome to Noiseware") Then WinActivate("Noiseware Professional Edition Setup","Welcome to Noiseware")

WinWaitActive("Noiseware Professional Edition Setup","Welcome to Noiseware")

Send("{SPACE}")

WinWait("Noiseware Professional Edition Setup","imagenomic_banner.bm")

If Not WinActive("Noiseware Professional Edition Setup","imagenomic_banner.bm") Then WinActivate("Noiseware Professional Edition Setup","imagenomic_banner.bm")

WinWaitActive("Noiseware Professional Edition Setup","imagenomic_banner.bm")

Send("{TAB}{CTRLUP}{TAB}{UP}{ENTER}{ENTER}{ENTER}{CTRLUP}")

WinWait("Noiseware Professional Edition Setup","Completing the Noise")

If Not WinActive("Noiseware Professional Edition Setup","Completing the Noise") Then WinActivate("Noiseware Professional Edition Setup","Completing the Noise")

WinWaitActive("Noiseware Professional Edition Setup","Completing the Noise")

Send("{ENTER}")

FileCopy("NoisewarePro.exe",@ProgramFilesDir & "\Imagenomic\Noiseware Professional Edition\",9)

yazdığım kodlar bu...Ama setup kısmının gizli olmasını istiyorum..Bir de bu bazen çalışmıo..Script duruo nedendir??

tabii çalışmaz.

Run('C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\önce bunu kur.exe')[/CODE]

bu koddaki dizin herkeste aynı değil ve tr karakter kullanmanı tavsiye etmem.

pencerenin gözükmemesi hakkında, sk8er_boinindi galiba bir anlatım vardı (winsettrans komutuyla yapılıyor)

tabii çalışmaz.

Run('C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\önce bunu kur.exe')[/CODE]

bu koddaki dizin herkeste aynı değil ve tr karakter kullanmanı tavsiye etmem.

pencerenin gözükmemesi hakkında, sk8er_boinindi galiba bir anlatım vardı (winsettrans komutuyla yapılıyor)

onu düzelttim ama yine değişiklik yok dostum...

Kullanıcı farklı bir pencere açarsa script durar.Butonlara klavye ile tıklattığınız için olabilir.Controlclick komutuna bir göz atın isterseniz.Olmadı WinWait komutlarından önce WinActivate komutunuda yazıp pencereyi aktif yapın.Setup kısmının gizli olmasını istiyorum derken,pencerenin gizlenmesini istiyorsanız WinSettrans komutu var.Eğer kurulum dosyasını gizlemek istiyorsanız FileInstall komutu var.

Edited by crazy_pretty_murat

• 3 hafta sonra ...
tamam işte au3recorder a tıkladığınızda çalışacaktır. O da olmazsa program files içinden script writer ile de yapabilirsiniz...

Autoit kendi sitesinden indirdim lakin Alt+F6, Tools--->aurecoder ve program files içinde script writer yok ne yazıkki...

Edit : Autoit 'in forumda programın C:\Program Files\AutoIt3\SciTE olması gerektiği yazıyor ama yok...

2.Edit : SciTE autoit ile entegre çalışan bir program extra pack gibi onuda indirip kurmamız gerekiyormuş...

Anlatımların için teşekkürler dökümanları iyice okuyunca çok basit birşeymiş ve sınırı yok gibi...

Edited by sansifu

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...